1. Moja ćerka ima strah da zaspi

    Pitanje broj: #163074

    Моја ћерка има 24 године и има страх нарочито током ноћи. Оне не жели да спава, зато што мисли да ће умрети ако заспи и да јој се неће бити могуће помоћи. Не желим да идем код доктора, јер има негативно искуство као девојчица са лекаром. Велики проблем је што не могу да је убедим да оде код доктора.Не знам како да је убедим да оде код лекара.

    Odgovoreno: 22. 07. 2019.
    • Neophodno je da dete ode kod psihologa ili psihijatra. Postoji i opcija psihoterapeuta. Naročito se u takvim stanjima strahova dobro pokazala REBT psihoterapija. Lično se bavim REBT psihoterapijom koja daje dobre rezultate kod straha, paničnih napada, osećaja besa i depresije. Ne bih mogao da stojim iza određene dijagnoze, ali je zbog toga neophodno da ćerka poseti lekara/psihoterapeuta ili psihijatra/psihologa kako bi se postavila dijagnoza.