Postovanje! Ruptura ahilove tetive-operacija u Maju mesecu 2023.g. Otok skocnog zgloba.Postoperativni tok-osrednje dobar uz infekciju rane. Primenjene sve moguce fizio terapije. Prohodao bez staka. Napomena: nije radjen nikakav UZ,RENGEN i sl.posle operacije. U Septembru 2023.g.(cetiri meseca posle operacije) doslo je do povrede tetive prilikom hoda. Oktobar 2023.g. uradjen MR i nalaz je sledeci: 1.Ruptura ahilove tetive sa lezijom u vidu INTRASUBSTACIJALNOG HEMATOMA i lezijom vlakna tetive od 90%. 2.LIMFEDEM SUBKUTISA cele CIRKUMFERENCIJE skocnog zgloba. 3. manji izliv u TALOKRURALNOM zglobu. Molim vase misljenje da li je potrebna ponovna operacija i ako nije sta dalje? Hvala!
Imam gips ,longetu, na levom zglobu 2 nedelje. Počela sam da osećam da me gips grebe na jednom.mestu. danli treba da se javim kod lekara ili je to uobičajeno kad se nosi gips. Plašim se da ne napravim neku ranicu ispod gipsa
Imala sam tumor na kolenu, pre tacno godinu dana sam ga hirurski otklonila jer su doktori rekli da je tako najbolje.
U poslednjih par meseci imam jak bol u kolenu. Ne bitno je u kom sam polozaju. Uradila sam magnetnu u Nisu i rekli su mi da postoji Hondromalacija medijalnog faseta patele gradus II-III.
Bila sam kod dva ortopeda i kod reumatologa. Ortopedi kazu da je hijaluronska injekcija privremeno resenje a reumatolog mi je dao Flazak i Serrap i pijem vec 2 nedelje. Bol nije konstantan, nekad boli zglob, pa koleno i ispod prepona. Jak bol koji traje par minuta pa prestane i sve tako u krug.
Problem bola se može rešiti preparatima hijaluronske kiseline ili operativnim lečenjem, ugradnjem koštano-hrskavičnog implanta na mesto defekta hrskavice. Ako nije bio maligni tumor, dobra opcija je i biološke lečenje krvnom plazmom-Othokin.
Da li mozete da mi kazete rezultate magneta? Je l postoji neki problem?
Boli me desna ruka kod ramena i ispod pazuha. Pre dva meseca sam pala i od tada ne mogu da vratim ruku inazad i da je podignem.
prema nalazu MRI ramena imate delimičan rascep teteive jednog od mišića rotatorne manžetne ramena, početno okoštavanje zgloba.
Treba uraditi ortopedski pregled. Od terapije može se dati injekcija hijaluronske kiseline u zglob, ili biološka terapija, krvna plazma sa faktorima rasta-Orthokin.
Postovanje! Ruptura ahilove tetive-operacija u Maju mesecu 2023.g. Otok skocnog zgloba.Postoperativni tok-osrednje dobar uz infekciju rane. Primenjene sve moguce fizio terapije. Prohodao bez staka. Napomena: nije radjen nikakav UZ,RENGEN i sl.posle operacije. U Septembru 2023.g.(cetiri meseca posle operacije) doslo je do povrede tetive prilikom hoda. Oktobar 2023.g. uradjen MR i nalaz je sledeci: 1.Ruptura ahilove tetive sa lezijom u vidu INTRASUBSTACIJALNOG HEMATOMA i lezijom vlakna tetive od 90%. 2.LIMFEDEM SUBKUTISA cele CIRKUMFERENCIJE skocnog zgloba. 3. manji izliv u TALOKRURALNOM zglobu. Molim vase misljenje da li je potrebna ponovna operacija i ako nije sta dalje? Hvala!
Odgovoreno: 30. 10. 2023.Poštovani,
po ovom izgleda da bi trebalo da se uradi nova operacija. Uradite nalaz prokalcitonina, koji pokazuje postojanje bakterijske infekcije.
Svakako bi pre odluke o operaciji bio neophodan pregled.
S poštovanjem,
dr Vaso Kecojević, ortopedski hirurg
Poliklinika Vaša ortopedija,Novi Sad
Imam gips ,longetu, na levom zglobu 2 nedelje. Počela sam da osećam da me gips grebe na jednom.mestu. danli treba da se javim kod lekara ili je to uobičajeno kad se nosi gips. Plašim se da ne napravim neku ranicu ispod gipsa
Odgovoreno: 30. 10. 2023.Poštovana,
bilo bi dobro da se javite ortopedu. Ponekad se desi da gipsana imobilzacija nažulja kožu i napravi ranicu.
S poštovanjem,
dr Vaso Kecojević, ortopedski hirurg
Poliklinika Vaša ortopedija, Novi Sad
Dobar dan!
Nadam se da ste dobro!
Imala sam tumor na kolenu, pre tacno godinu dana sam ga hirurski otklonila jer su doktori rekli da je tako najbolje.
U poslednjih par meseci imam jak bol u kolenu. Ne bitno je u kom sam polozaju. Uradila sam magnetnu u Nisu i rekli su mi da postoji Hondromalacija medijalnog faseta patele gradus II-III.
Bila sam kod dva ortopeda i kod reumatologa. Ortopedi kazu da je hijaluronska injekcija privremeno resenje a reumatolog mi je dao Flazak i Serrap i pijem vec 2 nedelje. Bol nije konstantan, nekad boli zglob, pa koleno i ispod prepona. Jak bol koji traje par minuta pa prestane i sve tako u krug.
Sta vi mislite da je najbolje da uradim?
Hvala vam!
Sladjana
Odgovoreno: 25. 10. 2023.Poštovana,
koji je tumor bio ?
Problem bola se može rešiti preparatima hijaluronske kiseline ili operativnim lečenjem, ugradnjem koštano-hrskavičnog implanta na mesto defekta hrskavice. Ako nije bio maligni tumor, dobra opcija je i biološke lečenje krvnom plazmom-Othokin.
S poštovanjem,
dr Vaso Kecojević, ortopedski hirurg
Da li mozete da mi kazete rezultate magneta? Je l postoji neki problem? Boli me desna ruka kod ramena i ispod pazuha. Pre dva meseca sam pala i od tada ne mogu da vratim ruku inazad i da je podignem.
Odgovoreno: 25. 10. 2023.Poštovana,
prema nalazu MRI ramena imate delimičan rascep teteive jednog od mišića rotatorne manžetne ramena, početno okoštavanje zgloba.
Treba uraditi ortopedski pregled. Od terapije može se dati injekcija hijaluronske kiseline u zglob, ili biološka terapija, krvna plazma sa faktorima rasta-Orthokin.
S poštovanjem,
dr Vaso Kecojević, ortopedski hirurg
Imam puknut meniskus na desnoj koleno operacija koliko kosta kod vas i koliko dana treba da ostanem tamo
Odgovoreno: 25. 10. 2023.Poštovana,
artroskopska operacija meniskusa je od 1500 evra., zavisi da li se meniskus delimično ukloni ili se sačuva i ušije.
Pre odluke o operaciji svakako treba uraditi MRI kolena i ortopedski pregled.
S poštovanjem,
dr Vaso Kecojević, ortopedski hirurg
Prikazano 656-660 od ukupno 1763 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke