Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96172)

  1. Poštovani,

    ispisacu Vam nalaze doktora i zelela bih da cujem vase mišljenje. Pre dva meseca iznenada sam osetila slabost leve ruke a zatim i noge. Usta su mi se iskrivila u stranu. Otisla sam u dom zdravlja i dobila injekciju i teskobe su se povukle. Pritisak je bio 190/110, a inace sam gojazna i imam pritisak godinama. Labor. nalaz: Leukociti 9.3 G/L, eritrociti 5.29 T/L, hemoglobin 148 g/L, hematokrit 42.2 L/L, trombociti 203 G/L, LYM 36.0%, MON 8.1%, GRA 55.9%, glukoza 6.87, urea 6.4, kreatinin 107, holesterol 6.85, trigliceridi 2.26, HDL holesterol 2.48, LDL holesterol 3.39, AST 29 ALT 23. Zatim sam otisla kod kardiologa,a u izvestaju pise: Polimorfna anamneza. Na plucima nalaz uredan, akcija srca pravilna, tonovi jasni, nema sumova. Abdomen je mek neosetljiv, jetra i slezina se nepalpiraju, nema edema ( otoka) na podkolenicama. Dg HYPERTENSIO ARTERILAIS. Th Hemokvin 2x20mg, Lodoz 5mg 1x1. Nakon mesec dana otisla sam na kontrolu i ostala je ista dijagnoza i terapija i predlozena mi jesledeca kontrola tek za tri meseca.Takodje sam otisla kod neurologa - nalaz: Zenice izokricne reaguju na svetlost. Mimicna muskulatira sitricno inevisana. Vrat pokretan GiDE: Disk trnjenje leve ruke MTR disk zivlji levo.Govor korektan. TA=160/100mmHg. DOPPLER MAGISTRALNIH KRVNIH SUDOVA VRATA: AA Carotis comm jednakog lumena suficijentnog protoka obostrano se vide zadebljali zidovi krvnih sudova.Brzine protoka u fizioloskim granicama,indexi otpora poviseni AA Vertbrales anterogradnog smera redukovane perfuzije. Dg St post TIA, Hypertensio art, Obesitas. Th: Caviton 5 mg 3x2 ( 7 dana), Sortis 10 mg 1x1, Aspirin protect 100mg 1x1 ujutropre jela. Nakon 7 dana otisla sam kod neurologa na kontrolu i neuroloski nalaz: zenice izokricne reaguju na svetlost. Mimicna muskulatira simtricno inevisana.Vrat pokretan GiDE: Tonus trofika i snaga ocuvani MTR simtrican. EEG: Niskovoltirana desinhreonizovana aktivnost beta tipa 15-16 Hz U toku HV i FS bilateralno iznad temporalnih regiona belezi se interminteno sprija nespecificna aktivnost 6 Hz bez jasne asimetrije. Dijagnoza ista kao i pre. Th; Cavinton 5mg 3x1, Aspirin protect 100mg 1x1 ujutro, Sortis 10mg 1x1 , Lorazepam1mg 2x1. Nakon mesec dana zakazana mi je kontrola i tada je neuroloski nalaz bio: Zenice izokricne reaguju na svetlost.Mimicna muskulatira simtricno inevisana,vrat pokretan GiDE: MTR simtricni. TA= 140/100. Holesterol 5.2 mmol/l. Dijagnoza i terapija ista kao poslednji put. Pored kardiologa i neurologa, otisla sam i kod endokrinologa.. Nalaz:gojaznost. Eho nalaz-SZ: Stitasta zlezda uvecana u celini. ML: oko 25mm. Difuzno heteroehogenije strukture. Nodozne promene nisu uocene. Objektivni nalaz: glava i vrat b.o. Pulmo: disajni sumnormalan, bez patoloskih sumova. Cor: akcija ritmicna, tonovi jasni, sum se ne cuje, Abdomen,jetra, slezina, renes, ekstremiteti: b.o. TA: 170/110 mmHg EKG: sin. ritam, 54 / min. TT: 112kg TV : 158cm BMI: 44,9 kg/m2.Dg- Struma diffusa gl. thyriodeae gr.II., Obesitas gravis. Hypothyrosis susp. Hypertensio arter. Terapija: ishrana za dijabeticare 1500kcal,dovoljno fizicke aktivnosti. Predlozi:TSH,T3,T4,HbA1c, a kasnije i OGTT. Uradjen je hormonski status T3- 2.1 , T4-124.0, sTSH-1.63, HbA1c -5.1. Nakon mesec dana otisla sam na kontrolu i anamneza: Oseca se bolje. TT:108kg(smrsala 4 kg). TA: 145/95 mmHg. EKG: sin.ritam, 43/min. Objektivno: nalaz u poboljsanju.
    Dijagnoza: EADEM> Terapija: iskljuciti Lodoz i uvesti Lometazid 1x1 a ostalo kao do sada. Predlozi: Holesterol, trig., glikemija,FT4,SGOT,SGPT,CK. Uradjen je biohemijski nalaz: S-Glukoza - 5.6, S-Holesterol - 3.9, S-Trigliceridi - 1.7, S-AST(GOT) 30.5, S-ALT(GPT) - 23.8, S-Kreatin kinaza(CK) 94.8, FT4 - 11.9. Nisam pila Lometazid umesto Lodoza jer nisam znala sta da radim. Kardiolog mi preporucio Lodoz a sa njim se slozio i neurolog. Endokrinolog kaze da ce mi od Lodoza stati srce i da imam slabe otkucaje a neurolog kaze da su to gluposti. Nakon mesec dana opet sam otisla na kontrolu kod endokrinologa i nalaz je sledeci: anamneza: i dalje uzima lodoz, mada joj je iskljucen i skrenuta paznja na to, jer je vodi u bradikardiju!. Objektivan nal.: Slican prethodnom. TA:135/85mmHg EKG:sin.ritam, 46/min. TT: 108kg. Dijagnoza: EADEM.
    Na toj poslednjoj kontroli opet mi je rekao da prestanem da pijem Lodoz i da umesto njega koristim Lometazid. U dilemi sam i ne znam koji lek da pijem. Molim Vas da mi kazete Vase misljenje na osnovu svih ovih nalaza i da li mi jos nesto preporucujete da uradim?

    Šta je EADEM?

    Odgovoreno: 12. 03. 2009.
    • Poštovana, imate povišen sečer u krvi, holesterol i trigliceride. Dg St.post TIA na prvom pregledu ne odgovara vašem opisu i pregledu jer TIA znaci prolazne tegobe sa potpunim povlačenjem (unutar pola sata) a kod vas na pregledu je nadjeno trnjenje levih ekstremiteta kao subjektivan dozivljaj a kao objektivno življi MTR (refleksi) na toj strani. EEG belezi sporiju aktivnost obostrano, sto znaci vec prisutan nalaz moždane disfunkcije. Imate povišen krvni pritisak i strumu štitne žlezde.

      Lodoz trebate iskljuciti jer sa frekvencijom srca 43-46/min vi mozete sebi napraviti dodatne probleme. Predjite na Lometazid, sa ostalom terapijom se slažem. Ali, morate uraditi i CT mozga da bi uzrocno razjasnili sta se desava na mozdanom nivou. Javite se sa nalazom.

      Dijagnoza eadem ili idem, znači ista dijagnoza kao prethodne ( upotrebljava se da se ne bi prepisivale ponovo iste dijagnoze).

      Pozdrav

  1. Imam svakodnevne glavobolje u predelu vrata i desnog oka, unazad već 3 meseca, pored glavobolje postajem i zaboravna, preosetljiva na visoke tonove, uradila sam analizu krvi i evo rezultata hematološkog nalaza: leukociti 6.9; eritrociti 4.54; hemoglobin 114; hematokrti 37.3; trombociti 250; MCV 82.2; MCH 25.1; MCHC 306. Imam 34 godina pa me interesuje šta je samnom. Unapred Vam hvala

    Odgovoreno: 12. 03. 2009.
    • Postovana, laboratorija vam je dobra. Uradite rentgen vratne kicme, pregled oftalmologa, EEG. Javite se sa nalazima. Kakav vam je krvni pritisak? Preporucujem vam tbl.Rantudil forte 2x1, tbl.Mydocalm 3x1, tbl.Mg 150 2x1 do javljanja sa nalazima. Pozdrav

  1. Postovani,
     molim vas da mi pojasnite zbog cega cesto u poslednje vreme svaki dan oseam pulsiranje u slepoocnici, nije bolno al je veoma neprijatno, pogotovo kad se pulsiranje ispolji kao jak udar. Hvala unapred na odgovoru.

    Odgovoreno: 12. 03. 2009.
    • Postovani, to se moze javiti iz vise razloga: povecan ili snizen krvni pritisak, iscrpljenost - umor, promena vremena, pusenje ili boravak u zadimljenoj prostoriji, promene u krvnoj slici - anemija i jos drugih mogucih razloga. Uradite EEG, laboratoriju sa krvnom slikom za pocetak. Javite se sa nalazima. Pozdrav

  1. Mojoj prijateljici je dijagnozirana miastenia gravis prije 12 godina. Odmah je podvrgnuta timektomiji. Stanje do danas joj je relativno zadovoljavajuce, koristi lijekove svakodnevno. Prije dva dana su joj dijagnosticirali polipe kolona i treba na operaciju. Da li je moguce uraditi potpunu anesteziju (s obzirom da ima miasteniju) ili se moze raditi pod lokalnom? Nasi doktori nisu spremni raditi potpunu anesteziju, pa vas molim za misljenje. Hvala

    Odgovoreno: 12. 03. 2009.
  1. Postovani doktore
    molim vas da mi hitno odgovorite na moje pitanje i date mi savet sta da radim. Imam 41 godinu cesto imam bolove u glavi i ocima. U poslednje vreme sam pocela brzo da gubim vid i da sve slabije vidim. kod ocnog lekara sam bila zadnji put pre sest meseci i rekao mi je da je sve u redu sa mojim ocima samo sto mi treba jaca dioptrija. medjutim ja jako lose vidim sve slabije i naocare koje sam dobila u septembru meni vise uopste ne odgovaraju. nemogu da verujem da je sve u redu a da mi se vid tako drasticno pogorsava. stalno imam neku maglu na ocima, vidim duplo i sa senkama kao kada bi gledala kroz neku najlon kesu koja je providna a ipak nista dobro ne vidite, to mi strasno smeta nikada mi nije cist pogled moram da se naprezem da bi videla nesto bar malo cistije. Mene zanima ako je sve sa ocima u redu da li moze moj problem da bude druge prirode naprimer sa glavom. Jer ima ceste glavobolje da ne mogu ni oci da otvorim od bolova, glava me strasno boli, oci me tada peku ponekad imam takve bolove da kad sagnem glavu meni se cini kao da mi se teme otvara i nesam smela da sagnem glavu od bolova,a ni lek mi ne pomaze kad ga popijem. Molim vas da mi ukoliko mozete kazete sta da radim i kome da se obratim? Sta je vase misljenje sta bi to moglo da bude. Jako sam zabrinuta sta se dogadja i bojim se da ne oslepim. Pozdrav i unapred hvala Lea

    Odgovoreno: 12. 03. 2009.

Prikazano 3041-3045 od ukupno 4463 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460