Postovani suprug mi ima povišene leukocite 11,9 sa leukocitarnom formulom NEU 7.41 I LUM 3.47,Ostali parametri su u granicama.Suprug ima uvecanu prostatu i bakterije u urinokulturi.Da li su poviseni leukociti posledica toga ili je neki drugi problem.

    Odgovoreno: 21. 05. 2020.
    • U nalazu koji ste mi dostavili postoje udružene blaga granulocitoza, uz blagu limfocitozu, što sprečava da u procentualnoj leukocitarnoj formuli dođe do odstupanja, a teorijski može ukazivati na udruženu virusnu i bakterijsku infekciju. Bakterijske infekcije urinarnog sistema svakako mogu dati ovakve laboratorijske nalaze. Ako ste radili urinokulturu sa antibiogramom (što mi niste dostavili), onda vaš lekar treba da propiše lek po antibiogramu, a u skladu sa drugim bitnim faktorima (ranije korišćeni antibiotici, upotreba druguh lekova, urea, kreatinin, alergije na lekove i sl.). Ono što je najbitnije, a šta mi niste rekli, koje tegobe ima pacijent?

Komentari na pitanje: #169829