posle teške infekcije na plućima, moj otac ( 70 god. ), je počeo da se gubi, čudno ponaša i bude povremeno agresivan. Uradili smo CT glave i rekli su nam da ima senilnu demenciju.
Ima li leka, šta da očekujemo, koju terapiju preporučujete i da li će se povremeno bar na kratko vratiti u normalu?
Postovana,
moguce je da teska infekcija u starosti bude okidac za nastanak senilne demencije. Medjutim, najbolje je da ga pregleda neurolog i psihijatar i da nakon pregleda odrede terapiju. Javite mi se sa nalazima pa cemo vise popricati.
Pozdrav
Postovana,
radi se o otoku - prosirenju mozdanih komora usled smanjene resorpcije likvora a retko povecane produkcije likvora. Znaci radi se o nakupljanju vece kolicine likvora (kicmeno mozdane tecnosti). Tu ne postoji prepreka u oticanju likvora kao kod drugih tipova hidrocefalusa. Leci se stalnom ili povremenom drenazom, najbolje Pudenz pumpom. Simptomi su razliciti od osobe do osobe, glavobolja, psihicke izmene, nestabilnost i dr.
Pozdrav
Dobila sam Vaš odgovor i veoma sam Vam zahvalna. Proverila sam svoj izveštaj neuropsihijatra, kao što ste mi preporučili, i na njemu na kraju piše baš ono što sam Vam prethodno navela, a to je SMN. Nalaz EEG-a za koji ste mi rekli da bi trebalo detaljno da Vam opišem glasi: Osnovna aktivnost dobro izražena dominira 10-11/s srednjih amplituda, subdominira beta od 18-25/s, miogena aktivnost i povremeno artefakti. Vizuelna blokada dobro izražena. Tokom HV u par navrata registrovani pojedinačni i manje grupe OT u T4 odvodu. Tokom FS bez ritmične aktivnosti. Zaključak: Dobro izražen EEG sa dominacijom alfa aktivnosti srednjih amplituda, jasnih bez specifičnih grafo elemenata ukazuje na iritativnu aktivnost temporalnog regiona leve hemisfere.
Postovana,
znaci da postoji mogucnost nastanka epi napada zbog signala koji stizu iz levog temporalnog (slepoocnog) reznja. Potrebna je anti epi terapija.
Pozdrav
Moj brat*1953* god.unazad 10 god. i pored toga što noću spava i preko dana spava, dok pije kafu,gleda tv,ustvari non stop.Pre dve godine smo bili u Sremskoj Kamenici i oni su rekli da je to poremećaj sna slip-apnea.Kupili smo aparat 900eura ali on ne može sa njim da spava to ga guši i tako da ništa nismo uradili.On je imao jako stresan život,sada je bezvoljan, noću u snu prica, trza se pa vas pitam da li možda tu postoji još neki problem neke druge prirode i šta bi tu trebalo uraditi, jer njegov život mi liči na život biljke...
Unapred Vam se zahvaljujem za odgovor.
Na moje glavobolje koje imaju verovatno psihogeno tenzioni karakter pošto sve pretrage su uredne, jedino nisam uradio dopler. Predložili ste izmedju ostalog i terapiju mydocalmom 3 puta po jednu tabletu medjutim imao sam problem oko nabavke leka obzirom na nestašicu istog...tako da sam prekidao terapiju posle prve potrošene kutije...sada sam opet našao lek pa neznam da li da nastavim sa terapijom i koliko ista vremenski treba da traje da bi postigla potpuni efekat, da li lek stvara zavisnost obzirom da je dejstvo imalo samo delimičan karakter za sada?
Postovani,
dopler je vrlo bitan. Sada Mydocalma ima u apotekama, bila je nestasica zbog velike potraznje. Lek ne stvara zavisnost, mozete ga uzimati sve dok postoji potreba. Naravno uz ostalu terapiju.
Pozdrav
Ima li leka, šta da očekujemo, koju terapiju preporučujete i da li će se povremeno bar na kratko vratiti u normalu?
Postovana, moguce je da teska infekcija u starosti bude okidac za nastanak senilne demencije. Medjutim, najbolje je da ga pregleda neurolog i psihijatar i da nakon pregleda odrede terapiju. Javite mi se sa nalazima pa cemo vise popricati. Pozdrav
Postovana, radi se o otoku - prosirenju mozdanih komora usled smanjene resorpcije likvora a retko povecane produkcije likvora. Znaci radi se o nakupljanju vece kolicine likvora (kicmeno mozdane tecnosti). Tu ne postoji prepreka u oticanju likvora kao kod drugih tipova hidrocefalusa. Leci se stalnom ili povremenom drenazom, najbolje Pudenz pumpom. Simptomi su razliciti od osobe do osobe, glavobolja, psihicke izmene, nestabilnost i dr. Pozdrav
Postovana, znaci da postoji mogucnost nastanka epi napada zbog signala koji stizu iz levog temporalnog (slepoocnog) reznja. Potrebna je anti epi terapija. Pozdrav
Moj brat*1953* god.unazad 10 god. i pored toga što noću spava i preko dana spava, dok pije kafu,gleda tv,ustvari non stop.Pre dve godine smo bili u Sremskoj Kamenici i oni su rekli da je to poremećaj sna slip-apnea.Kupili smo aparat 900eura ali on ne može sa njim da spava to ga guši i tako da ništa nismo uradili.On je imao jako stresan život,sada je bezvoljan, noću u snu prica, trza se pa vas pitam da li možda tu postoji još neki problem neke druge prirode i šta bi tu trebalo uraditi, jer njegov život mi liči na život biljke...
Odgovoreno: 26. 01. 2009.Unapred Vam se zahvaljujem za odgovor.
Postovana, Sta je sve radjeno od dijagnostike u S.Kamenici? U prvom redu mislim na MR mozga, EEG. Pozdrav
Postovani, dopler je vrlo bitan. Sada Mydocalma ima u apotekama, bila je nestasica zbog velike potraznje. Lek ne stvara zavisnost, mozete ga uzimati sve dok postoji potreba. Naravno uz ostalu terapiju. Pozdrav
Prikazano 3256-3260 od ukupno 4463 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke