1. Jaki bolovi u glavi koji se leče infuzijom

    Pitanje broj: #133672

    Poštovani,
    imam jake bolove u glavi da ležim 3 dana i na infuzijama sam. Prvi put takvu vrstu glavobolje u tim trenutcima pritisak 120 sa 80, povraćanje. Šalju me na EEG glave koji je uredan. Nakon dva mjeseca svaki dan bol u glavi tipa žiganje, bol lijeve sljepočnice koji ne prestaje čak ni nakon uzimanja lijeka. Dosta vremena provodim za računalom. Vratna kičma pokazuje spondilozu vratnog prsljena C3 i C6. Imam li razloga za zabrinutost jer ne funkcionisem danima zbog glavobolje?
    Srdačan pozz

    Odgovoreno: 06. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Napisali ste da ste uradili EEG i, pretpostavljam, rentgen vratne kičme. Niste napisali da li ste radili CT ili MR pregled endokranijuma sa angiografijom, laboratorijske analize, oftalmološki pregled…

      Terapija glavobolje se zasniva na primeni opštih i farmakoloških mera. Opšte mere podrazumevaju svakodnevnu fizičku aktivnost (rekreacija u skladu sa mogućnostima), promenu načina života, unošenje dovoljne količine tečnosti, prestanak uzimanja lekova koji mogu da uzrokuju glavobolju (odnosno zamena odgovarajućim lekom prema preporuci lekara), prestanak svakodnevnog (ili skoro svakodnevnog) uzimanja lekova protiv bolova. Poželjno je da vodite dnevnik glavobolja. Farmakološko lečenje glavobolje podrazumeva lečenje akutnog napada glavobolje i primenu profilaktičke terapije.

      Potrebno je da se, sa kompletnom medicinskom dokumentacijom, obratite neurologu.