Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96172)

  1. Draga doktorka, molim Vas za savet, sto pre. Mojoj dvojcici 4.5 god dijagnostifikovan je Vitiligo. Mi smo strasno pogodjeni, pored toga sto ne znamo kojoj terapiki da se podvrgnemo ne ynamo ni kako da se ponasamo sa njom, kako da joj objasnimi, izuzetno e yrela i plasimo se kompleksa. preporucen joj je Protopic,. Molim Vas recite nam sta jos ili drugo je efikasno i sigurno za lecenje. Zabrinuti smo svi. Pozdrav i hvala

    Odgovoreno: 16. 03. 2008.
    • Odnos Vaseg deteta prema vitiligu zavisi iskljucivo od Vas-zapravo Vaseg ponasanja.Javljajte se dermatologu redovno i sledite njegova uputstva ali opusteno. Devojcica ne sme primetiti Vasu zabrinutost i ocaj.Vise podataka o ovom oboljnju mozete naci na nasem sajtu. dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog

  1. Poztovana dr Zorana, Zahvaljujem Vam se na odgovoru. Ja sam vec cetiri dana prestala da koristim Diacnel kremu i jedino na lice stavljala Pavlovicevu masct. Sada mi se koza oporavila tj. regenerisao se povrsinski sloj koze koji je Diacnel krema spzila. Crvenilo na licu je sada slabo primetno ali i dalje postoji. Drugi dermatolog kojeg sam danas posetila konstantovao mi je dermatitis alle... i Dermatitis steroides in obs a ne dermatitis perioralis koji mi je konstantovan pre dve nedelje. Za terapiju mi je prepisana Elocom krema (jednom dnevno 5 dana) i Pantenol krema (vise puta u toku dana). Obzirom da Elocom krema sadrzi kortikosteroide zelim da Vas konsultujem da li je pametno u mom slucaju koristiti je. Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 16. 03. 2008.
    • Kontradiktorna je upotreba kortikosteroidnih preparata kod steroidnog dermatitisa.Pavloviceva mast nije pravi terapijski izbor.Ukoliko ste u mogucnosti posaljite mi fotografije promena. dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog

  1. Da li se u toku lecenja od suge sme kupati? 

    Odgovoreno: 16. 03. 2008.
  1. postovani doktore imam 35god moja dijagnoza je penfigus vulgaris obleo sam 2001god pojavili su se par plikova posle vise ivise tako da sam oceo da koristim pronison u pocetku je to bilo 50mg kasnije so to reduciralo tako da sad pijem 10mg dnevno imao sam u ovih 6godina 2 napada o tada sam miran ali jos uvek pijem lekove nejdem na kontrole sam reduciram lekove.pa me interesuje vase misljenje mene najvise brinu lekovi.ina ce sam zdrav kao dren

    Odgovoreno: 16. 03. 2008.
    • Pemfigus vulgaris je teska autoimuna bolest koja zahteva lecenje i to strogo pod nadzorom lekara-dermatologa .Kortikosteroidi (Pronison ) su lekovi izbora ali njihova upotreba ima i nezeljene efekte te se mogu koristiti strogo kontrolisano.Javite se dermatologu sto pre.Naime postoje tzv. terapijske seme sa ciljem smanjenja nezeljenih efekata.Ukoliko zelite vise informacija o ovom oboljenju javite se ponovo. dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog

  1. postovana doktorice!imam sina starog 3 godine.prije mjesec dana dijagnosticirana mu je pityriasis rosea.dobili smo terapiju od pudera, injekcija, bepanthen kreme koja je trajala 3 tjedna.sve je nestalo ali se nakon tjedan dana opet pojavilo ali samo na nekim mjestima (koljena, laktovi).ponovili smo terapiju lotriderm kremom medjutim nakon ponovnog prestanka mazanja opet se vraca. sto dalje? hvala

    Odgovoreno: 16. 03. 2008.
    • Javite se dermatologu koji ce nakon pregleda obaviti diferencijalnu dijagnostiku. Ukoliko ste u mogucnosti posaljite mi sliku promena sa opisom kada su se javile prve promene ,gde su se javile i kako su izgledale,da li su pracene subjektivnim osecajem svraba. dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog

Prikazano 4896-4900 od ukupno 5210 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460