1. Bol u vratu i ramenima

    Pitanje broj: #157160

    Poštovani,

    29 mi je godina, nikad nisam bila bolesna, do prošle godine kada me zabolio vrat, postao je ukočen. Nisam obraćala pažnju, mislila sam da je zbog lošeg spavanja. Zatim su me zaboljela ramena, ruke, lijeva lopatica i mišići. Dobila sam gušenje i anksioznost. Obišla sam sve specijaliste i od tada ne izlazim iz bolnice. Koče mi se i bole ruke, trne drhte. Kičma me boli i sve kao nešto pritiska srce. Od 35 ekg što sam uradila svaki je zabilježen uredan. Imala sam preko 20 x-ray za srce i pluća, sve u redu. Krvni nalazi ne mogu biti bolji. Ustanovljeno mi je na mr da imam hernije diska na c4 i c5. Štitnjača uvećana za 0. 8 cm. Pa me zanima da li odatle potiču moji problemi? Doktori mi samo daju tablete koje nemaju efekta. Ja sam zadobila depresiju jer ne znam šta se dešava. Oni sve govore ništa strasno, a ja nisam u stanju ni da sjedim, no da hodam niti ležim. Pokušala sam kiropraktikom, fizikalnim terapijama ali nema pomoći. Molim Vas za odgovor kako šta i gdje?

    Odgovoreno: 17. 05. 2018.
    • Poštovana,

      Vaši simptomi su posledica navedene diskus hernije na nivou c4 i c5. Medjuprsljenski disk koji je van svog mesta vrši pritisak na nerve i posledično tome osećate bolove, trnjenje i slično. Neophodno je koristiti medikamente za opuštanje muskulature (mydocalm npr) u kombinaciji sa analgeticima. Ukoliko simptomi i dalje perzistiraju, obratiti se neurohirurgu koji će odlučiti o eventuanom hirurškom rešavanju vašeg problema.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #157160

    • Mladen Tomic 01. 05. 2022.

      Поштовани, 28година, пре 14 дана имао сам укочен врат и нисам могао фино да га помјерам, тај проблем отклонио сам са спортским спрејем зглобексом. Али ево већ 10 дан имам благу бол и притисак у вратном делу кичме , тај притисак се затим у већини случајева затим шири у доњи део главе али само када стојим или сједим. Па бих волио да ми кажете нешто бише о мом проблему.

      Унапред захвалан.