1. Osecaj pečenja u levoj nozi

    Pitanje broj: #163161

    Već par nedelja imam neugodni osećaj gorenja u donjem delu leve noge. Pored osećaja da nešto unutar gori, takođe osećam i trnce. Nemam nikakve spoljašne promene, ali se ta pojava dešava na mestu gde imam dva ožiljka od uklanjanja mladeža koji mi do sada uopšte nisu predstavljali problem niti je operacija bila skorašnja. Zanima me šta bi ovi simptomi mogli da znače i kom lekaru da se obratim?

    Odgovoreno: 25. 07. 2019.
    • Na osnovu opisa koji ste mi naveli, najverovatnije se radi o takozvanom bolu u dermatomu. Dermatom je jasno ograničeno polje kože koje inerviše jedan senzitivni neuron. Ako je taj senzitivni neuron oštećen (mogući uzrok je kasna retrakcija ožiljka), može se javiti jasno ograničen žareći bol i oštećen senzibilitet na tom mestu. Za početak probajte nekoliko dana da pijete jednu tabletu Bedoxina, na dan, a mesto da tretirate lokalno nekim preparatom sa blagom količinom mentola.

Komentari na pitanje: #163161

    • Dobro veče, duže vreme imam žarenje po telu i glavi. Koji uzrok može biti?

    • Dobro vece,imam vec duze vreme zarenje po nogama i rukama i glavi ,sta to moze biti?

    • Pozdrav, molim vas da mi odgovorite na moj problem. Dve nedelje osećam osećaj toplote u gornjim delovima nogu (butine spolja i iznutra), pojava je naizmenična čas jedno mesto pa drugo, takođe se javlja u jednoj pa drugoj strani gluteusa. Kad pipnem taj "topli" deo ne osećam zaista toplotu. Ja sam inače sportski tip često idem na brzo hodanje npr. od 6 do 15 km sa razmacima u toku dana. Hvala unapred i srdačan pozdrav

    • Poštovanje, Imam jako žarenje u predelu levog stopala u gornjoj regiji, kao i u spoljnom delu leve podkolenice. Žarenje je jako i veoma neprijatno naročito ujutru. Ponekad jedva izdržim obuću, i često me budi noću. To neprijatno žarenje traje već mesec dana, a napomenuo bih da se intenzivno pojavilo nakon dijagnostikovanja problema sa diskus herniom u predelu L5, L4. Prestali su mi bolovi u predelu kuka i leđa, a pojačalo se žarenje u pomenutim delovima. Da li može neki savet za lek ili poseta specijalisti? Srdačan pozdrav

    • Već 50 dana imam svakodnevne bolove u butinama i listovima,najjači je bol kada imam osećaj da mi butine gore, i koža na nogama je vruća a nemam povišenu telesnu temperaturu, nemam snagu da bez pomoći ruku ustanem sa stolice, inače imam lupus i osteoporozu, bolest štitne , da li su bolovi posledica bolesti, radila sam emng , vrlo malih znaka neuropatije ima , dok su više prisutne miopatske promene usled dugotrajne upotrebe kortikosteroidi.Tako su mi rekli u privatnoj klinici u Nišu. Da li je miopatija izlečiva? Kako mogu pomoći sebi dok dobijem slobodan termin na VMA, vežbe? šetnja? Nijedan lek mi ne otkloni potpuno bolove, neprestano su prisutni punih 50 dana i već utiču na moje psihičko stanje, molim vas za odgovor i puno hvala!!!

    • Posle operacije kuka pojavili se plikovi na levoj butini unutar sto ukazuje na herpes zoster.koza Gori,od clanka do zadnjice,ne mogydugo sedeti,

    • Pozdrav svima i onome koji upravlja stranicom. Ja vec mesecima osecam bol u jednoj pa u drugoj nozi al više u desnoj i to bol nije na jednom mestu vec se spusta niz nogu nekad pecka nekad probada a nekada i žari. Da li neko ovde zna sta je to i sta da uradim ja bukvalno nogu tresem opipavam je i nigde ne boli samo niz nogu osecam. Hvala unapred.