1. Problem sa hodom kod pacijenata sa hipotireozom

    Pitanje broj: #162894

    Pre mesec dana sam zapazila da mi suprug prilikom hoda desnu nogu malo zabacuje u stranu i po malo vuče. On tvrdi da se odlično oseća i da je uvek tako hodao, tj da ne oseća nikakvu promenu. Promenu u njegovom hodu vide i drugi, ali je on negira. Ima 60 godina, pije Eutirox jer mu je pre šest godina izvađen deo štitne žlezde i koristi kapi za oči zbog povišenog očnog pritiska. Radi posao na kome mahom sedi. Da li mislite da bi ta promena u hodu mogla biti razlog za brigu?

    Odgovoreno: 04. 07. 2019.
    • Svaka motorička asimetrija, kao i asimetrija senzibiliteta (osećaja za dodir, pritisak, bol, ili prisutno trnjenje), zahtevaju detaljan neurološki pregled, koji podrazumeva pregled kranijalnih nerava, grube mišićne snage, refleksa, senzibiliteta, probe za ispitivanje funkcije vestibularnog sistema i malog mozga, meningealne znake i druge elemente po potrebi, na osnovu kojih će vaš lekar predložiti dalju dijagnostiku.