1. dr Ljiljana Tadić infektivna mononukleoza

    Pitanje broj: #149791

    Pozdrav,
    Infektivna mononukleoza mi je nedavno dijagnostikovana. Nalazi koje sam radila pokazuju sadržaj leukocita 9.77 dozvoljeno 10. Smanjeni su neutrociti, imam monocitozu i limfocitozu. Zanima me da li treba da me plaši nalaz krvne slike na kojoj piše blas i upitnik. Hvala unapred

    Odgovoreno: 06. 12. 2016.
    • Poštovani,
      Pretpostavljam da piše " blast", što u fazi lečenja, još uvek ne treba uzimati kao alarmantan nalaz. Kako niste opisali i druge rezultate, savetujem da pored terapije koju ste svakako dobili od infektologa, mirujete i ponovite laboratorijske nalaze uz obavezan pregled razmaza periferne krvi.