Postovani doktore ,
vec evo 3 meseca mi zivac na ocnom kapku \"igra\" i to je vrlo iritantno... Moj doktor (opste prakse) kaze da je to zbog umora ili stresa i da ce proci samo od sebe ali to nikako da se desi... Moje pitanje je da li moze da postoji neki ozbiljniji razlog za to ili ako ne,sta da radim da se resim ovoga tj da li mi moze pomoci specijalista... Hvala unapred
Kao prvo puno vam hvala. Ali nije mi jasno kako vi kazete da nalaz jos uvijek nije potpuno dobar a moj doktor neurolog kaze da sam po njemu izljecena. Malo ste me sad zabrinuli pa vas lijepo molim da mi pojasnite zbog cega mislite da to sve nije uredu? Kako cu ja i kada cu ja znati da sam ozdravila? Vec sam tri puta radila MRI pa ne znam da li je pametno ponavljati. Od terapije su mi dali samo Betaserc 16mg . Receno mi je da mogu popiti Paracetamol protiv glavobolje. Sta mi vi savjetujute, kako se ponasati? Da li moram odmarati ili je pametnije ukljuciti malo aktivnosti (setnja...) ? Hvala, s nestrpljenjem ocekujem vas odgovor. Pozdrav iz dalekog Katara.
Postovana,
rekao sam da nalaz ide ka poboljsanju u odnosu na prethodni, ali ne mogu vas lagati i reci potpuno uredan nalaz. Mozete ukljuciti malo aktivnosti ali bez vecih fizickih naprezanja i izbegavajte duzi boravak na direktnom suncu. Sa terapijom se slazem. Na dalje radite EEG kontrole a MR po potrebi ili tek za godinu dana.
Pozdrav
Postovani,
Nakon poridjaja sam izgubila osecaj za mokrenjem mokrim uz pomoc katetera, ranije nisam imala nikakve probleme.
Uradila sam ureodinamiku i dijagnoza je da se radi o akontraktilnom detrusoru i sfinkteru. Urolog mi je rakao da se obratim neurologu. O cemu se radi? Napominjem da pre porodjaja nisam imala nikakve probleme.
Pozdarv
Postovana,
ne mislim da je to neuroloski problem. Bio bi neuroloski problem u slucaju postojanja discus hernie sakralnog (trticnog) dela kicme. Da bi se to iskljucilo uradite MR LS kicme ali mislim da ce nalaz biti uredan a da je problem uroloski sto opravdava dijagnoza akontraktilni detrusor i sfinkter. Javite se sa nalazom.
Pozdrav
Postovana,
radi se o isijasu samo treba utvrditi stepen ostecenja kicme. Uradite CT LS kicme (L4-L5, L5-S1) ili MR LS kicme i EMNG nogu. Izbegavajte fizicke napore, spavajte na sto tvrdjem krevetu i izbegavajte susenje znoja na vama vec se redovno presvlacite. Javite se sa nalazima, do tada preporucujem tbl.Rantudil forte 2x1, tbl.Mydocalm 3x1.
Pozdrav
Postovani imam 31godinu dvoje dece i u braku sam 13 godina imam problem neznam tacno kom lekaru specijalisti treba da se obratim.Imam drhtanje ruku koje traje vec duze vreme .Ranije me to nije toliko zabrinjavalo medjutim kako vreme prolazi to je sve gore nekada mi toliko drhte da mi stvari ispadaju iz ruku bilo da sam srecna nesrecna znaci bilo kakve emocije kada imam posebno kada sam u drustvu.Naj gore je kada se iznerviram onda mi se i pojacano znoje dlanovi i bude mi jako hladno uz gusenj.Dali je to kod mene na nervnoj bazi i kome mogu da se obratim za pomoc
Postovana,
javite se prvo neurologu a ako on predlozi i psihijatru. Osim toga treba da istrazite i stitnu zlezdu (hormoni T3, T4, TSH i ultrazvuk stitne zlezde). Javite se ako imate nejasnoca.
Pozdrav
Postovani doktore ,
Odgovoreno: 13. 03. 2009.vec evo 3 meseca mi zivac na ocnom kapku \"igra\" i to je vrlo iritantno... Moj doktor (opste prakse) kaze da je to zbog umora ili stresa i da ce proci samo od sebe ali to nikako da se desi... Moje pitanje je da li moze da postoji neki ozbiljniji razlog za to ili ako ne,sta da radim da se resim ovoga tj da li mi moze pomoci specijalista... Hvala unapred
Postovani, posto traje vec tri meseca treba da se javite neurologu. U medjuvremenu pokusajte sa drag.Beviplex 3x1 i tbl.Mydocalm 3x1. Pozdrav
Kao prvo puno vam hvala. Ali nije mi jasno kako vi kazete da nalaz jos uvijek nije potpuno dobar a moj doktor neurolog kaze da sam po njemu izljecena. Malo ste me sad zabrinuli pa vas lijepo molim da mi pojasnite zbog cega mislite da to sve nije uredu? Kako cu ja i kada cu ja znati da sam ozdravila? Vec sam tri puta radila MRI pa ne znam da li je pametno ponavljati. Od terapije su mi dali samo Betaserc 16mg . Receno mi je da mogu popiti Paracetamol protiv glavobolje. Sta mi vi savjetujute, kako se ponasati? Da li moram odmarati ili je pametnije ukljuciti malo aktivnosti (setnja...) ? Hvala, s nestrpljenjem ocekujem vas odgovor. Pozdrav iz dalekog Katara.
Odgovoreno: 13. 03. 2009.Postovana, rekao sam da nalaz ide ka poboljsanju u odnosu na prethodni, ali ne mogu vas lagati i reci potpuno uredan nalaz. Mozete ukljuciti malo aktivnosti ali bez vecih fizickih naprezanja i izbegavajte duzi boravak na direktnom suncu. Sa terapijom se slazem. Na dalje radite EEG kontrole a MR po potrebi ili tek za godinu dana. Pozdrav
Postovani,
Odgovoreno: 13. 03. 2009.Nakon poridjaja sam izgubila osecaj za mokrenjem mokrim uz pomoc katetera, ranije nisam imala nikakve probleme. Uradila sam ureodinamiku i dijagnoza je da se radi o akontraktilnom detrusoru i sfinkteru. Urolog mi je rakao da se obratim neurologu. O cemu se radi? Napominjem da pre porodjaja nisam imala nikakve probleme. Pozdarv
Postovana, ne mislim da je to neuroloski problem. Bio bi neuroloski problem u slucaju postojanja discus hernie sakralnog (trticnog) dela kicme. Da bi se to iskljucilo uradite MR LS kicme ali mislim da ce nalaz biti uredan a da je problem uroloski sto opravdava dijagnoza akontraktilni detrusor i sfinkter. Javite se sa nalazom. Pozdrav
imam jake bolove u kicmi koji mi udaraju u nogu.molim savjet
Odgovoreno: 13. 03. 2009.Postovana, radi se o isijasu samo treba utvrditi stepen ostecenja kicme. Uradite CT LS kicme (L4-L5, L5-S1) ili MR LS kicme i EMNG nogu. Izbegavajte fizicke napore, spavajte na sto tvrdjem krevetu i izbegavajte susenje znoja na vama vec se redovno presvlacite. Javite se sa nalazima, do tada preporucujem tbl.Rantudil forte 2x1, tbl.Mydocalm 3x1. Pozdrav
Postovani imam 31godinu dvoje dece i u braku sam 13 godina imam problem neznam tacno kom lekaru specijalisti treba da se obratim.Imam drhtanje ruku koje traje vec duze vreme .Ranije me to nije toliko zabrinjavalo medjutim kako vreme prolazi to je sve gore nekada mi toliko drhte da mi stvari ispadaju iz ruku bilo da sam srecna nesrecna znaci bilo kakve emocije kada imam posebno kada sam u drustvu.Naj gore je kada se iznerviram onda mi se i pojacano znoje dlanovi i bude mi jako hladno uz gusenj.Dali je to kod mene na nervnoj bazi i kome mogu da se obratim za pomoc
Odgovoreno: 12. 03. 2009.Postovana, javite se prvo neurologu a ako on predlozi i psihijatru. Osim toga treba da istrazite i stitnu zlezdu (hormoni T3, T4, TSH i ultrazvuk stitne zlezde). Javite se ako imate nejasnoca. Pozdrav
Prikazano 3036-3040 od ukupno 4463 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke