1. Da li mi kilaža raste zbog terapije?

    Pitanje broj: #10411

    Već dva i po meseca pijem karbapin, po polovinu, tri puta dnevno, anafranil takodje tri puta dnevno i trixifen. Lečim se od anksioznosti, bila sam hospitalizovana veoma kratko, jer sam kliniku napustila na lični zahtev. Najveći problem jeste kilaža koja je sada u porastu, ugojila sam se i užasno me nervira to. Da li je to od ovih lekova i kako da stanem na put tome? Što se tice mog psihičkog stanja sasvim je dobro, terapija je ok, ali kilogrami rastu.

    Odgovoreno: 06. 09. 2008.
    • Poštovana,

      Morate se u toku redovnih kontrola posavetovati sa psihijatrom koji Vam je ordinirao terapiju i eventualno načiniti izmene, pogotovo ako Vam je stanje dobro, pa bi podnosilo manju dozu lekova.