1. Terapija kod anksioznosti

    Pitanje broj: #150986

    Poštovani,

    Na osnovu dijagnoze anksioznost, prepisana mi je terapija Zepira (citalopram) 10 mg 1x1 i Helex 2,5 mg 1x1 pre spavanja. Pre neki dan sam u apoteci potražio čaj od valerijane kako bih sebi olakšao spavanje. Apotekarka mi ja dala valerian mix (valeriana, matičnjak, nana i kantarion). Popio sam šolju ovog čaja pre spavanja ali umesto umirujuceg efekta, imao je kontra efekt odnosno nisam mogao da spavam. Molim Vas recite mi da li pored ove terepije koju primam mogu koristiti nešto i na biljnoj bazi.
    Hvala vam

    Odgovoreno: 14. 04. 2017.
    • Poštovani,

      Preparat koji ste kupili bi trebao da poveća sedativni, umirujući efekat lekova koje koristite. Ipak, dejstvo je uvek individualno i neće imati isti preparat identičan efekat kod svih ljudi. S obzirom da već koristite prilično sintetičke lekove, ne znam koliko bi biljni preparati bili od pomoći. Probajte sa melatoninom, on reguliše naš dnevno-noćni ritam, vrlo je efikasan kod nesanice.