Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96172)

  1. Postovanje! Ruptura ahilove tetive-operacija u Maju mesecu 2023.g. Otok skocnog zgloba.Postoperativni tok-osrednje dobar uz infekciju rane. Primenjene sve moguce fizio terapije. Prohodao bez staka. Napomena: nije radjen nikakav UZ,RENGEN i sl.posle operacije. U Septembru 2023.g.(cetiri meseca posle operacije) doslo je do povrede tetive prilikom hoda. Oktobar 2023.g. uradjen MR i nalaz je sledeci: 1.Ruptura ahilove tetive sa lezijom u vidu INTRASUBSTACIJALNOG HEMATOMA i lezijom vlakna tetive od 90%. 2.LIMFEDEM SUBKUTISA cele CIRKUMFERENCIJE skocnog zgloba. 3. manji izliv u TALOKRURALNOM zglobu. Molim vase misljenje da li je potrebna ponovna operacija i ako nije sta dalje? Hvala!

    Odgovoreno: 30. 10. 2023.
    • Poštovani,

      po ovom izgleda da bi trebalo da se uradi nova operacija. Uradite nalaz prokalcitonina, koji pokazuje postojanje bakterijske infekcije.

      Svakako bi pre odluke o operaciji bio neophodan pregled.

      S poštovanjem,

      dr Vaso Kecojević, ortopedski hirurg

      Poliklinika Vaša ortopedija,Novi Sad

  1. Imam gips ,longetu, na levom zglobu 2 nedelje. Počela sam da osećam da me gips grebe na jednom.mestu. danli treba da se javim kod lekara ili je to uobičajeno kad se nosi gips. Plašim se da ne napravim neku ranicu ispod gipsa

    Odgovoreno: 30. 10. 2023.
    • Poštovana,

      bilo bi dobro da se javite ortopedu. Ponekad se desi da gipsana imobilzacija nažulja kožu i napravi ranicu.

      S poštovanjem,

      dr Vaso Kecojević, ortopedski hirurg

      Poliklinika Vaša ortopedija, Novi Sad

  1. Dobar dan!

    Nadam se da ste dobro!

    Imala sam tumor na kolenu, pre tacno godinu dana sam ga hirurski otklonila jer su doktori rekli da je tako najbolje.

    U poslednjih par meseci imam jak bol u kolenu. Ne bitno je u kom sam polozaju. Uradila sam magnetnu u Nisu i rekli su mi da postoji Hondromalacija medijalnog faseta patele gradus II-III.

    Bila sam kod dva ortopeda i kod reumatologa. Ortopedi kazu da je hijaluronska injekcija privremeno resenje a reumatolog mi je dao Flazak i Serrap i pijem vec 2 nedelje. Bol nije konstantan, nekad boli zglob, pa koleno i ispod prepona. Jak bol koji traje par minuta pa prestane i sve tako u krug.

    Sta vi mislite da je najbolje da uradim?

    Hvala vam!

    Sladjana

    Odgovoreno: 25. 10. 2023.
    • Poštovana,

      koji je tumor bio ?

      Problem bola se može rešiti preparatima hijaluronske kiseline ili operativnim lečenjem, ugradnjem koštano-hrskavičnog implanta na mesto defekta hrskavice. Ako nije bio maligni tumor, dobra opcija je i biološke lečenje krvnom plazmom-Othokin.

      S poštovanjem,

      dr Vaso Kecojević, ortopedski hirurg

       

  1. Da li mozete da mi kazete rezultate magneta? Je l postoji neki problem? Boli me desna ruka kod ramena i ispod pazuha. Pre dva meseca sam pala i od tada ne mogu da vratim ruku inazad i da je podignem.

    Odgovoreno: 25. 10. 2023.
    • Poštovana,

      prema nalazu MRI ramena imate delimičan rascep teteive jednog od mišića rotatorne manžetne ramena, početno okoštavanje zgloba.

      Treba uraditi ortopedski pregled. Od terapije može se dati injekcija hijaluronske kiseline u zglob, ili biološka terapija, krvna plazma sa faktorima rasta-Orthokin.

      S poštovanjem,

      dr Vaso Kecojević, ortopedski hirurg

  1. Imam puknut meniskus na desnoj koleno operacija koliko kosta kod vas i koliko dana treba da ostanem tamo

    Odgovoreno: 25. 10. 2023.
    • Poštovana, 

      artroskopska operacija meniskusa je od 1500 evra., zavisi da li se meniskus delimično ukloni ili se sačuva i ušije. 

      Pre odluke o operaciji svakako treba uraditi MRI kolena i ortopedski pregled.

      S poštovanjem,

      dr Vaso Kecojević, ortopedski hirurg

       

Prikazano 656-660 od ukupno 1763 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460