Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96175)

  1. Poštovani doktore,
    Pedeset mi je godina. Živim u Nišu. Preko trideset godina radim na poslovima koji su uslovljeni sedenjem za računarom, od čega verovatno godinama imam probleme sa vratnim kao i lumbalnim delom kičme (spondilosis vert cervicalis et lumbalis). Kad imam veće probleme javim se lekaru, koji mi prepiše terapiju, uputi na rehabilitaciju. Pre desetak dana sam osetila bol u celoj levoj nozi od kuka pa do prstiju. Nisam mogla od bola da se krećem, a bol liči kao da me nešto grize negde unutar noge. Nema šansi da obavim bilo koju radnju koja zahteva saginjanje (obuvanje čarapa i sl.). Ne mogu nikako da legnem ili sednem, a da ne osećam bol, jednostavno ne mogu minut da se smirim, a da ne boli. Odmah sam se javila doktorki opšte prakse, koja mi je prepisala 3 dana injekcije, da pijem diklofen 1x dnevno i tetrazepam uveče i uputila me na Rdg L/S dela kičme i karlice sa kukovima. Radiolog je napisao da je nalaz uredan. Posle toga sam upućena ortopedu, koji je pogledao snimke i rekao da imam problem sa nervima. Žao mi je što ne mogu da pročitam njegovo mišljenje pa da vam ga prenesem, jer je nejasan rukopis. Propisao mi je tbl. Dexason (2x1), tablete Bedoxin, ograničenje fizičkih aktivnosti, fizikalnu terapiju nakon 15 dana i obavezan pregled neurologa. Kad sam se sa tim nalazom javila mojoj lekarki ona je rekla da Dexason pijem 2x dnevno samo 3 dana, da nastavim piti ujutro nakon doručka diklofen, da uzimam bedoxin, obavezno uveče tetrazepam (koji mene prilično umrtvi), da zakažem rehabilitaciju, a da nije potrebno da idem neurologu. Ne znam zašto doktorka nije ispoštovala mišljenje ortopeda, mada me je ona njemu uputila.
    Ja vas lepo molim kad pročitate ovo moje pismo, da me posavetujete šta da činim. Da li je ova terapija u redu, imate li što da dodate, a posebno me interesuje taj pregled neurologa?
    S poštovanjem.

    Odgovoreno: 26. 01. 2009.
    • Postovana, naravno da se treba javiti neurologu. Ne zato sto sam ja neurolog vec zato sto to spada u domen nerurologije. Ja bih vam preporucio inekcije: amp.Movalis I, amp.Dexason II, amp.Ranisan I, amp.Beviplex I, amp.Bensedin I sve u misic 5 dana jednom dnevno. Naravno, bolovanje i to strogo mirovanje bez vezbi jer se ne vezba u akutnoj, bolnoj fazi. Drugo treba da uradite ili CT LS kicme (L4-L5, L5-S1) ili MR LS kicme koji daleko bolje sagledavaju kicmu od obicnog rentgena. Trebacete da uradite i EMNG nogu ali tek za 10-15 dana. Javite se nakon ove terapije da kazete kako ste i da vam kazem sta dalje. Pozdrav

  1. Imam vrtoglavicu kada savijem glavu i kada legnem u krevet na desnu stranu, bolove u vratu koji se spustaju duž kičme i ramena. To traje oko dva meseca. Koristila sam tablete protiv bolova i ništa mi nije bolje. Šta da radim?

    Odgovoreno: 26. 01. 2009.
  1. Poštovani,
    moja svekrva (1936) je u bolnicu otišla pokretna a nakon 24 dana izasla iz bolnice nepokretna.Uradjen je CT mozga koji je pokazao da se radi o vaskularnoj ishemiji (blagom moždanom udaru). Nije oduzeta nijedna strana tijela ali ona ipak ne može niti da se podigne u sjedeći položaj, niti da sjedi, niti da hoda. Na otpusnom pismu piše da je izmjenjena po psihoorganskom tipu.
    Mene interesuje da li se kod nje može raditi o nekoj drugoj bolesti zbog koje je njeno stanje sad takvo kakvo jeste, može li biti u pitanju neko oboljenje kičme i koje lijekove bi mogla uzimati za smirenje. Žali se na utrnulost nogu, ne može oči držati otvorene. Da li treba uraditi još neke nalaze. Takodje ima hipotireozu. Radjen je test na miasteniju gravis koji je negativan. Šta uraditi, da li postoji mogućnost da se pronadje dijagnoza i u kojem smjeru bi trebalo ići i koje nalaze raditi? Da li bi se moglo raditi o oboljenju kičme?
    Molim Vas hitan odgovor jer zaista ne znam kome bi se obratila za pomoć.
     Unaprijed od srca hvala

    Odgovoreno: 26. 01. 2009.
    • Postovana, ne berujem da se radi o oboljenju kicme. Bar tako ne zakljucujem na osnovu vaseg opisa. Desava se da mozdani udar bude okidac za pokretanje psihickih smetnji, tj.psihoorganskog sindroma, kada pacijenti "nece da mogu" i predaju se bez borbe za sebe. To zakljucujem na osnovu opisa. Ipak to je samo sumnja, sve ostalo pokazuje licni pregled i pracenje u koji su imali uvid lekari koji su je vodili. Ako je tako lecenju se treba pridruziti i psihijatar sa antidepresivima i psihostimulansima. Pozdrav

  1. Poštovani,
    pre tri dana sam vam se obratila u vezi moje Dg myelitis transversalis koja je data pre 5 god. kada sam primila 3 injekcije Flosterona i od tada pijem samo vitamine i nemam nikakvih problema.Od pre pet dana imam osećaj utrnulosti leve strane tako da sam opet uradila MR a rezultat je - desno, u bazalnim ganglijama ovalna zona povišenog signala u T2W i Flair-, a izosignala u T1W sekvenciji. Promena istih MR karakteristika se uočava i okcipitalno desno, uz potiljačni rog komore kao i jedna manja zona okcipitalno-supratentorijalno desno. Promene najverovatnije odgovaraju subakutnim ishemičkim lezijama. Zaključak: Ishemio cerebri subacuta (susp.) reg.thalami lat.dex.et reg.Neurolog koji je pogledao rezultate dao je 3 Diprophos amp.po 1dn.i poslao me da uradim neke analize krvi. Lekar u Domu zdravlja ne može da veruje da ove injekcije primam 3 dana za redom.
    Molila bih Vas da mi objasnite nalaz MR, i zašto je toliko štetno primiti tu dozu injekcija?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 26. 01. 2009.
    • Postovana, nalaz Mr je dovoljno objasnjen u zakljucku a sto se tice Diprophosa on je depo preparat kortikosteroida i traje odredjeno vreme. Neki lekari ga daju zaredom zbog boljeg efekta. Opet kazem sa ove distance ne mogu vam vise reci bez pregleda, a sve sto vas interesuje blize, pitajte vaseg lekara. Ja sa strane mogu dati neki savet. Pozdrav

  1. Poštovani doktore,
    Moj otac je teško bolestan. Prošle godine u oktobru je operisao tumor na mozgu. Mjesec dana poslije je bio dobro mogao je da jede. Na zračenje i hemo terapije nije išao. Sada ima već 48 dana kako ne može da jede svaki dan prima infuziju ne može da priča i da ustane iz kreveta. 3 puta dnevno pije Tegretol.
    Kako da mu pomognemo? Šta mi možete reći o b17 laetril?
    Hvala

    Odgovoreno: 26. 01. 2009.
    • Postovana, ne mogu sa ove distance da vam kazem kako da mu pomognete jer ga nisam video i pregledao. bez daljeg da treba uraditi kontrolni CT mozga ili MR. Da li su ju bili preporuceni zracenje i hemoterapija pa on nije hteo da ide ili to pominjete kao mogucnost koja mu nije predlozena. Da li ste bili na kontroli neurohirurga? Sto se tice vitamina B17 (Laetril) jos je sve u ispitivanjima, kod nas ga nema ali se u inostranstvu nabavlja. Ja se njime ne bavim a zbog vas sam konsultovao literaturu. Javite se sa odgovorima a ovo sto vam saljem su najosnovnije stvari o Vit.B17. GDE SE NALAZI VITAMIN B17? Nitrilosidi se nalaze u preko 800 biljaka od kojih su mnoge jestive. Vitamin B17 se nalazi u prosu, kukuruzu, lanu, tropskoj kasavi, semenju jabuke, bademu, slatkom krompiru, salati, semenkama limuna tresnje, sljive, kruske, breskve, nektarine i mnogim drugim biljkama koje su odavno eliminisane iz ishrane savremenog coveka. Skoro sve kostice iz familije ruza (Rosaceae) imaju B17. Kostice i semenke od voca imaju i druge hranjive materije: neke proteine, nezasicene masne kiseline i razlicite minerale. Ipak, najveci izvor vitamina B17 su kostice od kajsije i tropska kasava. KAKO IZGLEDA LEČENJE RAKA VITAMINOM B17 (LAETRILOM) Najzad, svi koji zele da primene ovu terapiju moraju znati da: LAETRIL NIJE NIKAKAV CUDOTVORAN LEK. Takav lek za rak ne postoji, ne zato sto je rak neizleciv, vec zato sto je pojava kancera, po teoriji dr. Krebsa, posledica ukupnog poremecaja metabolizma, a tumor samo jedna vidljiva manifestacija tog poremecaja koja pocinje na jednom organu, a zatim se siri na citav organizam. »Laetril« (vitamin B17) samo je JEDAN HRANJIVI SASTOJAK, cijim se unosenjem, rak ne povlači automatski. SAMO UZIMANJEM VITAMINA B17 NISTA SE NE MOŽE POSTICI, AKO SE ISTOVREMENO I DRUGI NEOPHODNI ELEMENTI U ORGANIZMU NE DOVEDU U METABOLICKI BALANS. Ovo je u lecenju raka najvaznije jer su svi biohemijski procesi u organizmu medjuzavisni. Da bi vitamini delovali (bilo koji) mora biti dovoljno lucenje enzima koji te vitamine razgradjuju i sprovode u sva tkiva. Da bi se enzimi lucili u dovoljnoj meri moraju biti stimulisani nekim drugim hranjivim sastojcima, koji se takodje moraju uneti u organizam. Tako, ma kolike doze "Laetrila" se uzimale, on se neće korisno razgradjivati ako u organizmu nedostaju pankreatski enzimi koji mogu da rastvore opnu maligne celije ili neki minerali. Posebno je vazan cink. Cink vrsi transport nitrilosida kroz tkiva. Kod davanja injekcija "Laetrila" za prodiranje kroz tkivo neophodan je i dimetil-sulfooksid (DMSO). U terepiji se daju i velike količine vitamina C, kao i emulzionisani vitamini A i E, a posebno vitamin B15. Daju se i neki drugi minerali i antioksidanti. Ovo se navodi samo da bi se videlo koliko su delovanja i samih enzima medjuzavisna, a njihova idealna kombinacija sa drugim vitaminima vazna kako bi se maligna celija sto bolje napala. Zato je vazno da se terapija »Laetrilom« (iako je on sam potpuno netoksičan i u slobodnoj je prodaji, osim u SAD i Australiji) obavlja pod nadzorom lekara koji ima sa njim iskustva u terapiji. U tretmanu raka "Laetrilom" u klinici "Oaza nade" u Meksiku, gde je 35 godina sprovodi poznati dr Kontreras, koristi se i hrskavica ajkule. Zasto? Ajkule su najzdravija bica na planeti. Imune su prakticno na sve bolesti koje covek poznaje. Veruje se da je skelet ajkule najodgovorniji za ovakav imuni sistem. Po doktoru Kontrerasu ajkulina hrskavica blokira rast krvnih sudova smanjujuci vitalnost kanceroznog tumora. Ajkulina hrskavica stimulise proizvodnju antitela i podupire citav imuni sistem. Ovaj netoksicni element koristan je i kod lecenja raznih zapaljivih procesa, reumatizma i osteoartritisa. Koriscenje ajkuline hrskavice je kontraindikovano sa trudnocom i dojenjem sto, takodje, treba napomenuti. Mnogi uzimaju vitamin B17 u prirodnom stanju, preventivno ili kao dodatak terapiji. Najcesce se uzimaju gorki bademi iz kostice kajsije. Verujuci da sto vise pojedu kostica brze ce se izleciti, neki dozive i trovanje cijanidom koji se u gorkom bademu nalazi. Badem koji nije gorak nema cijanida, što znači da nema vitamina B17 u sebi. "Laetril" je ipak manje toksican od secera i cak 21 put manje toksican od aspirina. Sa druge strane, svi klasicni lekovi, koji se koriste u terapiji raka, izuzetno su otrovni. Evo kako cijanid iz vitamina B17 (Laetrila) funkcionise. Rak voli secer, a cijanid u kostici kajsije je okruzen secerom. Rak jede secer i truje se cijanidom. Zato je jako vazno da se celije raka navedu da jedu samo secer sa cijanidom. Unosenje svakog drugog secera u organizam za vreme lecenja treba eliminisati. To znaci ne jesti ni krompir koji je bogat karbohidratima koji se pretvaraju u secer. U protivnom celije raka ce se slatko hraniti, ali se nece trovati. Naprotiv, jos bolje ce napredovati. Kod preventivnog uzimanja tableta "Laetrila" od 500 mg efekat se pojacava ako se uzima i 5 do 7 kostica kajsija dnevno jer se u kosticama nalaze i drugi vitamini, minerali i enzimi, koji ce se aktivirati i pomoci "Laetrilu" da se u telu asimiluje. Najbolje je zapravo jesti citavu kajsiju, a badem iz kostice prethodno dobro sazvakati. Ne gutati ceo. Proteolitski enzimi vare proteinski omotac oko kancerozne celije i omogucavaju cijanidu da bude "svaren". Tablete ovih enzima treba uzimati tri puta dnevno (3 do 6) na prazan zeludac. Jedna ili dve tablete se mogu uzeti sa hranom kako bi se pomoglo u svarivanju i redukciji toksicne nesvarene hrane. Sve su ovo trikovi koje koriste lekari u lečenju raka uz pomoc "Laetrila". Citava ova metabolicka terapija se vrsi u dve faze, od kojih prva traje 21 dan, a druga jos tri meseca. Ali, to je samo deo terapije. Sa druge strane, posto kao »okidaci« za umnozavanje kanceroznih celija sluze razne kancerogene materije, a one su u vidu raznih civilizacijskih dostignuca, potrebno ih je potpuno eliminisati iz organizma. Zato za vreme lecenja treba potpuno obustaviti unos svih »kancerogenih okidaca« ili ih svesti na najmanju mogucu meru. To znaci: izbegavati namirnice zivotinjskog porekla, a potpuno iskljuciti slanine, sunku, preradjevine itd. Izbegavati hranu koja je zamrznuta i konzervirana i hranu sa vestackim aditivima. Izbegavati sve sto sadrzi beli fluor i fluorisanu vodu (fluorid unistava enzime), so, ili beli secer i vestacke zasladjivace (koji su izuzetno opasni). Ne jesti ribu przenu u ulju, vec samo kuvanu i pecenu. Od sokova uzimati sto vise sveze cedjenog voca i povrca. Sest do osam casa vode. Alkohol, duvan, kafa, sedativi, analgetici, moraju se isključiti. Najmanje tri sata dnevno treba provesti na suncu, bez naocara sa zaštitnim UV filterima. Sto manje vremena provoditi na vestackom svetlu, osim pod onim koje ima ceo spektar boja, kao fluorescentne cevi. Izbegavati gledanje televizora kao i koriscenje losiona, toksicnih lakova za kosu, antiperspirant dezodoransa, karmina, maskara, pomada itd. Jednostavno, prilagoditi se zivotu coveka iz prirode. Najzad, ono sto ce svakog obolelog od raka dovesti u nedoumicu je: da li prvo primeniti alternativnu terapiju sa »Laetrilom«, ili prvo probati sa klasicnim lecenjem, koje nudi ozbiljna medicina. To je svakako hamletovska dilema, jer ako se prvo krene sa hemoterapijom, operacijama, citostaticima, zracenjem, transplantacijom celija..., i sve se pokaze neuspesnim, ostaju prirodni lekovi, za kojima vecina i poseze tek na kraju. Ali, problem je sto su tada mnoge zdrave celije već unistene, organizam trajno osakacen i oslabljen, i jos vise toksikovan. Alternativna prirodna lecenja, logicno, tada vise ne daju rezultate. Sa druge strane, savetovati nekome da prvo krene sa alternativnim lecenjem (npr. Laetrilom), riskantna je preporuka, jer ce u slucaju neuspeha vecina lekara reci: »zakasnili ste«. Pozdrav

Prikazano 3261-3265 od ukupno 4463 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460