Bila sam kod Vas na pregledu 11.02.09. U međuvremenu sam Vas obavjestila da sam isprimala propisane injekcije, da sprovodim Vašu terapiju, da sam izvršila snimanje CT leđnog dela kičme i napisala Vam rezultat tog snimanja. Pitala sam da li da nastavim terapiju, što ste Vi potvrdili. 10.03. sam izvršila snimanje EMNG leve noge. Nalaz je sledeći: EMNG nalaz ispitanih mišića i neurografski nalaz stimulisanih živaca pokazuju leziju korenova L4-L5-S1, sa znacima denervacije u visini L5 levo. Doktorka koja mi je to radila mi je rekla da nalaz uopšte nije dobar i da odmah moram na fizikalnu terapiju. Jako teško mi je palo što tada nisam mogla stupiti u kontakt sa Vama, da bih Vas upitala za savjet, jer ste Vi bili na odmoru, a sajt nije radio. Obzirom da sam na bolovanju, morala sam na ljekarsku komisiju. Tamo su se ljutili što već nisam obavila rehabilitaciju i tražili da im donesem izveštaj fizijatra. Tako da sam se morala javiti fizijatru koji je dao svoje mišljenje (koje me je jako prepalo) i odredio fizikalnu terapiju, koju trebam započeti 16.03.09. Vi ste meni takođe rekli da ću poslije svih snimanja trebati na rehabilitaciju, što mi je sasvim jasno. Međutim ja nisam izvršila snimanje MR vratnog dijela kičme, koje mi je zakazano za 25.03.09. Moje novo pitanje za Vas je da li mogu i kad da dođem kod Vas na kontrolu, jer želim da mi Vi pogledate ove snimke i da se konsultujem sa Vama u vezi sa preporukama Vaših kolega ljekara kod kojih sam bila? Treba li mi uput moje doktorke?
Izvinjavam se na opširnosti i oduzimanju vremena. S poštovanjem!
Poštovana,
i ja se slažem da je potrebna rehabilitacija. Potreban vam je uput za kontrolni pregled.
Predlažem da dođete sa nalazom MR vratne kičme i misljenjem neurohirurga.
Možete doći 24 ili 25.03. oko 10:00h.
U međuvremenu nastavite sa terapijom koju sam vam preporučio.
Pozdrav
prije 10-tak godina dijagnostikovana mi je migrena komplikata, nakon određene terapije bolovi i napadi su se prorijedili ali nije dugo trajalo i počelo je opet. 2007 u decembru bez značajnijih bolova počeli su se pojavljivati trnci u glavi koji su kasnije prešli na ruke i nogu. Nakon nekoliko sati konstatovana je hemiparesthesiae lat sinistra. Color doppler ks glave i vrata je pokazao:u svim analiziranim ekstrakranijalnim i intrakranijalnim ks registruju se povišene brzine protoka kao i povišeni PI i RI po migrenskom tipu DG: migrena complicata a EEG nalaz je bio beta, rađen je i rtg vratnog dijela kičme i na njega nije obraćana posebna pažnja.
Terapija je Corvitol tbl a 50mg 2×1/2 i paracetamol po potrebi. Nakon godinu dana kontrolni pregled doplerom je rezultirao zaključkom
Dg IDEM
TH dosadašnja
Kontrola za 24 maj.
Međutim nakon dugog perioda bez glavobolje, glava me je opet počela boliti.Već tri dana boli me bez prestanka a uz glavobolju su prisutni mučnina, vrtoglavica, osjećaj nemogućnosti kontrolisanja govora i ruku, pritisak u glavi i ušima, pucketanje u ušima, osjecaj pritiska u glavi se povećava kada glavu spustim prema dole. Paracetamol nema dejstva a prizisak mi je oko 110/60 što je moj uobičajeni pritisak. Da li su ovo znaci migrene ili možda nešto drugo i da li je moguće da se ona ponovno pojavi bez obzira na terapiju? Da li Vi imate nekakav savjet (moj porodični ljekar savjetuje prestanak uzimanja corvitola mada je neurolog savjetovao da ga ne prestajem uzimati bez konsultacije sa njim) i u koliko imate vremena da mi kazete sta znači beta nalaz EEG-a?
Unaprijed sam Vam zahvalna.
Moje poštovanje i hvala na strpljenju
Odgovoreno: 16. 03. 2009.
Poštovana,
trebali ste da mi napišete celokupan nalaz EEG (samo beta ne znači ništa).
Potrebno je da uradite i MR mozga (svaka duža, ozbiljnija glavobolja, pa i migrena zahteva MR obradu), laboratoriju sa krvnom slikom.
Preporučujem da uzimate tbl.Imigran 1 na početku napada, a potom ako ne pomogne jos jedna tableta, uz tbl.Mg 150mg 2x1.
Javite se sa nalazima.
Pozdrav
Moj problem je vrtoglavica. Snimila sam vratnu kičmu i nalaz magnetne je degenerativno izmijenjeni diskovi C4.C5.C6.
Uradila sam i ultrazvuk karotida, nepravilnog su oblika, Kinking ACI bil. non significans.Vaskularni hirurg mi predlaže kataterizaciju Da li je mjerodavan nalaz magnetne snimak krvnih sudova? Strah me je kataterizacije. Imam 48.godina..Neurolog idr. Bojan Vojnović, koji mi je uradio ultrazvuk, smatraju da kod mene pršljen pritiska vratnu arteriju. Da napomenem, bila sam na fizikalnoj terapiji i nosim kragnu, mnogo mi je bolje.
Molim za Vaše misljenje i terapiju.
Pozdrav!
Boba Podgorica
Poštovana,
i ja smatram da spondilotične promene pritiskaju vertebralne arterije ali to je nalaz koji ima skoro svaka druga osoba u manjoj ili većoj meri. Vaskularni hirurg Vam je verovatno predložio panangiografiju ali na osnovu Vašeg opisa, smatram da Vam ne treba. I Kinking karotidnih arterija je manje ili vise česta stvar. Bitno je da nemate većih suženja. Nalaz magnetne angiografije nije dovoljno merodavan, informativniji je dopler krvnih sudova vrata ili ako hoćete njega da proverite MSCTA (multi slajsna CT-skener angiografija). Niste mi opisali celokupan nalaz MR vratne kičme (da li ima discus hernije, da li ima stenoze spinalnog kanala). U principu, preporucujem fizikalnu terapiju uz tbl.Cavinton 5mg 3x1 (za vrtoglavice), tbl.Cardiopirin 100 1x1, tbl.Mydocalm 3x1, tbl.Rantudil forte 2x1 za bolove u vratnom delu.
Pozdrav
Već duži period imam zvonjenje u ušima (izrazitije u levom uhu), ali kažem zvonjenje a ne \'\'zujanje\'\' jer jasno čujem zvuke gomile sitnih zvončića. Imam nizak krvni pritisak pa se pitam, da li je to možda razlog?
Unapred zahvaljujem na odgovoru i Vašem mišljenju.
Odgovoreno: 15. 03. 2009.
Poštovana,
moguće je da te tegobe budu usled niskog krvnog pritiska, mada se nekad dešavaju i kod visokog. Da li pri povećanju pritiska imate iste tegobe? Ako Vam mnogo pada pritisak možete popiti slanu supu ili više soliti, kao i popiti više tečnosti odjednom. Ipak, uradite rentrgen vratne kičme, ORL pregled i dopler krvnih sudova vrata, kao i laboratoriju sa krvnom slikom.
Javite se sa nalazima, do tada preporučujem tbl.Cavinton 5mg 3x1.
Pozdrav
Mr pregled vratne kičme.
Blago ispravljena fizioloska krivina vratne kičme. U nivou i.v. prostora C5C6 vidi se dorzomedijalno i parasagitalno obostrano protruzija i.v. diska koja vrši kompresiju na duralnu vreću ali se ne vide znaci mijelopatije. Pršljenska tela C5C6 obrazuju parcijalni blok. Na korpusima C4C5 parasagitalno levo postoje retrokorporalni spondilofiti.
Molim Vas za pomoć.
Ja imam konstantne nesvestice, bol u predelu vrata i pucketanje kostiju pri blagim pokretima, glavu u nazad bez pridržavanja ne mogu da zabacim da pogledam pr.plafon. Trnjenje u rukama je konstantno i ispadanje predmeta iz desne šake( povremeno) slabost u ruci i zadnjih pola godine konstatni bolovi u kukovima. Niti mogu da sedim (ustajanje je problem) niti dugo da stojim (sedanje je problem). Snimila sam kukove, sve je u redu. Fizijatar mi je predlozio ultrazvuk i ručnu masažu koja je zakazana za avgust mesec uz komentar ako vam bude loše dođite da vidimo šta ćemo. Inače sam rođena 1964.godine i ne znam šta lošije od ovog treba da bude.
Recite mi šta da preduzmem dalje i gde?
Unapred zahvalna.
Senka Joksimović12
Poštovana,
jasan je nalaz vratnog dela kičme. Što se tiče bolova u donjoj kičmi ,ne treba Vam snimanje kukova nego donje lumbosakralne kičme koja verovatno ima iste probleme kao i vratna kičma. Zato uradite ili MR LS kičme ili CT LS kičme (L4-L5, L5-S1) uz EMNG ruku i nogu.
Javite se sa nalazima, izbegavajte fizičke napore i naprezanja, spavajte na što tvrđem krevetu a do tada Vam preporučujem tbl. Rantudil forte 2x1, tbl.Mydocalm 3x1.
Pozdrav
Poštovani dr Vukašinoviću,
Izvinjavam se na opširnosti i oduzimanju vremena. S poštovanjem!
i ja se slažem da je potrebna rehabilitacija. Potreban vam je uput za kontrolni pregled.
Predlažem da dođete sa nalazom MR vratne kičme i misljenjem neurohirurga.
Možete doći 24 ili 25.03. oko 10:00h.
U međuvremenu nastavite sa terapijom koju sam vam preporučio.
Pozdrav
Moje poštovanje i hvala na strpljenju Odgovoreno: 16. 03. 2009.
trebali ste da mi napišete celokupan nalaz EEG (samo beta ne znači ništa).
Potrebno je da uradite i MR mozga (svaka duža, ozbiljnija glavobolja, pa i migrena zahteva MR obradu), laboratoriju sa krvnom slikom.
Preporučujem da uzimate tbl.Imigran 1 na početku napada, a potom ako ne pomogne jos jedna tableta, uz tbl.Mg 150mg 2x1.
Javite se sa nalazima.
Pozdrav
Uradila sam i ultrazvuk karotida, nepravilnog su oblika, Kinking ACI bil. non significans.Vaskularni hirurg mi predlaže kataterizaciju Da li je mjerodavan nalaz magnetne snimak krvnih sudova? Strah me je kataterizacije. Imam 48.godina..Neurolog idr. Bojan Vojnović, koji mi je uradio ultrazvuk, smatraju da kod mene pršljen pritiska vratnu arteriju. Da napomenem, bila sam na fizikalnoj terapiji i nosim kragnu, mnogo mi je bolje.
Molim za Vaše misljenje i terapiju.
Pozdrav!
Boba Podgorica
i ja smatram da spondilotične promene pritiskaju vertebralne arterije ali to je nalaz koji ima skoro svaka druga osoba u manjoj ili većoj meri. Vaskularni hirurg Vam je verovatno predložio panangiografiju ali na osnovu Vašeg opisa, smatram da Vam ne treba. I Kinking karotidnih arterija je manje ili vise česta stvar. Bitno je da nemate većih suženja. Nalaz magnetne angiografije nije dovoljno merodavan, informativniji je dopler krvnih sudova vrata ili ako hoćete njega da proverite MSCTA (multi slajsna CT-skener angiografija). Niste mi opisali celokupan nalaz MR vratne kičme (da li ima discus hernije, da li ima stenoze spinalnog kanala). U principu, preporucujem fizikalnu terapiju uz tbl.Cavinton 5mg 3x1 (za vrtoglavice), tbl.Cardiopirin 100 1x1, tbl.Mydocalm 3x1, tbl.Rantudil forte 2x1 za bolove u vratnom delu.
Pozdrav
Unapred zahvaljujem na odgovoru i Vašem mišljenju. Odgovoreno: 15. 03. 2009.
Poštovana,
moguće je da te tegobe budu usled niskog krvnog pritiska, mada se nekad dešavaju i kod visokog. Da li pri povećanju pritiska imate iste tegobe? Ako Vam mnogo pada pritisak možete popiti slanu supu ili više soliti, kao i popiti više tečnosti odjednom. Ipak, uradite rentrgen vratne kičme, ORL pregled i dopler krvnih sudova vrata, kao i laboratoriju sa krvnom slikom.
Javite se sa nalazima, do tada preporučujem tbl.Cavinton 5mg 3x1.
Pozdrav
Molim Vas za pomoć.
Ja imam konstantne nesvestice, bol u predelu vrata i pucketanje kostiju pri blagim pokretima, glavu u nazad bez pridržavanja ne mogu da zabacim da pogledam pr.plafon. Trnjenje u rukama je konstantno i ispadanje predmeta iz desne šake( povremeno) slabost u ruci i zadnjih pola godine konstatni bolovi u kukovima. Niti mogu da sedim (ustajanje je problem) niti dugo da stojim (sedanje je problem). Snimila sam kukove, sve je u redu. Fizijatar mi je predlozio ultrazvuk i ručnu masažu koja je zakazana za avgust mesec uz komentar ako vam bude loše dođite da vidimo šta ćemo. Inače sam rođena 1964.godine i ne znam šta lošije od ovog treba da bude.
Recite mi šta da preduzmem dalje i gde?
Unapred zahvalna.
Senka Joksimović12
jasan je nalaz vratnog dela kičme. Što se tiče bolova u donjoj kičmi ,ne treba Vam snimanje kukova nego donje lumbosakralne kičme koja verovatno ima iste probleme kao i vratna kičma. Zato uradite ili MR LS kičme ili CT LS kičme (L4-L5, L5-S1) uz EMNG ruku i nogu.
Javite se sa nalazima, izbegavajte fizičke napore i naprezanja, spavajte na što tvrđem krevetu a do tada Vam preporučujem tbl. Rantudil forte 2x1, tbl.Mydocalm 3x1.
Pozdrav
Prikazano 3021-3025 od ukupno 4463 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke