Postovani doktore, imam problem sa ostanem u drugom stanju, vec imam devojcicu koju sam dobila 2008 godine, posle toga sam koristila nekoliko puta postinor tablete, sada kada intezivno radimo na drugoj bebi to nam ne polazi za rukom, radimo na tome vise od dve godine i nista. Ginekolog me je pregledao i kaze da je sve u redu a trudnoca nikako. Jako sam zabrinuta da nije tako zbog tih tableta sto sam pila, ciklus mi je redovan. Sta mi mozete reci da uradim, da li treba da pijem nesto od lekova? Hvala unapred
Poštovana, Savetujem vam da proverite hormonski status na sledeci nacin (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa) , takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima.
ginekoloska ordinacija “aras”
http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
dr rami aburas
dobracina 6/1
tel. 2622832
064 1188264
ramiaburas@hotmail. Com
Postovani, da li mi mozete reci kako se proverava plodnost? Tacnije da li se moze utvrditi broj preostalih jajnih celija? Vec skoro dve godine pokusavam da ostanem u drugom stanju ali se nista ne desava. Na redovnim pregledima je sve u redu. Hvala
Poštovana, Savetujem vam da proverite hormonski status na sledeci nacin (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa) . Pozdrav
Postovani, u sklopu priprema za vto pijem kontracepciju mikroginon 30. Pocela sam drugi dan ciklusa, kako mi je lekar preporucio. 10-ti dan ciklusa mi se pojavilo krvarenje, odnosno vise kao braon iscedak. Traje vec tri dana. Da li je to uobicajeno kod kontraceptivnih pilula?
Trebalo je da dobijem 5tog aprila (30 dana od poslednje mens) kasni mi 4 dana. 7 mog uvece sam radila test, bio je negativan. 8mog ujutru sam radila ponovo i pokazalo ni jedva vidljivu drugu crticu, ponovila sam test za sat vremena bio je negativan. (testovi su bili osetljivi na hcg vec od 25) . Posle dva sata uradim beta hcg i u krvi mi pokaze negativno odnosno 1, 7 hcg. Kazite mi kako je test reagovao kad ima tako malo hgc, kome vise da verujem. Molim vas pomozite mi ne znam sta cu u pitanju je nezeljena trudnoca. Hvala
Problem je sa menstruacijom. Inace pijem kontraceptivne pilule jeanin vec par meseci jer imam dijagnozu policisticnih jajnika, menstruacije uz njih su redovne. Kravarenje na pocetku je slabije ali se pred kraj pojaca, ali sada mi je krvarenje ovog meseca drugacije braon je boje i nema krvi nego je kao iscedak. Da li je to normalno ili ne? Unapred hvala. .
Savetujem vam da proverite hormonski status na sledeci nacin (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa) , takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima.
ginekoloska ordinacija “aras”
http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
dr rami aburas
dobracina 6/1
tel. 2622832
064 1188264
ramiaburas@hotmail. Com
Pozdrav
Savetujem vam da proverite hormonski status na sledeci nacin (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa) .
Pozdrav
Da, moguce je.
Pozdrav
Cim je beta hcg negativan, onda niste trudni.
Pozdrav
Desava se, javite se vasem ginekologu da vas pregleda.
Pozdrav
Prikazano 4846-4850 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke