Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96172)

  1. Postovani Povhala na sajt nikad dosta, tako da se istim pridruzujem. Moje pitanje odnosi se na bol koji mi se pojavio u predelu kicme (zadnja porebrica), pa se bol prenosi preko boka i ide tacno do polovine stomaka,kombinovan je sa svrabom a zadnjih nekoliko dana poceli su da mi izbijaju crveni plikovi u predelu stomaka Pretpostavljam da je u pitanju herpes, interesuje me kog je tipa, opste stanje organizma mi je zadovoljavajuce, stres sam imao ali ko ga od nas ovih dana i godina nema

    Odgovoreno: 12. 03. 2008.
    • Nezahvalno je,zapravo pretstavlja profesionalnu gresku, postavljati dijagnozu elektronskim putem i to jos bez slike promena.Na osnovu vaseg opisa promena i simptoma(koji moram pohvaliti) najverovatnije je rec o Herpes zoster-u.Herpes zoster je dermatoza virusnog porekla .U pitanju je virus varicella zoster koji pri prvom kontaktu daje klinicku sliku varicelle tj.ovcjih boginja.Virus varicela zoster nikada ne napusta organizam vec" uspavan" ostaje u spinalnim i kranijalnim ganglijamate .U odrdjenim uslovima(premor,iscrpljenost i psihicka i fizicka,stres,infekcija,malignitet,imunosupresija. . . ) dolazi do aktiviranja uspavanog virusa ,njegovog razmnozavanja i sirenja duz zahvacenog nerva(zivca) te pojave promena na kozi koju inervise taj nerv.Do ozdravljenja dolazi za 3-4 nedelje.Terapija zavisi od stadijuma bolesti.Predlozila bih Vam neku fizikalnu metodu(lasero terapiju,Bioptron lampu,dijatermiju,UV zracenje. . .) uz terapiju.Oprez-kontak osobe koja nije prelezala ovcje boginje sa sadrzajem Vasih mehurica moze izazvati pojavu Varicelle. dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog

  1. Postovana, pre godinu dana poceli su da mi se pojavljuju osipi sa krupnim bubuljicama u predelu glave i cela. Takodje imam i nepodnosljiv svrabez za to vreme(traje od 10 do 20min). Nakon toga sve se povlaci i kao da niceg nije bilo. Od tada ovo mi se javlja 1-2 puta mesecno. Interesuje me zbog cega se to stvara, da li je opasno i ima li potrebe javiti se lekaru?

    Odgovoreno: 12. 03. 2008.
  1. Poštovana dr Zlatanovic, Nedavno sam Vam pisala o problemu koji imama - Poštovana doktorko, kako u svom mestu nisam uspela da dobijem adekvatnu terapiju, pišem Vam ukoliko možete da mi pomognete u vezi problema koji imam. Naime, na domalom prstu kod oba stopala već duže vreme imam određeno zadebljanje, pretpostavljam od obuće. Ne znam da li je u pitanje kurje oko, mada nisu ti simptomi, nema srednji deo koji je tamniji, nije bolno ni na dodir ni ovako, kada se omekša koža mogu da skinem deo, mada krug i dalje ostaje i koža na tom mestu vremenom opet se zadebljava. Molim Vas ako možete da mi preporučite terapiju. Unapred hvala! -rekli ste ako mogu da prilozim i fotografije. Njih mozete da pogledate na:http://picasaweb.google.com/majagenator/Stopalo?authkey=r-8pm8fl4TY Unapred zahvalna,

    Odgovoreno: 12. 03. 2008.
    • Promene koje imate su posledica stalnog pritiska -moglo bi se reci posledica statickog poremecaja-najverovatnije od obuce.Pokusajte sa upotrebom specijalnih sundjercica dr.Scholl koji sadrze disk sa salicilom.Nosite ih obavezno dok spavate a u toku dana koliko ste u mogucnosti.Nakon toga Vam predlazem terapiju tecnim azotom. U medjuvremenu mi posaljite slike promena. dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog

  1. Postovana Zorana, Zelim samo da pitam,gdje radite i dali se moze zakazati vrijeme? Ovo je za moju kcerku koja ima velike probleme sa kosom. Hvala Pozdrav

    Odgovoreno: 12. 03. 2008.
  1. Postovana dr Zorana, Problem sa crvenilom lica u predelu iznad i ispod usana lecila sam po preporuci lekara opste prakse kremom Sinoderm N. Posto se nakon 3 terapije od par dana problem ponovo javio posetila sam dermatologa koji mi je prepisao diacnel kremu iz avene kolekcije i postavio dijagnozu dermatitis perioralis. Ovu kremu koristim vec 11 dana. Nakon 5-tog dana crvenilo na problematicnom delu lica se iz dana u dan pojacavalo a koza se od tada jako peruta. U nedoumici sam da li da nastavim terapiju. Inace koza mi je "bila" normalna i nikada nisam imala problema sa aknama i mitiserima. Redovno odrzavam higijenu lica. Koristim Loreal mleko za osteljivu kozu, Loreal piling gel i Loreal kremu hepyderm. Imam 29 godina. Smatram da se hranim zdravo. Ne konzumiram alkohol, ne pijem gazirana pica. Ovo navodim iz razloga sto su mi u obliznjoj apoteci savetovali da koristim vitamine za jacanje imuniteta i to povezivali sa mojim problemom na licu. Zakazala sam pregled u DZ za iducu sredu ali bi mi do tada jako znacio savet strucnog lica. Unapred hvala na odgovoru. Zabrinuta

    Odgovoreno: 12. 03. 2008.
    • Molim Vas nikada vise nemojte koristiti Sinoderm N za lice! .Pokusajte sa kremom Metroruboril koju cete nanositi 2x dnevno na lice. Klonite se sunca i obustavite upotrebu bilo koje druge kozmetike. dr Zorana Zlatanovic dermatoveenrolog

Prikazano 4901-4905 od ukupno 5210 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460