1. Povišena tjelesna temperatura Tahikardija

    Pitanje broj: #150607

    Poštovani,

    Već duži niz godina imam problem jer mi se javlja blago povišena tjelesna temperatura. Uradila sam sve analize koje su mi ljekari predlagali, uključujući i testove na hiv, hcv, ppb, hormone štitaste žlijezde i mnoge druge kojih ne mogu da se sjetim, ali uzrok subfebrilnosti nije otkriven, pa su me uputili psihijatru. Međutim, ni posjete psihijatru nisu urodile plodom, moja temperatura je i dalje od 37,1 do 37,4. Povišena temperatura uzrokuje brzo zamaranje. Da napomenem, patim i od tahikardije (oko 100 otkucaja u minutu).
    Moje pitanje je da li tahikardija može prouzrokovati povišenu tjelesnu temperaturu?
    Hvala unaprijed.