imam 59 godina. Poslednjih mesec dana s vremna na vreme primetim da mi glava podrhtava bez moje volje.
To su počeli da primećuju moji ukućani.
Molim da mi odgovorite šta bi to moglo da znači?
Odgovoreno: 17. 03. 2009.
Poštovana,
verovatno se radi o tremoru.
Javite se neurologu koji se bavi poremećajima pokreta koji će to bolje diferencirati.
Ja ipak, to ne vidim sa ove distance.
Pozdrav
otac mi je pre tri godine imao moždani udar težeg stepena. Delimično se oporavio. Hoda uz pomoć štapa, dosta pomera levu ruku, jedino osećaj kad nešto dohvati nema još.
Da li se vremenom uz rehabilitaciju to vraća ili ostaje tako?
Hvala unapred na Vašem odgovoru.
Poštovani,
sve zavisi. Može se i dalje oporavljati ali će verovatno ostati izvesne posledice.
Bitno je biti uporan, ne odustajati, i naravno redovna terapija od strane neurologa i kardiologa, kao i rehabilitacija.
Pozdrav
juče sam Vam pisala i odmah ste mi odgovorili, na čemu iskreno zahvaljujem. Odgovorili ste mi da dođem na kontrolu 24 ili 25 03, sa nalazom MR vratne kičme i mišljenjem neurohirurga. Meni je zakazano snimanje MR vratne kičme za 25.03. u 21 sat, tako da za zakazani termin ne mogu imati taj snimak.
Molim Vas da mi kažete da li da dođem bez snimka ili da mi odredite neki drugi dan za kontrolu. Nisam sigurna da li će mi moja doktorka htjeti dati uput neurohirurgu čije mišljenje tražite.
Pozdravljam Vas.
Odgovoreno: 16. 03. 2009.
posle povrede ramena (išćašenje pri padu), počeo je da mi trne srednj i da se trese srednji prst na povrijeđenoj ruci. Išao sam kod neurologa i ustanovio je da mi je ukliješten nerv u ramenu. Sada, mene interesuje da li to uklještenje nerva može da mi stvara simptome: povremeni tikovi lijevog i desnog oka, trnjenje nosa, trnjenje vrha jezika...
Ovi se simptomi javljaju rijetko i nijesu toliko primjetni, ali meni ipak smetaju. Pa se pitam da li je to moguće od uklještenja nerva u ramenu???Šta da radim?
Hvala!!
Odgovoreno: 16. 03. 2009.
Poštovani,
uklještenje nema veze sa tegobama koje opisujete, već one više deluju kao reakcija organizma na napetost, stres.
Za početak uradite laboratoriju sa krvnom slikom i uzimajte drag.Beviplex 3x1.
Pozdrav
Imam 30 godina i imam problem, jer mi se tresu ruke u nekim trenucima i celo telo.
Nekad se to smanji a u nekim trenucima postaje sve jače.
Brzo se zamorim i to već traje dosta dugo!
Molim Vas za odgovor!
Poštovani,
u kojim se situacijama dešava to trešenje ruku i celog tela?
Od kada? Da li uzimate neke lekove, da li boluete od nekih oboljenja?
Javite se sa odgovorima i nalazom laboratorije sa krvnom slikom.
Pozdrav
To su počeli da primećuju moji ukućani.
Molim da mi odgovorite šta bi to moglo da znači? Odgovoreno: 17. 03. 2009.
verovatno se radi o tremoru.
Javite se neurologu koji se bavi poremećajima pokreta koji će to bolje diferencirati.
Ja ipak, to ne vidim sa ove distance.
Pozdrav
Poštovani,
Da li se vremenom uz rehabilitaciju to vraća ili ostaje tako?
Hvala unapred na Vašem odgovoru.
sve zavisi. Može se i dalje oporavljati ali će verovatno ostati izvesne posledice.
Bitno je biti uporan, ne odustajati, i naravno redovna terapija od strane neurologa i kardiologa, kao i rehabilitacija.
Pozdrav
Molim Vas da mi kažete da li da dođem bez snimka ili da mi odredite neki drugi dan za kontrolu. Nisam sigurna da li će mi moja doktorka htjeti dati uput neurohirurgu čije mišljenje tražite.
Pozdravljam Vas. Odgovoreno: 16. 03. 2009.
dođite 27.03.2005. posle 17h kada dežuram a slobodno tražite uput za neurohirurga i sa svom dokumentacijom idite na pregled. Pozdrav
Ovi se simptomi javljaju rijetko i nijesu toliko primjetni, ali meni ipak smetaju. Pa se pitam da li je to moguće od uklještenja nerva u ramenu???Šta da radim?
Hvala!! Odgovoreno: 16. 03. 2009.
uklještenje nema veze sa tegobama koje opisujete, već one više deluju kao reakcija organizma na napetost, stres.
Za početak uradite laboratoriju sa krvnom slikom i uzimajte drag.Beviplex 3x1.
Pozdrav
Nekad se to smanji a u nekim trenucima postaje sve jače.
Brzo se zamorim i to već traje dosta dugo!
Molim Vas za odgovor!
u kojim se situacijama dešava to trešenje ruku i celog tela?
Od kada? Da li uzimate neke lekove, da li boluete od nekih oboljenja?
Javite se sa odgovorima i nalazom laboratorije sa krvnom slikom.
Pozdrav
Prikazano 3016-3020 od ukupno 4463 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke