1. Povećane vrednosti antitela štitne žlezde

    Pitanje broj: #150738

    Poštovani doktore,

    Ja imam veliku sumnju po pitanju svog zdravlja. Imam 22 gidine, i već 8 godina ne mogu ni kilogram na težini da dobijem, a jedem, smatram i previše. Imam problem sa aknama po licu i po tijelu, imam problem sa snom, predugo spavam i uvijek sam umorna, uvijek sam neraspoložena i plačljiva. Menstruacije su mi neredovne i bolne. Dijagnostikovani su mi policistični jajnici. Rekli su mi da uradim hormone i proveri štitnu žlezdu. Nalaz je uredan, hormoni uredni, ali antitjela su mi previše povišena, po ref.vr. < 35.0 iuml a moj rezzultat je 135,9, anti tg ref. vr. < 115. 0 iuml, a moj rezultat je 18,3.
    Zanima šta je u pitanju jer svi simptomi upućuju na neku upalu štitne žlezde, a nalaz je uredan.
    Hvala unaprijed

    Odgovoreno: 15. 05. 2017.
    • Poštovana,

      Zbog povećanih vrednosti antitela bih preporučio konsultaciju sa endokrinologom. Vrednosti hormona štitaste žlezde su vam trenutno u granicama normale, ali vremenom se mogu smanjivati kao posledica upale žlezde. Zbog toga je neophodna povremena kontrola vrednosti hormona i praćenje od strane endokrinologa. On će vam pomoći da ustanovite dalje korake.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #150738

    • Tsh 0.17 a antitjela 550. Osjecam umor a nekad mi se desi da nesto i zaboravim.

    • Imam problem sa štitnom. Štitna mi je kao paučina imam je a nemam je. Pospana sam. Nervous.tsh 0.17 a antitjela 550.

    • Imam problem sa štitnom. Štitna mi je kao paučina imam je a nemam je. Pospana sam nervous.tsh 0.17 a antitjela 550.

    • TSH 4,45, FT4 12,7, anti Tg sntitela veća od 1.000,00. Molim Vas za tumačenje i savet.

    • Rezultati za: TSH-3,13, FT4-10,9 i anti-Tg antitela 149,55. Molim Vas za komentar. Hvala unapred.

    • Poštovani doktore, dobila sam nalaz od krvi za Anti-TPO 612,02 mi je a TSH 5.97 sada sam baš zabrinuta. Imam 52 godine. Možete li mi reći Vaše mišljenje? Hvala.

    • Urađen rezultat na s-antitela i na tireoidnu peroksidazu (anti-TPO) je >1000. Molim Vas recite mi bilo šta. Hvala

    • Tri puta sam kontrolisala AntiTPO, u 3 godine. Prvi rezultat je 86, drugi 106, a referentna vrednost je pisala <35. Sada mi je rezultat 46, s tim da je kao referentna vrednost navedena <5,6. O čemu se radi? Postoje li dve metode analiziranja i kakav mi je sad rezultat ako se to “preračuna” u onaj gde je referentna vrednost <35?

    • Moja supruga boluje od HASIMOTA i leci se kod endokrinologa. Trenutni rezultati HORMONA TSH 0,94 FT4 12,2 FT3 4,23 anti-Tg 24,65 ref.vre. 0-4,11. Koliko je to alarmantno? Ima 73 g i prilicno je uplasena.  Hvala.

    • Postovani Doktore Imam jedno pitanje u vezi zdravlja imam 32 godine,radila sam hormone stitne zlezde FT4 rezultat je 16,03,TSH 3,171 Anti Tg je 240 Anti TPO je 18,5,imam jake nalete vrucine,promenu raspolozenja dešava mi se cak i da zaboravljam,naglo se gojim iako slabo jedem,puls mi vec neko duže vreme bude iznad 100 otkucaja u minutu. Hvala unapred