Postovani, imam oligomenoreju. Regulisala logestom pre 6 godina. Sve bilo redovno dok sam pila logest do pre godinu dana i nakon toga opet neredovno. Vec godinu dana pokusavam da zatrudnim. U martu, aprilu, oktobru imala ciklus pa u februaru. Radila prolaktin i tsh, u granicama normale i svi hormoni stitne zlezde u granicama normale. Ultrazvuk u redu. Treba da uradim hormonski status i znam da se radi drugog dana ciklusa. Nije mi jasno jel pametno da cekam nekoliko meseci pa da radim tek kad dobijem ili je u mom slucaju najpametnije da uradim sto pre horm. Status ne cekajuci ciklus? Hvala unapred

    Odgovoreno: 16. 04. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da zamolite vaseg ginekologa da vam izazove menstruaciju, zatim da proverite hormonski status na sledeci nacin (fsh. Lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa) .