Imam 48 godina, zadnjih godinu dana imam problem sa ušima. Bole me ušne školjke, noću ne mogu da spavam, ušne školjke kao da su utrnule, u poslednje vreme bolovi su učestali, bole me čak i kad nosim kapu. Pre mesec dana osetila sam bol i u ušima, naročito desno uho. Vrlo često osećam zujanje u ušima....inače imam povremeno visok pritisak, naročito reagujem na vreme i kad se iznerviram, od lekova pijem Bromazepan 3 mg i Presolol.
Unapred zahvalna...
Poštovana,
da li ste išli na ORL pregled? Predeo oko ušne školjke može da boli kod upalnih procesa, dok sama ušna školjka može boleti kod oštećenja hrskavice. Javite se sa odgovorima i nalazom ORL.
Pozdrav
Imam 23 godine. Poslednjih meseci osećam bolove u predelu desne lopatice i ramena, koji se povremeno širi duž desne ruke i završava u predelu malog i domalog prsta (u pitanju je osećaj trnjenja ruke.) Još veće bolove duž desne plećke osećam, pri udisaju vazduha - jako čudan osećaj.!!!
Unapred zahvalan.
Veliki pozzdrav :-)
Poštovani,
uradite rentgen vratne kičme, a još bolje MR vratne kičme i EMNG ruku. Radi se o bolnom nadražaju nerva zbog spondilotičnih promena vratne kičme. Moguća je i pojava pleksitisa, tj.upale brahijalnog pleksusa-spleta nerava. Javite se sa nalazima. Do tada preporučujem tbl.Rantudil forte 2x1, tbl.Mydocalm 3x1.
Pozdrav
Od 2001.g se lečim od SLE in.obs. U februaru 2008 je postavljena dijagnoza Sy overlap v.s. SLE. Rheumatoid arthritis. Sy Sjogren sec. Pila sam Reshohin i tenaprost. U maju mi je isključena terapija dva meseca, pa da se javim na kontrolu radi uključenja nove biološke terapije. Nisam bila u situaciji za dalje lečenje, tako da sam još uvek bez terapije. Jedini problem su mi nesnosni bolovi u vratu i česte glavobolje koje su mi čudne. Čini mi se kao da me bole sve tetive na glavi. Pijem po 3 do 4 paracetamola i 2 do 3 tenaprosta.
Interesuje me da li ovi bolovi mogu da budu znak ponovne aktivnosti bolesti. Trenutno nemam problema sa zglobovima i još uvek nisam prihvatila ovu dijagnozu, jer se mnogo bolje osećam nego pre par godina kada sam bila na kortikosteroidima koji su mi čini mi se sve pogoršali. Reshohin sam pila od 2004 do februara 2008 i mislim da je on odradio svoje. Trenutno ne znam šta da radim. Plaše me samo ovi bolovi u vratu i glavi. Da li to ima veze sa lupusom i interesuje me Vaše mišljenje o biološkoj terapiji.
Unapred zahvalna.
Poštovana,
glavobolja može biti odraz mnogih oboljenja, pa i Vašeg. Što se tiče biološke terapije najbolje je da Vam da savet reumatolog, ja nemam o tome mišljenje jer se time ne bavim. Što se tiče bolova u vratu predlažem tbl.Movalis 15mg 2x1, tbl.Mydocalm 3x1 i za cirkulaciju tbl.Redizork 4,5mg 2x1/2. Trebali biste da uradite MR mozga, jer u okviru Vašeg oboljenja se može javiti vaskulitis krvnih sudova mozga. Javite se sa nalazom.
Pozdrav
Poštovani,
radi se o malim varijacijama. Uveče je nešto povišeniji. Da li je normalan ne mogu da Vam kažem, jer nekom prijaju čak i niže vrednosti pritiska. Večernji pritisak je na granici da bude povišen. Za početak treba samo uticati dijetom (neslana, nemasna ishrana).
Pozdrav
Poštovanje doktore,
Danas sam imala veliki problem koji me je uplašio. Imam 52 godine. Hodajući po kući osetila sam ispred očiju blago svetlosno treperenje. Nisam mnogo obraćala pažnju dok u jednom trenutku to nije postalo veoma jako (kao kad se dugo gleda u sunce ili reflektor, pa pogledate u mračnu prostoriju). Osetila sam da mi pritisak udara kroz čitavu glavu i kao da ću da padnem, gubila sam kontrolu nad svojim pogledom i orijentacijom. Brzo sam sela i jedva izmerila pritisak koji je bio 175/102 puls 70. Sreća da je puls bio normalan. Inače imam niži pritisak oko 110-130/65-75 sa povremenom tendecijom skoka u slučaju stresa ili PMS-a (skok na 140 do 150 gornji , a donji od 85-90). Da napomenem da sam ustanovila da mi je svetlog velike jačine bila na desnom oku. kad se posle pola sta sve stabilizovalo i pritisak je pao sam od sebe. Ali, nakon 15-ak minuta sve se ponovilo na levoj strani, sa manjim skokom pritiska i brže je prošlo.Ovo je danas bilo zabrinjavajuće.
Da li je svetlucanje pred očima izazvalo strh i skok pritiska ili je bilo obrnuto ne znam. Pošto je subota otišla sam kod dežurnog oftamologa i dobila uredan nalaz. On smatra da treba da odem kod interniste zbog pritiska da mi prepiše terapiju. međutim, meni se danas nakon tog skoka bez ikakvog leka pritisak sam spustio na normalu. Ostao je samo tupi bol u glavi. Do duše i isplakala sam se, jer sam zabrinuta za svoje zdravlje, naročito kad se desi nešto a ne znam o čemu se radi. Ja sam kod interniste (i kardiologa) bila letos i svi nalazi su (sem tahikardije) bili u redu. Dobila sam propanolol lek - 1/4 da se uzme prema potrebi. Kad imam u mirnom stanju tahikardiju uzmem 1/4 leka i zaista se puls smiri. Mada to retko radim. Ali sam ovo jutro uzela tu četvrtinu. Možda je i to bila sreća da mi i puls ne bude visok, jer bi u suprotnom teže podnela skok pritiska. Kod neurologa sam takođe bila na opštem pregledu (zbog bola u nozi) i nalaz je bio uredan. Ne znam da li bi imala drugačiji neurološki pregled zbog ovog današnjeg problema. Radila sam i biohem.analize krvi koje mi je dao neurolog da uradim i sve je bilo uredno.
Molim Vaše mišljenje i predlog šta dalje da preduzmem i kako da se ponašam ako mi se to ponovi (ne daj bože). Da napomenem da još nisam u klasičnoj menopauzi, jer imam uredne i redovne cikluse.
Zabrinuta sam jer radim i vozim kola, pa ne daj Bože da mi se to ponovi.
Unapred se zahvaljujem na odgovoru!
S poštovanjem!
Poštovana,
što se tiče pritiska predlažem da uradite 24h holter EKG za pritisak. S druge strane što se tiove smetnji vida, treba da uradite rentgen vratne kičme, dopler krvnih sudova vrata i CT mozga. Javite se sa nalazima. Do tada predlažem terapiju tbl.Redizork 4,5mg 2x1/2, tbl.Cardiopirin 100 1x1, tbl.Tanakan 3x1.
Pozdrav
Imam 48 godina, zadnjih godinu dana imam problem sa ušima. Bole me ušne školjke, noću ne mogu da spavam, ušne školjke kao da su utrnule, u poslednje vreme bolovi su učestali, bole me čak i kad nosim kapu. Pre mesec dana osetila sam bol i u ušima, naročito desno uho. Vrlo često osećam zujanje u ušima....inače imam povremeno visok pritisak, naročito reagujem na vreme i kad se iznerviram, od lekova pijem Bromazepan 3 mg i Presolol.
Odgovoreno: 04. 01. 2009.Unapred zahvalna...
Poštovana,
da li ste išli na ORL pregled? Predeo oko ušne školjke može da boli kod upalnih procesa, dok sama ušna školjka može boleti kod oštećenja hrskavice. Javite se sa odgovorima i nalazom ORL.
Pozdrav
Imam 23 godine. Poslednjih meseci osećam bolove u predelu desne lopatice i ramena, koji se povremeno širi duž desne ruke i završava u predelu malog i domalog prsta (u pitanju je osećaj trnjenja ruke.) Još veće bolove duž desne plećke osećam, pri udisaju vazduha - jako čudan osećaj.!!!
Odgovoreno: 04. 01. 2009.Unapred zahvalan.
Veliki pozzdrav :-)
Poštovani,
uradite rentgen vratne kičme, a još bolje MR vratne kičme i EMNG ruku. Radi se o bolnom nadražaju nerva zbog spondilotičnih promena vratne kičme. Moguća je i pojava pleksitisa, tj.upale brahijalnog pleksusa-spleta nerava. Javite se sa nalazima. Do tada preporučujem tbl.Rantudil forte 2x1, tbl.Mydocalm 3x1.
Pozdrav
Od 2001.g se lečim od SLE in.obs. U februaru 2008 je postavljena dijagnoza Sy overlap v.s. SLE. Rheumatoid arthritis. Sy Sjogren sec. Pila sam Reshohin i tenaprost. U maju mi je isključena terapija dva meseca, pa da se javim na kontrolu radi uključenja nove biološke terapije. Nisam bila u situaciji za dalje lečenje, tako da sam još uvek bez terapije. Jedini problem su mi nesnosni bolovi u vratu i česte glavobolje koje su mi čudne. Čini mi se kao da me bole sve tetive na glavi. Pijem po 3 do 4 paracetamola i 2 do 3 tenaprosta.
Odgovoreno: 02. 01. 2009.Interesuje me da li ovi bolovi mogu da budu znak ponovne aktivnosti bolesti. Trenutno nemam problema sa zglobovima i još uvek nisam prihvatila ovu dijagnozu, jer se mnogo bolje osećam nego pre par godina kada sam bila na kortikosteroidima koji su mi čini mi se sve pogoršali. Reshohin sam pila od 2004 do februara 2008 i mislim da je on odradio svoje. Trenutno ne znam šta da radim. Plaše me samo ovi bolovi u vratu i glavi. Da li to ima veze sa lupusom i interesuje me Vaše mišljenje o biološkoj terapiji.
Unapred zahvalna.
Poštovana,
glavobolja može biti odraz mnogih oboljenja, pa i Vašeg. Što se tiče biološke terapije najbolje je da Vam da savet reumatolog, ja nemam o tome mišljenje jer se time ne bavim. Što se tiče bolova u vratu predlažem tbl.Movalis 15mg 2x1, tbl.Mydocalm 3x1 i za cirkulaciju tbl.Redizork 4,5mg 2x1/2. Trebali biste da uradite MR mozga, jer u okviru Vašeg oboljenja se može javiti vaskulitis krvnih sudova mozga. Javite se sa nalazom.
Pozdrav
Poštovani,
Odgovoreno: 02. 01. 2009.Da li je normalan pritisak ujutro 125/75,80 i uveče 140/85.
Unapred hvala na odgovoru
Poštovani,
radi se o malim varijacijama. Uveče je nešto povišeniji. Da li je normalan ne mogu da Vam kažem, jer nekom prijaju čak i niže vrednosti pritiska. Večernji pritisak je na granici da bude povišen. Za početak treba samo uticati dijetom (neslana, nemasna ishrana).
Pozdrav
Poštovanje doktore,
Odgovoreno: 02. 01. 2009.Danas sam imala veliki problem koji me je uplašio. Imam 52 godine. Hodajući po kući osetila sam ispred očiju blago svetlosno treperenje. Nisam mnogo obraćala pažnju dok u jednom trenutku to nije postalo veoma jako (kao kad se dugo gleda u sunce ili reflektor, pa pogledate u mračnu prostoriju). Osetila sam da mi pritisak udara kroz čitavu glavu i kao da ću da padnem, gubila sam kontrolu nad svojim pogledom i orijentacijom. Brzo sam sela i jedva izmerila pritisak koji je bio 175/102 puls 70. Sreća da je puls bio normalan. Inače imam niži pritisak oko 110-130/65-75 sa povremenom tendecijom skoka u slučaju stresa ili PMS-a (skok na 140 do 150 gornji , a donji od 85-90). Da napomenem da sam ustanovila da mi je svetlog velike jačine bila na desnom oku. kad se posle pola sta sve stabilizovalo i pritisak je pao sam od sebe. Ali, nakon 15-ak minuta sve se ponovilo na levoj strani, sa manjim skokom pritiska i brže je prošlo.Ovo je danas bilo zabrinjavajuće.
Da li je svetlucanje pred očima izazvalo strh i skok pritiska ili je bilo obrnuto ne znam. Pošto je subota otišla sam kod dežurnog oftamologa i dobila uredan nalaz. On smatra da treba da odem kod interniste zbog pritiska da mi prepiše terapiju. međutim, meni se danas nakon tog skoka bez ikakvog leka pritisak sam spustio na normalu. Ostao je samo tupi bol u glavi. Do duše i isplakala sam se, jer sam zabrinuta za svoje zdravlje, naročito kad se desi nešto a ne znam o čemu se radi. Ja sam kod interniste (i kardiologa) bila letos i svi nalazi su (sem tahikardije) bili u redu. Dobila sam propanolol lek - 1/4 da se uzme prema potrebi. Kad imam u mirnom stanju tahikardiju uzmem 1/4 leka i zaista se puls smiri. Mada to retko radim. Ali sam ovo jutro uzela tu četvrtinu. Možda je i to bila sreća da mi i puls ne bude visok, jer bi u suprotnom teže podnela skok pritiska. Kod neurologa sam takođe bila na opštem pregledu (zbog bola u nozi) i nalaz je bio uredan. Ne znam da li bi imala drugačiji neurološki pregled zbog ovog današnjeg problema. Radila sam i biohem.analize krvi koje mi je dao neurolog da uradim i sve je bilo uredno.
Molim Vaše mišljenje i predlog šta dalje da preduzmem i kako da se ponašam ako mi se to ponovi (ne daj bože). Da napomenem da još nisam u klasičnoj menopauzi, jer imam uredne i redovne cikluse. Zabrinuta sam jer radim i vozim kola, pa ne daj Bože da mi se to ponovi.
Unapred se zahvaljujem na odgovoru!
S poštovanjem!
Poštovana,
što se tiče pritiska predlažem da uradite 24h holter EKG za pritisak. S druge strane što se tiove smetnji vida, treba da uradite rentgen vratne kičme, dopler krvnih sudova vrata i CT mozga. Javite se sa nalazima. Do tada predlažem terapiju tbl.Redizork 4,5mg 2x1/2, tbl.Cardiopirin 100 1x1, tbl.Tanakan 3x1.
Pozdrav
Prikazano 3391-3395 od ukupno 4463 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke