Postovani, jutros sam isla na ultra zvuk (12 nedelja trudnoće) da mi izmere debljinu bebine vratne brazde jer imam 39 godina i do trudnoće je doslo vantelesnom oplodnjom. Nazalost debljina je 5 mm i ja sam totalno izgubljena. Rekli su mi da prvo uradim testove krvi, radi se o double ili triple testovima pa onda na osnovu rezultata mozda cu morati da radim i amniocentezu. Da lu postoji sansa da ovo zadebljenje od 5 mm nije strasno i da je sa bebom sve uredu? Unapred zahvalna na bilo kakvom odgovoru.
Postovani, imam oligomenoreju. Regulisala logestom pre 6 godina. Sve bilo redovno dok sam pila logest do pre godinu dana i nakon toga opet neredovno. Vec godinu dana pokusavam da zatrudnim. U martu, aprilu, oktobru imala ciklus pa u februaru. Radila prolaktin i tsh, u granicama normale i svi hormoni stitne zlezde u granicama normale. Ultrazvuk u redu. Treba da uradim hormonski status i znam da se radi drugog dana ciklusa. Nije mi jasno jel pametno da cekam nekoliko meseci pa da radim tek kad dobijem ili je u mom slucaju najpametnije da uradim sto pre horm. Status ne cekajuci ciklus? Hvala unapred
Poštovana, Savetujem vam da zamolite vaseg ginekologa da vam izazove menstruaciju, zatim da proverite hormonski status na sledeci nacin (fsh. Lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa) . Pozdrav
Poštovani, danas sam uradila beta hcg test iz krvi, 8. Dan posle ovulacije, a 21. Dan ciklusa i javili su mi da je rezultat negativan. Da li postoji mogucnost da sam ipak trudna a da sam prerano uradila test? Pozdrav, hvala
Poštovani, danas sam uradila beta hcg test iz krvi, 8. Dan posle ovulacije, a 21. Dan ciklusa i javili su mi da je rezultat negativan. Da li postoji mogucnost da sam ipak trudna a da sam prerano uradila test? Pozdrav, hvala
Postovani, znam da sam dosadna. . . Ali imam samo jos jedno pitanje. Malopre smo se culi, a i ovih dana za beta hcg test. Uradila sam ga danas, 8. Dan posle ovulacije, a 21. Dan ciklusa i javili su mi da je rezultat negativan. Da li postoji mogucnost da sam ipak trudna a da sam prerano uradila test? Pozdrav
Savetujem vam da uradite amniocentezu, jer to vam je najsigurniji metod.
Pozdrav
Savetujem vam da zamolite vaseg ginekologa da vam izazove menstruaciju, zatim da proverite hormonski status na sledeci nacin (fsh. Lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa) .
Pozdrav
Uradite test za trudnocu ako vam izostane menstruacija.
Pozdrav
Uradite test za trudnocu ako vam izostane menstruacija.
Pozdrav
Uradite test za trudnocu ako vam izostane menstruacija.
Pozdrav
Prikazano 4771-4775 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke