1. Šta je i na šta ukazuje povišeni D-dimer

    Pitanje broj: #19211

    Molim Vas da mi objasnite šta je D-dimer i šta izaziva povećanje istog? Imam 29 godina, pre par meseci su mi zbog ubrzanog rada srca i teškoća pri disanju u hitnoj pomoći vadili d-dimer i on je bio povišen. Lekari su posumnjali na emboliju pluća ali rentgen pluća i ultrazvuk su otklonili sumnju. Interesuje me zbog čega imam povišen d-dimer, jer sam 15 dana kasnije ponovo vadila i bio je povišen ponovo?
    Nemam rezultate kod sebe, ali je rezultat bio negde oko 313 i lekar nije obraćao paznju na to.

    Odgovoreno: 15. 01. 2009.
    • Vaš lekar je u pravu. D-Dimer je interesantan samo kada postoje jasni znaci tromboze. U protivnom on moze biti lako povišen i tokom menstrualnog perioda, u slučaju hiruške intervencije, posle mehanicke povrede - dakle nije previše specifičan kao test.

      Uprošteno rečeno, D-Dimer ukazuje na neki proces zarastanja tkiva ili popravke nekog krvnog suda posle oštećenja.

Komentari na pitanje: #19211

    • Imam 70 god. U 9 mesecu 2022. god radio sam dopler krvnih sudova nogu. labaratoriski rezultati dobri, osim d dimer 506, jer normalan manje od 500.  u 11 mesecu 2022 prelezao sam koronu kuci, dimer otisao na 84o. od vaskularnog hirurga dobio sam lek Runaplax 15 mg dva puta dnevo. dimer pao na 233. pio sam 15 dana po prestanku da pijem ovaj lek, dimer se vraca na 507.  posle 20 dana kontrolisem ponovo 509. pijem lek midol od 100.  molim za odgovor

    • Dobar dan . radila sam D dimer i imam 504 dali treba da se javim lekaru hvala vam sedimentacija mi je 20 pre petnaestak dana imala sa dijareju i povracanja primila infuziju zbog iznemoglosti jer sam se jako loše osećala

    • Zdravo, Radi se o mog tata 82 god. ima carcinom prostate i metastaze koske. Proslu godinu prelezao je Covid i od tada evo vec godinu dana ddmeri ne mozemo da spustimo. Momentalno su 33000, povisili su se od 12000. Celu godinu su od 6000 do 33000, non stop menjaju se. Primao je Fraxiparin ampule 2 x 0.6 mg , Cleksane, Eliquis 5 mg, xarelto i sada momentalno je na Rivaroxaban. ali nazalost od ove sve tablete krvari preko mokrace. Molim vas recite mi dali imate neko slicno iskustvo, sta da preuzmemo? Hvala vam unapred.

    • Postovanje! İmam 61 godinu. Nisam bolovala Coronu. Vakcinisana sam 2 puta Astra Zenekom. U zadnjih mjesec dana imam problema sa disanjem i malo povecanim secerom.Uradila sam test na D drimer i iznosi 740. İnteresuje me da li je to opasno. Posto predstoje praznici nemogu se javiti svom doktoru.

    • Molim vas za odgovor.6.12.2021 ugradjen mi je fiksator na desnoj potkolenici i prepisano mi je 35 fraksiparina.kroz 3 meseca skinut mi je isti i doktor mi je prepisao još 37.Da li je uobičajen toliki broj fraksiparina 0,6 za ovakve situacije?Hvala unapred.

    • 36 nedelja sam trudnoce, D dimer mi je 570 referentne vrednosti, da li je to u redu?

    • Kardiopririn svako jutoo ako vam je D dimer od normalanog 0,5 povecan do 1. Ako ide preko jedan onda se obratite ljekaru.

    • Imala sam kovid pre 10 dana,i dalje imam ucestali kasalj,trudnica sam 6 mesec,a d dimer iznosi 2,285. sta dalje?moja doktorka trenutno isto lezi kovid pa ne mogu dobiti instrukcije

    • Postovani,imam 62 godine,prelezala sam covid u septembru i od tada se bockam fraksiparinom 2x na dan ,d dimer ide od 1.8 do 2.1 ,nikako ne mogu spustiti. Vaskularni hirurg je povecao dozu od 0.8 ujutru i isto toliko uvece, i na svakih 10 dana proveravam rezultate. Pomaka nema, vrti se oko 2, ne znam sta vise da uradim i koliko je to opasno?

    • Majka mi ima 80 godini. Momentalno e vo bolnica i konstatirano e deka imala mozocni infarkti vo nekolku navrati. Pri proverka na vrednosta na d-dimerite, se pokaza vrednost od 12000. Prasanjeto e: Sto ponatamu, dali ovaa sostojba da se normalizira i kolku e opasna po zivot. Pozdrav

    • Vec dva meseca imam otežano disanje ,radila D-dimer u novembru 3.26 pa ponovila sad u decembru D-dimer 2,57 ref.vrefnost je 0,55 .Da li je potrebno uraditi CT pluca sa kontrastom.Koronu zvanicno nisam imala

    • Puno pitanja ali bez odgovora u kojima bi čovek pronašao svoj problem u vezi D dimer analize. Inače članak je od koristi. Hvala

    • Bio sam pozitivan pre 12 dana pa negativan posle 7 dana.Vakcinisan sam Sputnjikom pre 6 meseci.Danas sam vadio krv i d dimer.Sve je u redu ali d dimer mi je 1240 .Bio sam u covid ambulanti gde mi je slušala pluća i rekla da je sve dobro.Jedino što me baš zabrinjava je povišen d dimer.Prepisala mi je da pijem Xarelto 20mg 1x1.Dali je ovo opasno sa d dimerom i šta se to dešava trenutno

    • D DIMER MI JE 1.26mg/L FEU, PRIMIO SAM SPUTNJIK VAKCINU.INTERESUJE ME DA LI JE POVISEN .

    • Ja se izvinjavam d dimer je 4000 molim vas da mi odgovorite lekar je dao fraksiparin 2 puta dnevno ali i dalje nista bolje sta je u pitanju

    • trombociti 258,leukociti13,2,limfociti 15,0,d-dimer 560 jeli suvise dimer trebam da primim inekciju

    • Nisam imala Covid ,ali sam dva puta cepljena sa pfiyer vakcinom ,posle koje imam glavobolje i osećaj u organiymu da imam nešto što ne bi trebalo. Juče sam uradila test IgG i imam 1021,1 ali sam uradila i D Dimer i rezultati su 252,3.Da li ima prostora za paniku .Zayto mi se dešava grupisanje ? da li mi je vakcinom unet i grafen oksid???? hvala unapred za odgovor

    • Imala sam coronu u februaru ove godine. Imam 62 godine. Imala sam tada kako dr. kazu bronhitis i visoku temperaturu bolove u kostima i nalazi su pokazali di dimer tada oko 2000 a normalno je do 500. Pila sam lek za razredjivanje krvi i spalo je na normalu i ja sam naglo prekinula. Slucajno sam pre 3 meseca davala nalaze cisto da proverim kad ono di dimer 650 a linfociti povecani a smanjeni neutrofilni granulociti i lekar mi je rekao da imam neki virus. Ja se osecam bezvoljno, ponekad me glava i vratni deo zaboli i cesto tahikardiju ne previse. Bila sam kod kardiologa i uradila EKG i ultrazvuk i sve je u redu. Pre 2 ipo godine pala sam i polomila desno rame. Nosila sam gips i bila na fizikalnoj terapiji i pila aspirin protekt. Ruka me ne boli . Sta se samnom desava. ? Da li je ovo opasno nalazi i da bih trebala negde otici dr. Unapred zahvalna Sapcanka..🙏

    • Juce sam imala jako crvenilo lica,sa zadnje strane potkolenice crvenilo,više tackasto.Puls mi je bio 104/min.i imala sam trnjenje usne .Danas sav vadila D-dimer .Rezultat jepreko 900.Pijem redovno Cardiopirin a 100 mg.i antihipertenzivnu th.Pre deset godina imala sam Disekciju a.caroris int.Napominjem da sam pre dva dana primila trecu dozu Fajzerove vakcine.Da li je to reakcija na vakcinu.Šta preporućujete za th.?Hvala!

    • IMAM 72 g i visok d dimer (1000) smjem li se cjepiti drugom dozom za Covid ???

    • Poštovani,đ-dimer mi je povećan 0,35.Da li ima mesta panici i šta dalje?Hvala unapred!

    • Postovani, Dali se uzima trombo test // DD meri tokom menstruacije

    • Imam 54 godine. Izmedju primanja vakcine i revakcine kineske Sinofarma zarazila sam se Crona virusom. Imala sam upalu vratnih zila, ramena i leve ruke, bolovi su bili nesnosni 10 dana. Od tada je proslo 5 nedelja. Radila sam D dimer i on je 232. Inace sam dijabeticar, Secer je normalan, da li je potrebno da primam neku terapiju?

    • Dobro vece,imam 55 godina prelezala sam koronu,d dimer je 1.27.Zanima me da li je potrebna terapija.

    • 72 godinë, imam hroniçni bronhitisi, hipertensiju analiza dimer mi je0.65 momentalno pijen xeralto od 20 mg

    • Preležao covid, pozitivan bio 9. aprila. D/dimer je u toku covida bio 0.45, ipak posle 15 dana raste na 1.05..sada pijem xarelto 20mg. Citajuci komentare, vidim da i pored terapije, mnogima vrednost d dimera rastu, pa se pitam da li je ovo adekvattna terapija i da li je uopšte potrebna? Da li mi neko moze reći kakava iskustva ima s ovim lekom ..

    • Posle korone u toku koje sam primala Clexan 0,6 povecao mi se D-dimer. Primala kasnije Heparin400 i sa 3 je D-dimer pao na 1 .Opet heparin ali i sad posle 4 meseca vrednost je 1,(1000) Ranije sam imala celog zivota smanjenu koagulaciju tj produzeno vreme,Osecam tezinu u ekstremitetima i bol kad lezim duže na jednoj strani?

    • Sedma sam nedelja trudnoce..Danas sam radila d-dimer i vrednost istog je 677, a granica je 500 , je li to nirmalna pojava u trudnoci , da bude povisen ?

    • Operisala kuk ,operacija pogoršala mi život , sada nosim Artozu ( protezu) primila inekcije 6 mes, DDimer bio je dobar ,sada je skočio 883 posle 10 inek, 918 sada primam opet 10 inek,zašto mi je toliko visok na šta mi ( pokazuju je ) i kako da se hranim -brinem jer živim sama 😥.S poštovanjem 🙏

    • D dimer mi je 4900..crp 34..Dobio sam Fajzerovu vakcinu pre 8 dana..Da li da ukljucim fraksiparim? Sta da radim?

    • Suprug i ama koronu i povišen mu je d dimer, 2406,6. Ima 62 godine. Primetili smo da mu je koleno nateklo, i boli ga, i pre nego što je dobio koronu. Za koronu je saznao 28.03.2021. Molim vas da mi malo pojasnite oko ovoga...

    • Postovani,prelezala sam koronu pre 2 meseca,osim zapusenog nosa i curenja iz nosa(koji simptomi jos uvek traju),nisam imala teze simptome,osim povecanog d-dimera.prvi put je bio 3120,primala sam fraxiparin 0.6.dok sam njega primala d-dimer se spustio na 508(normala 250),nastavila sam terapiju sa aspirinom protekt 100mg,3 nedelje,ali su mi opet nakon toga povecani dimeri na 132o.primam opet fraxiparin od 0,6 i posle zavrsetka inekcija,Xarelto od 15mg mesec dana. Pluca i srce su mi uredu.recite mi molim vas da li je ova terapija odgovarajuca i dalje kod kog lekara bi trebalo da odem na dalje lecenje?hvala

    • Prije tri mjeseca sam pala i uganula lijevi zglob stopala D-dimer je bio 1,42 Dobila sam udarnu dozu 2 puta 10 mg eliquisa osam dana i nakon toga 2 puta 5 mg

      Nakon 8 dana na cdv vene su bile potpuno ciste

      Znaci pila sam sve skupa mjesec dana terapiju Kontrola d-dimera je bila 0,4 Nakon mjesec dana osjećam tupu bol u potkoljenici i d-dimer je 1,02 Sto dalje napraviti Doktorica ke rekla da pocm s terapijom i nakon prve tbl,navečer bol je neizdrživa kad se dignem na noge Molim savjet

    • Zanima me za lek ' eluqius ', da li ide na recept ili ne. Lek je protiv zgrusavanja krvi

    • Dobro vece. Radio sam rekonstrukciju ACL i meniscus na 8mog Januara. Posle 5 dana sam ponovo vracen u bolnicu sa temperaturom i losa krvna slika sa crp 180 i zelezo oko 3. D dimeri mislim da au mi bili na 1500 nisam bas siguran. Dobio sam neku infekciju i lezao 5 dana tamo. Pustili me i pio sam xareleto 15mg 14 dana. Danas sam proverio krvnu sliku sve je ok ali d dimeri su mi opet pokaceni na 2150. Imam 26 godina. Neki savet molim vas ?

    • D.vece. u 12 mj imala sam covid-19. D-dimeri bili su mi 9450 i bila sam u bolnici 4 dana i dva puta na dan primala sam fraksiparin. Pustena sam kuci sa 3500 D-dimera i 7 dana pila andol 100. Nakon 10 dana pali su na 1700 a opet za 10 dana narasli na 6470 . Povisio mi se tlak i otkucaji srca na 125 u min. Zavrsila sam na hitnoj. Opet pijem andol 100 1 puta na dan, concor 1,25 mg i ampril 0.65 za tlak. Brinu me te oscilacije d-dimera i sto vi mislite o tome. Dva puta mi je radjen CT pluca da se vidi da nije embolija pluca. Hvala unaprijed

    • Preležao sam Covid 19 i nakon 15 dana po izlasku iz Covid bolnice izvršio sam laboratorijske nalaze. Svi parametri su u granicama osim D-dimer koji je 1110 ng/l. Preporučen mi je lek Eliquis 5 mg. 2x1 dnevno 10 dana. Da li je doza preveika da i je broj dana adekvatan. Da li se može naglo prekinuti sa terapijom.

    • Molim Vas imala sam 2 operacije povrsinskih vena noge. Nakon nekoliko god imam trombozu u drugoj nozi( neoperisanoj). Dva puta sam primala fraksiparin.19 11.sam dobila kovid 21 12 sam uradila d Dimer 605,8.pijem aspirin protetik. Molim Vas da li trebam otici na vaskularni pregled ili vec sta da uradim? Jako sam zabrinuta! Hvala na odgovoru.

    • Imam koronu, u bolnici sam de dimer mi je 26.000 molim vas objasnite mi koliko je to opasno

    • Na nozi mi se pojavila loptica ustvari vena se naduvala kao balon. D-dimer 1380 hemostaza i redu,dopler vene bez zastoj u venama bez znaci na dvt .dali su mi xsarelto 10mg.Ali kad sam pocela da pijem vec sam imaka ciklus i on je postso jako jako obilan maltene da stavljam pamperse ,A zbog toga sam prekinula sa xsareltom .Zasto je d dimeri povecan ,I jeli moze on da daje tako obiljna krvarenja.

    • Д димер ми је 640,0 имам корону 20 дана и упалу оба плућна крила. Пијем витамине и антибиотике,Шта значи овакав резултат.

    • Imala sam 16.06.2020. operaciju kuka, 16.11.2020.urađen mi je D-dimer i rezultat 587. Kovid sam negativna. Da li je moguće da je povišen usled te operacije?

    • Poštovani, prelezala sam koronu, tačnije, prošlo je 2 meseca...D-dimer mi je sada 800 (pre mesec ipo dana, od kad sam puštena iz bolnice , vrednosti dimera su se spustile- bio je 1550).Kao terapiju uzimam 2x dnevno eliquis od 5mg.Da li su te vrednosti dozvoljene, ako se uzme u obzir da je prošlo 2 meseca i da li je taj lek dovoljan kao terapija?Hvala unapred za savet.Pozdrav

    • Preležala sam Covid19, (danas osamnaesti dan), bez upale pluća. Radila sam analize i zabrinula me je povećana vrednost trombocita 597. Od početka bolesti pijem Aspirin. Da li treba da radim D-dimer? CRP je bio 20 sada je u padu 8,8 Sedimentacija 70.

    • Imam d-dimer 757.8 ng/ml neznam dal sam uopste prelezao koronu jer nisam imao simptone nikakve danas sam uradio analizu krvi s-crp je0,9 a sedimentacija je 6.sta da radim i jel opasno to

    • D-dimer mi je 1310. Imao sam suljeve gde mi je vena pucala i mlaz krvi je cureo do pre 10 dana da li zbog toga moze biti velik d-dimer?

    • D-dimer mi je i pored terapija skočio sa 800 na 1100, snimak pluća je u redu, EKG je u redu, ali imam peckanje i vrelinu u grudima i rukama. Šta da radim?

    • Preležao sam Kovid. D-dimer mi je sve vreme dok sam bio u bolnici bio 500 i koristio sam Aspirin. Posle dve nedelje sam proverio krvnu sliku, koja je dobra, ali d-dimer mi je 12000. Prepisan mi je Fraxeparin 0.8 dva puta dnevno 5 dana.

    • Imam korona virus 11. dan. Radio sam krvne analize gde D-dimer ima vrednost 1. (0.5 je gornja granica dozvoljenog). Pijem od samog početka Midol od 75 po jednu tableticu. Da li treba da povećam dozu? Da li ima razloga za zabrinutost?

    • Zdravo Skoro sam prelezala Korona virus vo bolnica d-dimerite mi bea 4226 izlegov so 806 i mi dadoa terapija aspirin 100 i denes poslem 20 dena analiza napraviv 886 mi bea. sedimentacija 55 drugi site parametri od crn drob i drugi vo red mi bea. Bev kaj maticen mi rece normalno e ke se normaliziraat postepeno pisi gi aspirinot nautro nagladno. I Silimarin pijam 2×2 i normalnata terapija suplementi vitamin c, vitamin D3 2000 ie, bekopleks. I za rucek pijam po 100ml crno domasno vino. Ne znam dali smeam da pijam i vino. ili ne. VE MOLAM I VASE MISLENJE ZA MOJAVA SOSTOJBA SO D-DIMERI. Odnapred Vi Blagodaram.

    • Pozdrav svima, moj slucaj je sledeci, nakon embriotransfera radjen je beta HCG i d dimer, nalazost beta 1,5. A d dimer 678,5. Naravno trudnoca nema, sad me brine tolika vrednost tog dimera, na VTO postupku smo od ferbruara, sve analize uredno radjene, i u granicama normale.😔😔😔

    • U postupku sam za VTO. Dokazana mi je urođena trombofilija za 4 gena 4G/4G PAI 1. Dr kaže da dodjem na kontrolu kad se ostvari trudnoća sa nalazima KKS, D-DIMER i APTT. Da li je to kasno za početak terapije?

    • D Dimer mi je 0,21 mg/l molim vas da mi procitate značenje rezultata

    • trudnica sam imam 36 godina prva mi je trudnoca a imam povisen d-dimer 587 je li to opasno za moju bebu

    • Pozdrav. U procesu sam vantjelesne oplodnje. D dimer 7 dana nakon aspiracije je 1680(0-500). Transfer je odgođen zbog hiperstimulacije jajnika. Dali su mi Fragmin 2500i.j. Imam jutarnje vrtoglavice. Zanima me da li je to normalno nakon aspiracije? Da li bi trebalo da uradim dodatne nalaze? Strah me trombofilije. Hvala.

    • Poštovani, pre 13 godina sam imala trombozu dubokih vena leve noge posle porođaja. Nemam genetsku predispoziciju i već godinama sam dobro i bez terapije, samo na dve godine proveravam d-dimer. Sada sam proverila i malo je povišen - referentna vrednost je 0,55 a meni je rezultat 0,71. Da li je to za brigu i šta znači to povećanje? Nemam nikakve tegobe. Imam samo veće miome koje mi ne diraju, jer ne rastu i ne prave probleme. Unapred zahvalna.

    • Pozdrav. Javljam se u ime rodjaka koji ima 66 godina. U zadnjih 3 mjeseca ima problem za plućima tj otezanim disanjem. Vrlo brzo se zamara i zali se da nema dovoljno zraka. Ovako nalazi su D-dimer 5,0 ( norm vrijednost do 0,55). te nalaz CRP 194. U 2 navrata uradjen RTG PULMO TE JE UPUCEN KUCI BEZ IKAKVOG ZAKLJUCKA I KONKRETNE DIJAGNOZE. SUSPECTA OVO_ SUSPECTA ONO. Molim vas za pomoc. Taj covjek je do prije nove godine bio kao TERMINATOR neunistiv a sada.... Molio bih vas za savjet. Hvala

    • U 18 -oj sam nedelji trudnoce. D - dimer je bio do sada dobar ali je prosle nedelje skocio na 3890, povecana mi je doza fraksiparina ali je pao za sedsm dana samo za 1000. Je l opasan povecan d- dimer u trudnoci? Pre vantelesne sam radila test na trombofiliju, imam MTHFR mutacioni gen

    • Već drugi put mi je povećan d-dimer. U novembru je bio 1570 primala fraksiparin 2x dnevno doduse tad mi je pronadjena upala srcane kese po drugi put. sad sam imala bolove cela leva strana uradjen d dimer 1470 sve ostalo ok iskljucena pl embolija i pregledi srca ok samo je pritisak bio mnogo visok220 sa 140 dali mi ter da spuste pr. i idi kuci i iscackaj zasto je visok d dimer jer mi nemamo objasnjenje k.to mi kaze karduolog.

    • Rodjen sam 1933.god. i anas sam merio D -dimer pokazatelj je 1270
      najsrdacnije vas molim da mi kazete na sta ukazuje ovakav rezultat? Unapred se iskreno zahaljujem!

    • Da li prisustvo krvnog ugruska se može vidjeti na dopleru krvnih sudova? D-dimen ako je povećan sta pokazuje?

    • Postovani, sada sam naisla na ovu temu,nadam se da nije kasno da pisem,i da ce nekome pomoci. Sto se povisenog d dimera u trudnoci tice, iz iskustva mogu da kazem da nije dobro. Za to treba da se obratite hematologu. Meni je bio povecan d dimer u trudnoci zbog toga sto imam trombofiliju, i tokom cihele trudnoce sam primila fraxiparin 0,9 i folacin tablete. A povecan d dimer van trudnoce ne znam,ali smatram da bi trebalo kondtovati hematologa u svakom slucaju. Pozz,da budete svi dobro

    • Di dimer mi je 7000, pa posle 20 dana 9000. inr u ganicama normalnog. hospitalizovan čovek 1932 godište. dobija injekcije farina, folna kiselina na donjoj granici, ..... glavni razlog obraćanja ovako visoka vrednost di dimera. molim vas za objašnjenje

    • Pre deset dana sam imala žigove i jako kucanje srca. Pozvala sam hitnu, ovde u Beču, uradili su mi EKG i MR i pokazalo se da je sve okej, samo mi je povišen D-dimer na 54.

      Kažu da to nije ništa opasno. Često me bole noge i danas sam primetila modricu. Doktori kažu da stanje ne zahteva lečenje.

    • Pre 10 dana sam osetila bol u desnoj potkolenici. Odradila sam nalaze i D-dimer mi je bio 1,14, lekar mi je odredio terapiju Fraksiparina.

      Deset dana sam primala i kada sam otišla na UZ doktor mi je rekao da je sad u redu, da se tromb zalepio za zid.

      Juce sam uradila kontrolne nalaze i D-dimer mi je porastao sa 1,14 na 1,23. Sada sam u panici šta se dešava?

    • U 9. sam mesecu trudnoće i D-dimer mi je povećan na 425, a piše da je referentna vrednost 250, Zanima me da li je opasno?

    • Porodila sam se pre 8 dana i nakon porođaja su mi uradili D-dimer, vrednost je 1,39. Nisam imala problema u trudnoći, niti sam pila Fraxiparin.

      Šta činiti dalje? Da li mogu da pijem neki Cardiopirin, iako beba doji?

    • Pre 4 mjeseca sam pala, tom prilikom sam se udarila u potkoljenicu, grudni koš i desnu ruku. Jako sam teška, al nisam ništa slomila. Na potkoljenici mi je ostala modrica, koja je u dubini jako tamna i vremenom se proširila. U dubini do cjevanice imam bol. Nekad je jači, nekad je slabiji. Sada su mi vadili ddimer i on je 035. Interesuje me šta ukazuje ovaj nalaz. Na modrici su naglo izrasle dlake, koje su vidljive i crne. Inače nikada nism bila maljava po nogama.

    • D-dimer mi je povišen 6. 10. 2018. je bio 1, 21mg/l  8. 10. 2018. sam ponovila nalaz i opet je povećan na 1483, Na nalazu mi piše da je dozvoljeno do 500 ng/ml Moje pitanje je, kako da izračunam i da uporedim razliku? Da li je moguće da bude povećan od operacije masnog tkiva, koja je bila 18. 09. 2018. Da li je moguće od ugradnje implantata, i to sam radila 11. 08. 2018. Slučajno sam otkrila to, jer me list noge bolee, pa sam otišla sam provjeriti. Pregledana je noga i nema trombozu, ali sam imala na lijevoj nozi 2005. godine trombozu, koja je izliječena.

    • Pre 3 dana bila sam u bolnici zbog izrazitog bola u grudima i tom prilikom sam imala rezulate d dimera 1490. Kada je najbolje ponoviti analize? Trudnoća je isključena.

    • Pre 10 dana sam imala operaciju mioma na materici. Odstranjen je i posle toga sam primala Clexan 14 dana. Danas sam radila test d-dimer i vidim da je povišen. Piše do 500 a meni je 913. Šta to znači? Treba li još da primam injekcije, a pila sam i do juče Citeral od 500 mg?

    • Albin Pilica 08. 08. 2015.

      Rezultat pri analizi krvi d dimera je 1213. 88. Zašto je ovoliko uvećan?

    • Bila sam na vantelesnoj oplodnji. Primam Fraksiparin 0,3 svaki dan, Deksazono, 5, Utrogestan 200mg 3 dnevno, Folnak 5mg jedan dnevno, Glucophage 1500mg dnevno. To je cela terapija 22og dana od transfera. Radila sam d dimer i pokazao je 1,2 Jel to opasno, s obzirom na to da je trudnoća ustanovljena?

    • Bila sam u Hitnoj. Trudna sam 4 mijeseca, moj hémostase d dimier je povećan 2362. Mislili su da imam blokiranu venu, uradili su mi ultrazvuk srca i vena na nogama i rekli da nema ništa blokirano. Poslali su me kući bez ikakvi tableta. Rekli su da je to normalna pojava u trudnoći. Plašim se.

    • Trudna sam, 5. mesec trudnoće. Imala sam dvt, u prvoj trudnoći, kao i sada. Trenutno mi je d dimmer 824, jel to mnogo? Svi drugi rezultati su u redu.

    • D dimer mi je 409. Da li je to povišeno i šta to znači? Inr je 0. 917, pijem svakog dana Kardiopirin od 100.