1. Imam napade panike i anksioznost, da li je to izliječivo?

    Pitanje broj: #23798

    Već 3 godine imam napade panike i anksiozni poremecaj. Trenutno sam na terapiji lekovima tritico, efectine i lirica i mnogo mi je bolje. Pored toga idem i na psihoterapije. Tu terapiju uzimam od decembra i razlika je nevjerovatna. Interesuje me da li je moja bolest izliječiva u potpunosti i da li se mogu nadati da ću biti kao prije?

    Odgovoreno: 13. 03. 2009.
    • Poštovana,

      Panični poremecaj je problem koji se rešava, što medikamentima, to i psihoterapijom. Bolest je ponavljajuća, traje dugo. Lečite se ispravno i bićete dobro, ali ne očekujte sve od lekova, kao i od lekara. Psihoterapija ima za cilj da mobiliše Vašu snagu, da je rekreira na nov način, gde ćete ranije načine funkcionisanja koji su Vas neekonomično trošili, zameniti novim plodonosnim mehanizmima funkcionisanja. Suočite se sa greskama u mišljenju, i korigujte ih. Misli pokreću vegetativni sistem, što se odražava promenama u radu srca, disanja, mišićne napetosti, a tako dozivljeni telesni osećaj u interpretaciji stvara greške u mišljenju. Radite na sebi!

Komentari na pitanje: #23798