1. Rak bubrega recidiv

    Pitanje broj: #153468

    Poštovani, nakon neuspele operacije pri pokušaju da se tumor izvadi, prepisane su mi hemoterapije. Šifra bolesti je c64, dijagnoza zbog koje se uvodi lek loco recidiv, st. Post lumbalaparotomiam explorativan i. Sin. Ph nalaz 1651/11, carcinoma papillare transiciocellulare g3. Naime, u loži levog bubrega, recidiv vel. 150x100x100 mm, paraaortalno levo konglomat lgll 50mm. Krvna slika: b. O. Urea 8. 4 kreatinin 102 ps: 0. Možete li mi nešto bliže reći o ovom leku za moju vrstu tumora (delotvornost) i moguce prognoze? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 17. 12. 2018.
    • Poštovani,
      U vašem slučaju radi se o proširenoj bolesti ne samo na organ nego i na regionalne limfne žlezde. Bolest se smatra sistemskom i potrebna je hemioterapija. S obzirom da u prognozu kod pojedinačnog pacijenta ulazi dosta faktora, o njoj se inače ne govori, a pogotovo ne preko interneta.