Poštovani doktore,
Ja sam stara 55-god imam u oku levom crne tačkice i nešto mi kao pliva, ne vidim normalno, zanima me šta to može da bude i da li je opasno za moj vid.
Unapred zahvalna,
Cica
Poštovana,
da bih Vam rekao o čemu se radi morate prvo da uradite pregled kod oftalmologa, a po potrebi i VEP. Javite se sa nalazima i odgovorima kako je to nastalo, naglo ili ne, od kada, koje su druge Vaše tegobe i eventualna druga oboljenja.
Pozdrav
Poštovani,
Pronison već utiče na težinu. Preporučujem da se posavetujete sa Vašim lekarom koji poznaje Vaš tok bolesti. Sa moje strane bi drugo bilo neozbiljno da kažem, a da Vas nisam video, niti znam Vaš tok bolesti.
Pozdrav
Imam 54 godine, povremeno imam bolove u kičmi, kuku, kolenima, ali od pre mesec dana imam osećaj povremenog trmjenja u desnoj šaci.
Da li možete da me posavetujete u vezi lečenja i terapije?
Unapred hvala
Poštovana,
treba da uradite rentgen vratne i slabinske kičme. Do tada preporučujem tbl.Rantudil forte 2x1, tbl.Mydocalm 3x1. Javite se sa nalazima da bi pričali šta dalje.
Pozdrav
Uradjen mi je EEG glave u budnom stanju rezultat je umereno iregularan EEG nalaz beta tipa. Ako postoji mogućnost da mi pročitate rezultat bila bih Vam zahvalna. Detaljnije: u pasivnom EEG-u OA lošije izražena, niže voltirana, dobro regulisane amplitude, umereno iregularna, dominacija talasa 14-15Hz, subdominacija 13,16 talasa Hz. Vizuelna blokada odsutna. Za vreme HV bez bitnih promena. Nema signifikatne asimetrije strana, niti specifičnih grafoelemenata.
Hvala unapred.
Poštovana,
nalaz je u globalu uredan, sa manjim odstupanjima koja mogu biti rezultat napetosti, stresa i sl. Niste mi rekli zbog čega Vam je radjen EEG da bih Vam preciznije rekao da li nalaz odgovara.
Pozdrav
Poštovani doktore,
Moj suprug ima 33 godine i pre deset dana po prvi put imao je epileptični napad, bili smo na CT glave i rekli su da trebamo ići na MR pregled, a u nalazu piše izmedju ostalog sledeće:
Levo frontoparijetalno vidi se nepravilna hipodenzna lezija koja se posle i.v. aplikacije mestimično veoma slabo prebojava.
Molim Vas možete li nam reći o čemu se radi.
Unapred zahvalni!
Poštovana,
ne mogu sa sigurnošću da Vam kažem, nisu mogli ni radiolozi zato je tražena MR mozga. Dve stvari mogu biti jedno je ishemija, tj.šlog a drugo, može - ponavljam može, ali ne mora biti tumor (ako promena ima nivo tečnosti u sebi može biti i cista). Treba da se uradi i EEG ako ga niste do sada uradili. Verovatno su Vam preporučili lek tbl.Topamax. Javite se sa nalazima.
Pozdrav
Poštovani doktore,
Odgovoreno: 04. 01. 2009.Ja sam stara 55-god imam u oku levom crne tačkice i nešto mi kao pliva, ne vidim normalno, zanima me šta to može da bude i da li je opasno za moj vid.
Unapred zahvalna,
Cica
Poštovana,
da bih Vam rekao o čemu se radi morate prvo da uradite pregled kod oftalmologa, a po potrebi i VEP. Javite se sa nalazima i odgovorima kako je to nastalo, naglo ili ne, od kada, koje su druge Vaše tegobe i eventualna druga oboljenja.
Pozdrav
Bolujem od ITP i pijem Pronizon. Da li smem da koristim Xenical pošto imam dosta viška kilograma?
Odgovoreno: 04. 01. 2009.Hvala.
Poštovani,
Pronison već utiče na težinu. Preporučujem da se posavetujete sa Vašim lekarom koji poznaje Vaš tok bolesti. Sa moje strane bi drugo bilo neozbiljno da kažem, a da Vas nisam video, niti znam Vaš tok bolesti.
Pozdrav
Imam 54 godine, povremeno imam bolove u kičmi, kuku, kolenima, ali od pre mesec dana imam osećaj povremenog trmjenja u desnoj šaci.
Odgovoreno: 04. 01. 2009.Da li možete da me posavetujete u vezi lečenja i terapije?
Unapred hvala
Poštovana,
treba da uradite rentgen vratne i slabinske kičme. Do tada preporučujem tbl.Rantudil forte 2x1, tbl.Mydocalm 3x1. Javite se sa nalazima da bi pričali šta dalje.
Pozdrav
Uradjen mi je EEG glave u budnom stanju rezultat je umereno iregularan EEG nalaz beta tipa. Ako postoji mogućnost da mi pročitate rezultat bila bih Vam zahvalna. Detaljnije: u pasivnom EEG-u OA lošije izražena, niže voltirana, dobro regulisane amplitude, umereno iregularna, dominacija talasa 14-15Hz, subdominacija 13,16 talasa Hz. Vizuelna blokada odsutna. Za vreme HV bez bitnih promena. Nema signifikatne asimetrije strana, niti specifičnih grafoelemenata.
Odgovoreno: 04. 01. 2009.Hvala unapred.
Poštovana,
nalaz je u globalu uredan, sa manjim odstupanjima koja mogu biti rezultat napetosti, stresa i sl. Niste mi rekli zbog čega Vam je radjen EEG da bih Vam preciznije rekao da li nalaz odgovara.
Pozdrav
Poštovani doktore,
Odgovoreno: 04. 01. 2009.Moj suprug ima 33 godine i pre deset dana po prvi put imao je epileptični napad, bili smo na CT glave i rekli su da trebamo ići na MR pregled, a u nalazu piše izmedju ostalog sledeće: Levo frontoparijetalno vidi se nepravilna hipodenzna lezija koja se posle i.v. aplikacije mestimično veoma slabo prebojava.
Molim Vas možete li nam reći o čemu se radi.
Unapred zahvalni!
Poštovana,
ne mogu sa sigurnošću da Vam kažem, nisu mogli ni radiolozi zato je tražena MR mozga. Dve stvari mogu biti jedno je ishemija, tj.šlog a drugo, može - ponavljam može, ali ne mora biti tumor (ako promena ima nivo tečnosti u sebi može biti i cista). Treba da se uradi i EEG ako ga niste do sada uradili. Verovatno su Vam preporučili lek tbl.Topamax. Javite se sa nalazima.
Pozdrav
Prikazano 3386-3390 od ukupno 4463 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke