Poštovani, imam dol u središnjem delu kičme, to je bol koji traje po celi dan i noć, snimao sam vratni deo kičme do 4 pršljene i nema nikakvih večih promena, da li je moguće da je neki od preostalih vratnih delova kičme ili središnjeg dela kičme prouzrokuje tegobe kao što su: bol u ramenu i duž cele ruke, gubljenje osečaja u levoj ruci, glavobolja i vrtoglavica i otežano disanje kada ležim na leđima. S poštovanjem!
Poštovani, Moguce je zato treba uraditi mr vratno grudnog prelaza i emng ruku. Javite se sa nalazima. Do tada preporucujem tbl. Dexomen 2x1 kod bolova, tbl. Mydocalm 3x1, tbl. Milgamma 100 1x1. Pozdrav
U zadnjih godinu dana imam mnogo poteskoca, pa molim da date svoje misljenje i predlog. Sve je pocelo od bolova u vratnom delu kicme, a nastavilo se trnjenjem ruku. Na rentgenskom snimku ustanovljeno da imam pocetak spondiloze, ali mi lekar nije dao nikakvu terapiju (kaze da je u skladu sa godinama) / imam 33 godine! Ruke mi i dalje trnu i sve manju tezinu mogu da ponesem, a i oticu mi prsti povremeno. U poslednjih nekoliko meseci su pocele i noge da me bole - zglobovi stopala, kolena. Ponekad naizmenicno, a ponekad u paru - levo koleno, desni zglob stopala. Prosle nedelje me je bolelo sa zadnje strane kolena i bilo je nateceno. Tesko silazim niz stepenice. Inace imam ravne tabane od detinjstva, ne znam da li to ima veze. I da napomenem da radim u kancelariji, tj. Veci deo dana provodim u sedecem polozaju.
Postovani, moj otac ima 72 godine. Neuropsihijatar mu je prepisao ksalol 0, 5mg 2x1, ali nije rekao koliko dugo treba da pije, niti je zakazao kontrolu. On vec 6 meseci pije ksalol. Koliko dugo je dozvoljeno da se pije ovaj lek? Moze li mu skoditi sto pije lek duzi vremenski period?
Poštovana, Terapija se uzima dok traju tegobe. Moze dugo da se uzima ksalol ali kao i vecina sedativa izaziva zavisnost. Javite se sami neuropsihijatru na kontrolu i pitajte ga ono sto vas interesuje jer ja sa ove distance nemam predstavu o vasem ocu. Pozdrav
Postovani, prvi napad epilepsije dobila sam u 9 g. Zivota. Koliko je poznato, u porodici nije bilo obolelih od epilepsije. Poslednji napad je bio u mojoj 13 godini. Nakon toga postepeno sam smanjivala lekove, da bih pre 3-4 god. Po preporuci lekara, lekove ukinula potpuno. Lekove je trebalo ukinuti i ranije, ali ybog mog straha lekar mi je dao da pijem minimalne doze, jer je smatrao da je to manje stetno u odnosu na moj strah. . Dobro se osecam, napada nije bilo. . Sada imam 30 godina i zanima me kolika je mogucnost nasledja epilepsije, tj da li dete koje budem rodila moze da oboli od epilepsije? Unapred hvala. .
Tata je nakon moždanog udara dobio terapiju cerebril odns. Sada oicamid 2+1+0 i aspirin, zbog anksioznosti uvršten je i seroxat 20 mg unazad 7 mjeseci. Kolor dopler ehoangiografija arterija vrata pokazala je: karotidni sliv acc bill elongirane, lako dilatirane, medio intima zadebljala naročito u predjelu obje račve, desno sa manjim kalcifikovanim plakovima na zadnjem zidu, ali stepen stenoze hemodinamski beznačajni. U lijevoj račvi izraženiji, krupniji kupoliki kalcifikovani plakovi koji se produžuju na početni segment aci sin, stenoza lijeve račve oko 35% aci stenoza oko 25% . Ostali segmenti uobičajene morfologije. Protoci su ritmični, anterogradnog smjera suficijentnih brzina. Vertebralni sliv: av sin je dominantna nema kinking-a. Protoci su ritmični, anterogradnog smera suficijentnih brzina. Pri izvodjenju testa rotacije i extenzije glave i vrata ne dolazi do značajnije promjene brzine protoka. Nalaz rtg cervikalne kičme glasi: spondylosisi v. C. Gravis uncarthrosis gravis discarthrosis v. C5-7. Lab. Nalazi u granicama normale molim vaše mišljenje i preporuku. S' poštovanjem
Poštovana, Niste napisali koju je vrstu mozdanog udara imao otac krvarenje ili zacepljenje krvnog suda trombom. Kakav je kardioloski nalaz (da li ima nepravilan rad srca ili ne) ? Kakva je laboratorija: da li je dijabeticar ili ne, da li ima povisen holesterol, trigliceride ili ne i t. D. Nalaz na dopleru krvnih sudova vrata pokazuje promene koje bitnije ne remete protok ali trebaju da se prate dopler kontrolama na 4-6 meseci da ne dodje do vecih suzenja. Niste napisali kakve su posledice ostale posle mozdanog udara osim anksioznosti (slabija ruka ili noga, pokretan - nepokretan) . . . Javite se sa odgovorima. Pozdrav
Moguce je zato treba uraditi mr vratno grudnog prelaza i emng ruku. Javite se sa nalazima. Do tada preporucujem tbl. Dexomen 2x1 kod bolova, tbl. Mydocalm 3x1, tbl. Milgamma 100 1x1.
Pozdrav
Uredite rentgen vratnog i slabinskog dela kicme, emng ruku i nogu i javite se reumatologu. Meni se javite sa svim nalazima.
Pozdrav
Terapija se uzima dok traju tegobe. Moze dugo da se uzima ksalol ali kao i vecina sedativa izaziva zavisnost. Javite se sami neuropsihijatru na kontrolu i pitajte ga ono sto vas interesuje jer ja sa ove distance nemam predstavu o vasem ocu.
Pozdrav
Zavisno od oblika epilepsije. Posto vas oblik izgleda nije nasledan postoji mogucnost da vam deca ne boluju od epilepsije.
Pozdrav
Niste napisali koju je vrstu mozdanog udara imao otac krvarenje ili zacepljenje krvnog suda trombom. Kakav je kardioloski nalaz (da li ima nepravilan rad srca ili ne) ? Kakva je laboratorija: da li je dijabeticar ili ne, da li ima povisen holesterol, trigliceride ili ne i t. D. Nalaz na dopleru krvnih sudova vrata pokazuje promene koje bitnije ne remete protok ali trebaju da se prate dopler kontrolama na 4-6 meseci da ne dodje do vecih suzenja. Niste napisali kakve su posledice ostale posle mozdanog udara osim anksioznosti (slabija ruka ili noga, pokretan - nepokretan) . . . Javite se sa odgovorima.
Pozdrav
Prikazano 2181-2185 od ukupno 4463 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke