1. Uklanjanje lipoma sa ramena

    Pitanje broj: #164476

    Zanima me da li je moguće ukloniti lipom liposukcijom? Lipom se nalazi na ramenu i veličine je 6 cm. Klasično hirurško odstranjivanje nastojim izbjeći jer mi je koža sklona keloidima.

    Odgovoreno: 01. 11. 2019.
    • Najsigurniji način za uklanjanje lipoma je hirurški. Keloid se može smanjiti na nekoliko načina, u slučaju da se pojavi nakon intervencije. Tretiranje se vrši sa silikonskim plačicama i kortiko injekcijama. Na kraju, budu estetski prihvatljivi.