1. Ishrana kod kandide i hipotireoze

    Pitanje broj: #164035

    Pronađena su antitela na Yersiniju, ali ona nije izolovana u stolici, već kandida. Kakvu mi dijetu preporučujete? Napomena: dijagnostikovana mi je hipotireoza

    Odgovoreno: 29. 09. 2019.
    • Kada je u pitanju kandida postoji poseban protokol ishrane i suplementacije. Neophodno je najindividualnije pristupiti planu ishrane kako ne bi došlo do eventualnih malnutricija. Svakako plan ishrane će pratiti i savete za primarni problem, a to je hipofunkcija štitne žlezde za koju takodje postoji protokol u ishrani. U svojoj kliničkoj praksi ističem da je i došlo do poboljšanja rezultata posebno antitela štitne žlezde, a kandidu ćemo takodje pratiti i ishranom regulisati.