Poštovanje, vec duze vreme mi je kaziprst otecen i boli me pri nekim pokretima, nisam siguran koliko dugo, mislim da sam ga pre nekoliko meseci povredio na fudbalu.
ovo je obično posledica nabijanja prsta , udarac u čvrst predmet. Potrebno je da uradite RTG šake da se isključi prelom ili artroza. Terapija je fizikalna.
Doktore imam problem sa lumbalnim delom kičme već više godina.Na klinici 2017 nisu hteli ništa da preduzmu.Stanje je sve gore,bol je izraženi levo i spušta se u kuk prema kolenu a stopalo se povija ka unutrašnjoj strani.Neznam više kome da se obratim ovo jako teško izdržavam.
Zanima me...Da li smem da radim rendgen kolena imam bolove i gonartrozu kolena a pre 6 meseci mi je izvadjena materica i jajnici zbog karcinoma. Nemam nikakvu terapiju posle operacije tipa hemija ili zracenje. Hvala.pozz Dragica
Imam bol u lijevom ramenu i kada ga pomjeram i radim kruzno sa njim cuje se neko pucketanje kao da zapinje za nesto kada nesto teze radim i kad vise pokrecem ruku boli me i zna da natekne zna mi se bol spustiti i u citavu ruku tako da je tesko dizem molim vas ako mozete da mi kazete u cemu je problem s postovanjem
Mog oca vec duze vrijeme boli koljeno, otice i veoma je toplo. Nije radio nikakve nalaze ali ga koljeno boli i dok hoda. On ima ravna stopala takp ds predpostavljamo da je zbog toga. Mozete li nam dati savjet sta da radimo i kave nalate da vadimp. Hvala
prvo bi trebalo da uradi RTG snimak kolena, i da zakažete pregled kod ortopeda. Od nalaza zavisi da li će biti potrebna dodatna dijagnostika (npr. MRI kolena).
Poštovanje, vec duze vreme mi je kaziprst otecen i boli me pri nekim pokretima, nisam siguran koliko dugo, mislim da sam ga pre nekoliko meseci povredio na fudbalu.
Odgovoreno: 20. 11. 2023.Poštovani,
ovo je obično posledica nabijanja prsta , udarac u čvrst predmet. Potrebno je da uradite RTG šake da se isključi prelom ili artroza. Terapija je fizikalna.
Dr Vaso Kecojević, ortopedski hirurg
Doktore imam problem sa lumbalnim delom kičme već više godina.Na klinici 2017 nisu hteli ništa da preduzmu.Stanje je sve gore,bol je izraženi levo i spušta se u kuk prema kolenu a stopalo se povija ka unutrašnjoj strani.Neznam više kome da se obratim ovo jako teško izdržavam.
Odgovoreno: 14. 11. 2023.Poštovana,
potrebno je da uradite MRI donjeg dela leđa (LS kičma) i RTG skočnog zgloba i stopala.
Neophodan je pregled neurohirurga i ortopeda.
S poštovanjem,
dr Vaso Kecojević, ortopedski hirurg
Zanima me...Da li smem da radim rendgen kolena imam bolove i gonartrozu kolena a pre 6 meseci mi je izvadjena materica i jajnici zbog karcinoma. Nemam nikakvu terapiju posle operacije tipa hemija ili zracenje. Hvala.pozz Dragica
Odgovoreno: 14. 11. 2023.Poštovana Dragice,
nema kontrindikacija za RTG pregled kolena.
S poštovanjem,
dr Vaso Kecojević, ortopedski hirurg
Poštovana,
Prema simptomima koje ste opisali može se raditi o gubitku hrskavice u zglobu ili o upali/rascepu tetiva koje kontrolišu pokrete ramena.
Za dijagnozu je potrebno da uradite RTG, MRI pregled ramena i sa nalazima zakažete pregled kod ortopeda.
S poštovanjem,
dr Vaso Kecojević, ortopedski hirurg
Poštovana,
prvo bi trebalo da uradi RTG snimak kolena, i da zakažete pregled kod ortopeda. Od nalaza zavisi da li će biti potrebna dodatna dijagnostika (npr. MRI kolena).
S poštovanjem,
dr Vaso Kecojević, ortopedski hirurg
Prikazano 626-630 od ukupno 1763 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke