Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96175)

  1. Poštovani,
    zahvaljujem se na Vašim prethodnim odgovorima, trebala sam ovih dana uradim EMNG nogu, ali nisam stigla jel sam završila u urgentnom zbog sasvim druge stvari. Naime pre neki dan odjednom mi se zamaglilo na jednom oku, više je bilo na levom nego na desnom. Kao u vidu nekog polumeseca koji treperi, to je trajalo oko 30min, bila mi je muka, kao da mi se vilica počela kočiti, a ruke su mi bile hladne i nekako plave. Pozvala sam hitnu, rekli su mi da hitno dodjem u urgentni kod neurologa. Tamo su mi radili CT mozga, nalaz je bio uredan, glukoza je bila 5 i INR 2,30. Rekli su mi da ostanem u bolnici, ali nisam mogla jel mi je malo dete bilo bolesno pod temperaturom. Dr je tražila ultrazvuk krvnih sudova vrata i glave i pregled oftamologa, koji je bio zakazan tek za mart. Pisalo je kao dg,TIA, ali da li je ustvari!? Ipak sa otišla kod privatnika i uradila ultrazvuk vrata i glave, nalaz je potpuno uredan, takodje i kompletan pregled od strane oftamologa. Malo mi je lakše, ali ne razumem zašto mi nisu tražili da ispitam i vene, a ne samo arterijske, pošto sam ja inače bolovala od tromboze sinusa dubokih vena mozga i do sada je uvek bilo sve u redu,INR se uvek kretao dobro i pijem farin od terapije. Ne znam zašto mi se to desilo i zbog čega, zaboravila sam reći da je neurološki pregled bio uredan.
    Da li treba da brinem, po njihovom ja sam još uvek na listi čekanja za ultrazvuk i rekli mi da ako mi se tako ponovi da odmah odem u hitnu. Uradila sam i krvnu sliku, lipide i to je sve sasvim dobro.
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 20. 01. 2009.
    • Postovana, trazili su arterijske jer simptomatologija koju ste imali potpada pod arterijske krvne sudove i odgovara TIA. Vi mozete kontrolnim snimanjem sagledati i venski sistem da bi se proverio sinus dubokih vena mozga. Koliki je bio krvni pritisak kada se to desilo? Uzimajte redovno terapiju i ne brinite se. Pozdrav

  1. Poštovani,
    Najnovija dijagnoza sa MR vratne kičme glasi: discus hernia C5-C6 dorsomedialis gradus med.(blag do srednji stepen tezine) discus hernia C6-C7 dorsomedialis gradus med.(srednji stepen težine uz znake discitisa) medula spinalis reg.cervicalis je u granicama normale. Sponilotične promene vide se na vratnim pršljenovima kao i znaci unkorvertebralne spondiloze. Polidiscopathia reg.cervicalis.
    Molim Vas da mi pojasnite dijagnozu, njenu ozbiljnost i redosled lečenja.
    Zabrinuta sam jako.
    Hvala

    Odgovoreno: 20. 01. 2009.
    • Postovana, radi se o discus herniama na nivou 5 i 6-og i 6 i 7-og vratnog prsljena s tim da ova poslednja ima i znake upale na telu prsljena sto usloznjava situaciju. Dobro je sto nema suzenja spinalnog kanala. Da li ste u nekoj infekciji' Potrebno je da uradite EMNG ruku i javite se na pregled neurohirurgu. Javite se sa nalazima. Pozdrav

  1. Poštovani Dr.
    Opet pišem. Evo ovako: Dyscarthrosis Th12-L1 at L3-L4, Spondylosis gravis v. lumbalis pp L1, Lumboischialgia bill. To je bilo napisano i sad već pretprošle godine u septembru, a isti snimak je gledan i prošle godine u decembru, nije ponovo snimljeno,, samo je ponovo gledano, posle više od godinu dana. To da bi i ostali neki u porodici čuli šta je u stvari,,,,, i onda je rečeno da moram ozbiljno da shvatim,, ništa dizati, ništa savijeno raditi,, ne smem dugo stajati ni hodati,,,a na pitanjje da li smem putovati, odgovor je bio na dugo putovanje nikako, na kraće - ajde kao,, ali kad stignem da legnem.... to kraće putovanje podrazumeva kraće od 100 km. Sad bi Vas pitala za mišljenje da li smem putovati? I to : kolima, autobusom,,, ili kako, . Vi ste napisali da sam sama odgovorna za svoje stanje, nisam slušala savete, činjenica je da znači taj snimak je od 2007.septembra,, gledano opet 2008.decembra..
    Šta se može raditi, kad drugi članovi porodice ne baš veruju da je sve to baš tako, da se ne može ni putovati, ne svidja im se ako ne možete ići kod njih, a da Vas pitam, kako da se radi makar i u kući kućni poslovi,,, mora da se radi ono što se mora. Ko ce ?Ja sam morala i raditi, nema ko drugi,,, a kad sam morala morala i putovati da čuvam unučicu, da vidim drugu, da vidim svoju decu,,, a i sa suprugom da putujem da vidim njegovu mamu..... svake dve nedelje. I još nešto, šta može da bude ako nešto, bude, da ležim u krevetu nepokretna, ili šta?
    Pozdrav i hvala!!!!!

    Odgovoreno: 19. 01. 2009.
    • Postovana, kazu "kad covek voli sebe i drugi ga vole". Shvatite sustinu. Neozbiljno ponasanje prema bolesnoj kicmi moze dovesti do nepokretnosti, do nekontrolisanja sfinktera mokrenja, do jezivih bolova kada ste i sami sebi dosadni a kamoli drugima. Tada ni operacija ne može pomoći. Sem dizanja tereza sve se moze uraditi amo sporije, sa pauzama, sa odmaranjem kicme medjuvremenu. Nažalost, nas narod ne ume jednostavno da se uci na preventivi nego na bolesti i posledicama. Pozdrav

  1. Iz čista mira počnu glava i ruke da mi se tresu, glava me baš zabrinjava, a i jako mi je neprijatno kad sa nekim pričam, onda krene glava nenormalno da se trese.
    Zanima me šta može biti uzrok tome.!?

    Odgovoreno: 19. 01. 2009.
  1. Bolujem od Wilsonove bolesti, koja mi je nedavno otkrivena. terapiju primam 2 mjeseca. Dolazi mi do kočenja lijevog stopala i desne šake.
    Možete li mi reći da li su to propratne pojave i posljedica terapije?

    Odgovoreno: 19. 01. 2009.

Prikazano 3291-3295 od ukupno 4463 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460