1. Flebotromboza i trudnoća

    Pitanje broj: #102486

    Dg st phlebotrombotidem th phlebodia tbl 1x600mg. Da li bi naredna trudnoća bila rizična? Savet?

    Odgovoreno: 24. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Nedostaju detalji o tome koliko imate godina i da li su razlozi tromboze vena ispitani. Ukoliko nisu urađene potrebne laboratorijske analize kojima bi se ispitala povećana sklonost ka nastanku tromboze, potrebno je da se prvo javite internisti-hematologu sa predhodnom medicinskom dokumentacijom (lekarskim izveštajima i laboratorijskim nalazima). Ukoliko i imate povećanu sklonost ka nastanku tromboze, hematolog će vam propisati odgovarajuću terapiju kao pripremu za trudnoću i onda je korigovati kada do trudnoće dođe. Tom terapijom se značajno smanjuje rizik od odbacivanja ploda i nastanka spontanog pobačaja.
      Pozdrav.