Postovani. Od ginekologa sam dobila betadin vaginalete. Uvezi sa njima imam par pitanja. Naime, na uputama pise da ako je sadrzaj koji isteče obezbojen, da je učinak ljeka smanjen. Kad ih stavim jedno vrijeme imam osjećaj zarenja, nakon sto taj sadrzaj isteče pojavljuje mi se kao nekakve ljuskice, neznam, oprostite, na izrazu kao neki veći komadi u tim ljuskicama. Negdje sam pročitala da je to ljustenje epitela i da je normalno kod betadin vaginaleta. Da li da prekinem terapiju, obzirom da idu praznici nemogu do svog doktora na pregled. Lijep pozdrav vam zelim.
Poštovani, molim za pomoć. Prepisana mi je terapija doksiciklinom kao prevencija zbog ujeda zaraženog krpelja tri nedelje po dve tablete dnevno. Pokušavam da ostanem trudna, pa me zanima da li dok traje terapija moram pauzirati sa pokušavanjem. Ovulacija će mi biti otprilike 13. -og dana terapije, što znači da bih pila lekove još oko 8 dana nakon potencijalnog začeća. Ako moram pauzirati, koliko dugo nakon terapije, odnosno da li odmah nakon završene terapije mogu nastaviti sa pokušavanjem, ili je potrebno da prođe neki vremenski period. Hvala unapred. Pozdrav
Postovani, danas sam bila na pregledu kod lekara, radio mi je ultrazvuk vaginalnom sondom. Uradila sam hormonski status. . Receno mi je da imam mikrocisticne jajnike, znam da su oni posledica hormonskog poremecaja. . . Doktor je rekao da je materica odlicna, da je tkivo jajnika ocuvano, ali da ima nekoliko cista na oba jajnika, rekao je da nisu policisticni vec mikrocisticni. . . . Pokazao mi je sliku i ciste, ne izgledaju kao ono niz bisera kao kod pco, vec su kao razbacane po jajniku. . . Kad sam ga pitala da li cu moci da imam decu, rekao mi je bices majka ti si za mene zdrava zena. . . . U velikom sam strahu da necu moci da imam dece, to mi je zivotna zelja, molim vas recite mi svoje misljenje iskreno, da li mikrocisticni jajnici vode ka nepolodnosti? Hvala unapred, pozdrav
Postovani, vec par dan imam bolove u donjem delu stomaka, tacnije levom delu. Danas sam bila kod ginekolga, i nisam ga najbolje razumela. Uradjen mi je ultrazvuk jajnika. U komentaru pise, , uterus i desni ovarijum uredne velicine polozaja i ehostrukture. Levi ovarijum uz matericu sa vise sitnih folikula "pored komentara imam i ove podatke uterus length 6. 08 uterus heigth 3. 40 uterus width 4. 99 endo. Thickness 0. 94 right ovary length 2. 98 height 2. 21 left ovary length 3. 77 height 1. 73. Hvala puno na odgovoru
Na spoljasnjoj strani (usnicama) vagine pojavljuju mi se bele naslage koje se ljuste i pomalo svrbe (kao perut) . Sekret nemam, koristila sam po preporuci lekara mast nistatin ali bez rezultata. Mozda je od depilacije, malje su mi jake? Hvala na odgovoru
Da to je normalno, nastavite sa uzimanjem petadin vaginalete.
Pozdrav
Da, doksiciklin kontrindikovan kod trudnoce, pauzirajti sa pokusajima da zatrudnite dok traje terapija. .
Pozdrav
Bez panike, proverite hormonski status da bi ste dobili adekvatnu terapiju, bice sve uredu.
Pozdrav
Cisticni su vam jajnici, uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima.
Pozdrav
Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima i bris usne.
Pozdrav
Prikazano 4631-4635 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke