Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96174)

  1. Molim Vas da mi razjasnite rezultat koji sam dobila. Od 2002 bolujem od sistemskog lupusa, imam 38 godina. Terapija mi je trenutno 5 mg Pronisona i pola tablete (125) Delagila. Dobila sam rezultate analize krvi koji pokazuju da je KKS uredu, RF u okviru ref. vr. ali na gornjoj granici, Waaler rose negativan. C3 i C4 su veoma snizeni (snizene vrednosti su od 2002. god. Ono sto me najvise zanima je ANA. Radjena je metoda ELISA i rezultat je 8,9 (neg do 1,0 slabo poz. 1,0 - 1,2 poz. preko 1,2). Da li je vrednost od 8,9 alarmantna, odnosno neznam da li je potrebno da hitno potrazim svog lekara kod koga imam zakazanu kontrolu tek za 27.02. Unapred hvala, Katarina

    Odgovoreno: 15. 02. 2009.
  1. Poštovani,
    Javila sam se internisti zbog visokog pritiska, trnjenja desne ruke što mi je povećavalo već postojeću nervozu. Pritisak mi je bio tada 160/100 EKG:sin, ritam,fr oko 80/min,R/S u D1,AVL,V1,V2,ST i T B.O. Dg:Hypertensio art. Parestasio man.dex.per.anam. Prepisan presololdrag a50 1x1/2,Enalapril tabl a10 1x1/2 uz kontrolu TA. Uraditi kompletnu krvnu sliku, konsultovati neurologa, uraditi FOU.Neurološki nalaz uredan. Dg.HypertensioART.OSC.Parasthesio man.et antebrachii 1.dex. Hemicrania 1. dex.Sy naxsiosum.Prepisana terapija Cavinton 3x1,Beviplex 2x1, Rivotriltbl. 2mg 2x1/4 tbl. Uraditi EEG.EHO kr.sudova vrata ,TSH,T3,T4.Urađen T3.T4,TSH:BO,EEG:BO,eho kr.sudova vrata:bo Dg:Idem-poboljšanje- Th:dosadašnja Predložen ct endokranijuma ambulantno. Moram da kažem da stalno osečam neko treperenje u celom telu, bezrazložnu brigu, trnjenje oko usana kao posle anestezije, neki neopravdani strah, naglu promenu raspoloženja, burno reagovanje na svaku sitnicu. Ne znam da li to može imati veze sa mojim godinama(42), mada u svojoj porodici nemam razloga za neku veću zabrinutost. Dobru decu i muža koji je jako pažljiv i razume me. Moje pitanje Vama je šta mislite zašto mi je predložen CT glave, da li Rivotril može da izazove zavisnost ako se duže pije i da li zbog njegovog uzimanja može doći do izostanka ciklusa ili je to posledica klimaktoričnog stanja?

    Odgovoreno: 15. 02. 2009.
    • Postovana, Ct je predlozen za svaki slucaj iz opreznosti sto ne umanjuje potrebu da se uradi. Rivotril nema veze sa ciklusom, a moze izazvati blagu zavisnost kod duzeg uzimanja. Vi cete tu terapiju koristiti do zavrsetka dijagnosticke obrade a posle je pitanje o daljoj terapiji. Pozdrav

  1. Poštovani doktore,
    moram ići na operaciju vratnog dela kičme diskusi C4,C5,C6. Ledja me jako bole 24 sata na dan a i ruke obadve bole i trnu mi prsti na rukama ali mene cela ledja bole, ne samo vratni deo. Zato Vas molim da mi kažete koliko je ova operacija opasna i koji su rizici operacije? Šta posle operacije?
    Hvala unapred. 

    Odgovoreno: 15. 02. 2009.
    • Postovana, niste mi napisali tacan nalaz sa snimanja vratne kicme (verovatno MR). Dalje neophodno je uraditi EMNG ruku pre odluke o operaciji. Posto vas bole cela ledja uradite ako niste CT LS dela kicme (L4-L5, L5-S1). Javite se sa nalazima. Operacija ako je potrebna nije opasna, sa minimalnim rizicima mada efekti ne moraju trajati dugo. Posle operacije se nastavlja rehabilitacija. Javite se sa odgovorima. Pozdrav

  1. Poštovani,
    imam trnjenje, peckanje ili mravinjanje u jednoj tački temena leve polovine glave, koje se prvi put javilo pre godinu dana. Bilo je povremeno a sada je skoro svakog dana. Uradjen je Ro vratnog dela kičme koji je pokazao znatno suženje prostora C3-C4; C4-C5; C5-C6. Vidljivo i njihovo premošćavanje osteofitno i spondilo - artroidne promene ( nadam se da sam dobro pročitala šta piše u nalazu). EEG- snimanje uradjeno u budnosti. Osnovna cerebralna aktivnost je niže do srednje voltaže, iregularna u fiziološkim granicama sa nešto surerponirane brže aktivnosti, bez zarisnih promena. Na HV i FS b.o. EEG pročitala prim.dr Slobodanka Ilić- Tasić, mr sci- dečiji neurolog. I nakon ovih pregleda preporučena mi je fizikalna terapija koju ja baš i nisam najbolje ispoštovala. Simptomi se ne povlače. Inače ja sam student četvrte godine medicine i molim Vas da mi kažete šta da uradim kako bi se simptomi povukli i da li je potreban MNR glave?
     Unapred hvala.

    Odgovoreno: 15. 02. 2009.
    • Postovana, rentgen vratne kicme pokazje otprilike nalaz dok za preciznije odredjivanje je neophodan MR vratne kicme. EEG je uredan. Kakva vam je laboratorija sa krvnom slikom? Mozete uraditi i MR mozga pored MR vratne kicme. Sa vezbama sacekajte do nalaza MR. Javite se sa nalazima. Pozdrav

  1. Godinu dana trne mi desna ruka, bol je priličan, i javlja se po pravilu oko 3 ili 4 sata ujutro. Snimanje rengenom pokazuje da na kostima šake postoje subkortilalne ciste. Sedimentacija i fibrinogen su u redu. Kakva terapija se preporučuje i kako da riješim pitanje bolova?

    Odgovoreno: 15. 02. 2009.

Prikazano 3181-3185 od ukupno 4463 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460