Hvala na odgovoru koji sam dobio. Napisali ste da bih bio potreban ceo nalaz sa magnetne r. I evo ga: mr pregled lumbo-sakralnog dela kičme: mr pregled ls kičme je učinjen u sagitalnoj ravni u turbo spin-echo sekvenci definisanoj t1w i t2w relaksacionim vremenima i aksijalnom ravni kroz i. V. Prostore l4/l5 i l5/s1 u me2d sekvenci. Pršljenska tela ls dela kičme su normalnog intenziteta signala masne koštane srži, očuvanog visinskog promera. U nivou l4-l5 i. V. Prostora vidi se protruzija degenerativno izmenjenog i. V. Diskusa dorzomedijalno centralno, izraženije levo sa kompromitacijom duralne vreće i nervnog korena l5 levo. U nivou l5-s1 i. V. Prostora vidi se napet anulus fibrozus pripadajućeg degenerativno izmenjenog i. V. Diskusa sa fisurom, koji kompromituje prednji spinalni subarahnoidalni prostor. Konus medularis je normalne morfologije, bez patoloških signala intramedularno. Zaključak; mr pregled ls dela kičme ukazuje na protruziju l4-l5 dorzomedijalno izraženije levo, lakšeg stepena i diskopatiju l5-s1. Sažeta mr dijagnoz; protrusio l4-l5 dorsomedialis bil. Pp. 1. L. Sin. Discopathia l5-s1. I privatno sam isao na skener i napisali su: rtg karlice sa obazglobna kuka. Spina bifida s1. Nalaz na koksofemrolanim zglobovima uredan. Suzen iv protor l5-s1. Sad imate sve pa pomozite. Hvala vam
Snimao sam eeg i nalaz lekara je sledeći: eeg u budnosti-dominira brza, beta aktivnost difuzno uz slabije izraženu vb. Tokom spontanog snimanja i hv bez fokusa i bez epileptiformnih promena. Odgovori na fs su simetrični. Zaključak: eeg-brza elektrokortikalna aktivnost da li možete da mi obijasnite ovaj nalaz?
Poštovani, zbog bolova u vratnom dijelu kičme i snimio sam kičmu, prije neki dan, gdje mi je konstatovano: ispravljena lordoza lumbalne kičme. Početna spondiloza cevikalne kičme. Napominjem da imam ravne tabane od rođenja i da mi se često u lijevoj nozi javljaju grčevi ili treptanje mišića, kao i bolovi u leđima dok spavam, ne mogu da nadjem položaj koji mi odogovara. Prije dvije godine sam se tako ukočio, a to mi se često dešava, (kada nezgodno se savijem ili naglo) , i u lijevoj nozi nisam osjećao tri prsta i petu, pa sam se snimao i tu je konstatovano kao začetak diskusa. . I samo sam mirovanjem to izliječio. Od tada nisam imao nekih većih smetnji osim onih naprijed navedenih. Intelektualac sam i posao mi je kancelarijski. Nosio sam pojas za kičmu sa nekim magnetićima i mogu vam reći da mi pomaže i da mi prija. Hvala unaprijed. .
Poštovani, Predlazem rehabilitaciju vratnog i salabinskog dela kicme uz terapiju tbl. Dexomen kod bolova, tbl. Mydocalm 3x1 za popustanje grca misica tih regija, tbl. Millgamma 100 1x1. Nadjite tvrdji dusek jer mek dusek jos vise potencira bolove u kicmi. Pozdrav
Pozdrav, javljam se posto sam uradio mr mozga kako ste mi rekli a simptomi su mi poremecaj ravnoteze osamucenost zujanje u usima simetricno i osecaj pijanstva. . . . Tesko mi je pri hodu. . . Mr je u redu rtg vratne kicme unkarttroza i ispravljena fizioloska lordoza vrata. . . . A orl nalaz hipotonija desnog vest aparata 50% a prvobitni je bio hipotonija levog 22% . . . Imate li ikakvu ideju o cemu je ovde rec jer ja ne znam sta vise da radim, pijem urutal ali mi ne pomaze nista. . Molim vas za pomoc
Poštovani, Mogu da predlozim rehabilitaciju vratne kicme i dalji orl tretman. Treba da uradite i aep (auditivni evocirani potencijali) a terapiji dodajte tbl. Cavinton forte 3x1 redovno i tbl. Torecan 2x1 (samo 2 dana uzastopno a potom prekid) . Javite se sa nalazom. Pozdrav
Pored popijenog 'diklofena', 'panadola', 'andola'. . Bol ostar i dalje ne prestaje ceo dan. Bila sam nekoliko puta kod lekara, medjutim daju mi samo injekciju 'diklofen' i kazu lecite glavobolju. Kako da je lecim? Kome da se obratim? Molim da mi odgovor posaljete na ova mail. Unapred hvala.
Poštovana, Treba da uradite mr mozga, eeg i laboratoriju sa krvnom slikom. Javite se sa nalazima. Do tada preporucujem tbl. Mg 240 forte 1x1, tbl. Dexomen 2x1 kod bolova. Inace odgovori se za sve nalaze na sajtu. Pozdrav
Uradite emng nogu i posaljite nalaz. Do tada preporucujem tbl. Dexomen 2x1 kod bolova, tbl. Mydocalm 3x1 za opustanje misica, tbl. Milgamma 100 1x1.
Pozdrav
Nalaz je, prakticno, uredan.
Pozdrav
Predlazem rehabilitaciju vratnog i salabinskog dela kicme uz terapiju tbl. Dexomen kod bolova, tbl. Mydocalm 3x1 za popustanje grca misica tih regija, tbl. Millgamma 100 1x1. Nadjite tvrdji dusek jer mek dusek jos vise potencira bolove u kicmi.
Pozdrav
Mogu da predlozim rehabilitaciju vratne kicme i dalji orl tretman. Treba da uradite i aep (auditivni evocirani potencijali) a terapiji dodajte tbl. Cavinton forte 3x1 redovno i tbl. Torecan 2x1 (samo 2 dana uzastopno a potom prekid) . Javite se sa nalazom.
Pozdrav
Treba da uradite mr mozga, eeg i laboratoriju sa krvnom slikom. Javite se sa nalazima. Do tada preporucujem tbl. Mg 240 forte 1x1, tbl. Dexomen 2x1 kod bolova. Inace odgovori se za sve nalaze na sajtu.
Pozdrav
Prikazano 2186-2190 od ukupno 4463 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke