1. Seks posle operacije

    Pitanje broj: #154423

    Operisala sam rak dojke u martu mesecu cdi. Igi0/8. Er5pgr8her2; 0. Ki67 5% premenopauzna. Uradili su mi kastraciju jajnika, seksa više nema, ja ništa ne osećam niti mogu da dozivim orgazam pa me interesuje da li će to stalno tako da bude? Jel to znaci kraj sa seksom? Hvala unapred to me strasno interesuje.

    Odgovoreno: 16. 12. 2018.
    • Poštovana,
      Ukoliko je načinjena ro kastracija ili laparoskopsko vedjenje jajnika vi ste sada u menopauzi. S toga treba da porazgovarate sa ginekologom po pitanju tegoba u vezi seksa s obziromna to da iste tegobe osećaju sve menopauzalne žene i na odredjene načine se nose sa tim. Pitanje postavite ginekologu (hormonska supstiucija ne dolazi u obzir u Vašem slučaju). Takođe razmotrite uvođenje vitamina D i kalcijuma zbog osteoporoze. I na kraju, problem seksa je često psihološki problem, više nego somatski.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #154423

    • Sad u oktobru sam imala operaciju, izvađen mi celi jajnik. Kada mogu imati odnos? Operacija je klasična i rez veliki. Hvala unapred na odgovoru.