1. Otežano disanje zbog anemije

    Pitanje broj: #55151

    Zanima me da li postoji mogućnost da anemija izaziva otežano disanje i blago gušenje? Nedavno sam imala napad gde sam otežano disala, nisam mogla da udahnem dovoljno vazduha, kao gušenje i uz to mi se javila blaga vrtoglavica i nesvestica, nisam imala tahikardiju. Od tada, 4-5 dana još uvek otežano dišem, često mi se spava, osećam se umorno i brzo se zamorim, ali nemam napade. Inače bolujem od astme od prošle godine, ali radila sam spirometriju gde su mi se čak rezultati popravili i doktor kaže da to nije bio astmatični napad. Prilikom napada koji sam imala koristila sam pumpicu, ali mi nije bila od pomoći. Oduvek imam problem sa anemijom, ali me ovo sada posebno brine. Zanima me vaše mišljenje.

    Odgovoreno: 05. 03. 2010.

Komentari na pitanje: #55151

    • Imam anemiju i gušim se. Pijem Letrox za štitnu žlezdu. Druge bolesti za sada nema. Zanima me da li se gušim od anemije ili štitne žlezde? Hvala na odgovoru.