1. Agresivne misli

    Pitanje broj: #170055

    Imam problem sa opsesivnim agresivnim mislima već 3 tjedna. Dosta sam agresivna i sama prema sebi. Uzimam gospinu travu, stanje je malo bolje. Da li je moguće da je to posledica pojačane anksioznosti i stresa koji sam preživjela prije 2 mjeseca? Nikada prije nisam bila u sličnom stanju. Po prirodi sam čak mirna i plaha.

    Odgovoreno: 29. 05. 2020.
    • Poštovana, da moguće je, opsesivnim mislima pogoduje napetost, strepnja. Tada postaju intenzivnije, učestalije. Da li imate neko izbegavajuće ponašanje kojim smanjujete napetost, koja teži da Vas preplavi, u trenucima kada se javljaju opsesivne misli? Trebalo bi da porazgovarate za stručnim licem ( psiholog, psihoterapeut) zbog agresivnosti usmerene ka sebi, da se utvrdi u kom obliku se ispoljava. Dobro je na vreme početi sa tretmanom opsesivnih misli, kako se one ne bi dalje razvijale.