1. Tremor ruku i celog tela

    Pitanje broj: #163383

    Imam dijagnozu tremor išla sam kod neurologa na kontrolu jer sam imala terapiju koju sam uzimala dve godine, a to je pola bromazepama uveče ali nije mi pomogla. Imam problem s tim što mi se ponekad tresu ruke a nekad i celo telo, doktorka mi je rekla da mi ne može pomoći i da se to ne leči. Da li je to stvarno tako? Rekla mi je da odem kod nekog drugog neurologa da čujem jos nečije misljenje.

    Odgovoreno: 17. 08. 2019.
    • Potrebno Vam je drugo mišljenje neurologa. Postoje terapijske mogućnosti lečenja tremora, od anksiolitika, beta blokatora pa nadalje, samo treba da se utvrdi da li se radi o esencijalnom tremoru, da li ima neko u porodici isti i da se isključe druge vrste tremora. Razmišljajte o tireoidnom status sa antitelima (anti TPO i anti TG), kao i o MR endokranijuma, a ako se trese celo telo, kao što pominjete, treba razmišljati i o EEG-u.