1. Opijati i šlog

    Pitanje broj: #162946

    Pre 6.dana sam doživeo manji šlog. Bio sam kod doktora, on mi je dao terapiju, i pustio me kuci. Dva dana posle toga imao sam isti napad, ostao sam u bolnici, i u bolnici nakon par dana imao sam isti napad, ali ovaj put su odtale posledice. Desna ruka, noga, lice se desne strane su zahvaćeni. Puštem sam uz određenu terapiju, imam visok pritisak, sada stabilan. Pre izvesnog vremena sam koristio određene opijate, da li to može imati uticaj i kakav?

    Odgovoreno: 08. 07. 2019.
    • Vi biste trebali po prioritetu da uradite CT endokranijuma ili MR endokranijuma, pogotovo zato što ste mladi, a imate fokalni neurološki deficit, i potrebno je što pre da se javite neurologu. Što se tiče opijata, oni mogu da uzrokuju i ishemijske i hemoragijske moždane udare

Komentari na pitanje: #162946

    • Nemanja Basiljebi 09. 07. 2019.

      Odradio sam sve testove, i svi govore u prilog tome da nije ništa oštećeno. Doktor me je pustio kod kuće. Desna strana tela mi nije funkcionalna 100 odsto, ali je bilo mnogo gore, polako se vraća na staro. Imate li još neki savet?