1. Otežan hod

    Pitanje broj: #143453

    Bolujem od Parkinsonove bolesti oko 6 godina. A od skoro godinu dana imam i discus herniu. Dok sam imala bolove otežano sam hodala, sada su bolovi manji, a ja jedva hodam po kući. Da li te smetnje nastaju zbog psihe i pb ili je samo discus hernia? Terapija za pb je: mirapexin 1, 5, pe ka merz, madopar.

    Odgovoreno: 15. 01. 2016.
    • Poštovana,
      Otežan hod nastaje iz više razloga i različiti su tipovi poremećaja hoda. Bez obavljenog pregleda, ne možete dobiti adekvatan odgovor. Molim da se javite neurologu, jer su različiti terapijski pristupi u zavisnosti od tipa poremećaja hoda.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #143453

    • Postovanje, u pitanje je moj decko koji nazalost boluje od ove bolesti pa imam par pitanja ako mozete da odgovorite Hvala vam puno.Da li postoji sansa da uz redovnoh vezba i tableta da se odrzi normalno funkciju ruku nogu? I da li je ova bolest nasledna ?

    • poštovani imam 55godina i od pre tri godine dijagnostikovana mi je parkinsonova bolest i ot nje se lecim ali već nekoliko meseci unazad usporio sam hod i imam jake bolove u ledjima inace imam i problem s diskus herniju.od lekova pijem Madopar, Oprymea 2,1mg sirdalud4mg i Andol 100mg.od pre mesec dana moj neurolog mi je pojačao dozu Oprymea na 2,65 i madopar HBS uveče u 21h ali i dalje slabo pokretljivost desne ruke i noge pa se pitam sta je sad uzrok dali je zbog kicme ili od parkinsa . inače stalno sam fizički aktivan radim teske poslove kući i oko kuće na seoskom imanju.moli za vas savet ili da mi zakazete pregled .unapred zahvalan Slobodan