Poštovanje,
Oko godinu dana ja i moj dragi
pokušavamo da zatrudnimo pa je zbog toga moj ginekolog počeo sa detaljnim pregledima. Kada mi je uzet bris
sekret mi je bio
V grupa i imam malu upalu. Papa test normalan. Uradila sam test na mikoplazmu, ureaplazmu, trihomonas, kandidu, cervikalni i vaginalni bris-svi testovi su dobri. Uzeta mi je krv za proveru polnih hormona i čekam rezultat. Materica i jajnici su u redu, menstrualni ciklus mi je uredan. Moj muž je radio spermogram i rezultat je bio sledeći: uzdržavanje od snošaja 4 dana, zapremina ejakulata 1 ccm, vreme razvodnjavanja 10 minuta, viskozitet normalan, ph vrednost 7,5. Normokineza 70%, hipokineza 10%, akineza 20%. Broj u 1 ccm 44 687 500 u celom ejakulatu isto toliko. Metoda bojenja papanicolau, normalne forme 88,7; glava 5,0%, vrat 3,3%, rep 3,0% dijagnoza hypospermia. Pregledom bojenih preparata većina spermatozoida pokazuje jasnu citološku gradju. Nađene
brojne ćelije pločastog epitela (interesuje me šta je ovo?) pošto na kontrolu idem tek za nedelju dana, zamolila bih Vas da prokomentarišete nalaz spermograma i nije mi jasno pošto su svi moji rezultati dobri zbog čega imam vaginalni sekret V grupe i upalu? Da li moram uraditi još neki dodatni test? Doktorka mi je bila prepisala inekciju pregnyl 5000 i trebala sam je primiti devetog dana ciklusa kako bi bili sigurni da je folikul pukao ali ja nisam uspela nigde da pronađem tu inekciju jer je trenutna nestašica istih. Da li postoji neka zamena? Da li se sondom može videti da li je folikul pukao? I samo još jedno pitanje, pošto su mi rezultati na bakterije dobri da li je moguće da jajovodi budu neprohodni zbog nečeg drugog?
Hvala Vam unapred za odgovor, veliki pozdrav.
Poštovani,
Kako mogu biti dobri rezultati kada imate
V grupu sekreta. To je
trihomonas vaginalis koji se prenosi polnim putem i koji može dovesti do
poremećaja spermogeneze. Preporučujem da Vašeg supruga pregleda urolog.
Pozdrav.
Poštovani,
Imam
jako bolne menstruacije, i kada dobijem, popijem i tri brufena za pola sata. Na kraju ciklusa, koji traje 4 dana, pojavi se neka
zelenkasto/braon tečnost koja traje 2 dana. Šta se to dešava?
Hvala
Poštovani,
Poslednju mentsruaciju sam imala 06.03.2009. A pre toga je već počelo da mi se ciklus remeti pa sam dobijala na 16 ili 19 dana da bi mi posle 06.03.2009 stala. Napominjem da su mi se u međuvremenu a sada intenzivnije počeli
javljati talasi vrućine pa predpostavljam da je
u pitanju klimaks. U novembru 2008 sam radila test na papa i nalaz je bio II, a ginekološkim pregledom su mi rekli da
imam na cervik.
kanalu polip promera oko 15 mm. Da li je to nešto zabrinjavajuće i da li zbog ovih talasa vrućine i menstruacije treba de se javim lekaru. Napominjem da osim vrućine nemam nikakvih tegoba.
Unapred se zahvaljujem na odgovoru i razumevanju.
Poštovani,
Niste naveli koliko godina imate. Ukoliko imate preko 40 godina
uradite fsh hormon iz krvi (
folikulostimulirajuci hormon) i na osnovu vrednosti toga hormona kažemo da li ste u premenopauzi ili ne. Svaki polip iz cervikalnog kanala treba da se otkloni jer će jednoga dana iz dobroćudnog preći u zloćudni oblik.
Pozdrav.
Poštovani,
U 16. Sam nedelji trudnoće, i danas mi je na gornjoj usni izašao
herpes. Inače, i pre trudnoće sam dobijala
labijalni herpes, kad god bi mi pao imunitet, na suncu itd. Ovo mi je prvi u trudnoći i danas sam nesmotreno, jer ga čitav život koristim, bez razmišljanja,
namazala acyklovir, samo na herpes (ne na celu usnu) i to 4 puta, u periodu od nekoliko sati. Tek onda mi pade na pamet da on nije indikovan u trudnoći. Molim Vas, recite mi, jesam li puno pogrešila sa ta 4 nanošenja acyklovira?
Hvala!
Poštovani,
Molimo Vas za savet. Pre 2, 5 godine odlučili smo se za namerni prekid trudnoće, koji je, na sreću, prošao bez ikakvih komplikacija, i za vreme i nakon intervencije. Posle nešto više od godinu i po dana, odlučili smo se za planirano potomstvo, ali već 9-10 meseci ništa se ne dešava. Na ginekološke preglede idem svakih 6 meseci. Rezultati analiza od pre mesec dana glase:
dg. sine morbo gynecologica
kolposkopski nalaz: b. O. Schiller - (neg.) pax2=II grupa
vs=II grupa
ginekološki nalaz: spolj. genitalije i vagina b. o. vag. sekret beo
pvu-2cm, oeu b. O. Uterus u rf, uobičajene veličine i konzistencije, pokretan, neosetljiv
adnexa-obostrano neosetljiva
s obzirom da oboje znamo šta se desilo pre 2,5 godine, prisutna je psihološka barijera. Nadamo se da je sve u redu, ali voleli bi smo da uradimo još neke analize, da bismo se uverili da je zaista tako. Šta nam Vi predlažete? Da li krenuti od početka sa svim potrebnim analizama ili ovo što šaljemo da bude platforma za nastavak ispitivanja ili...? Kome da se obratimo (sve analize radio je uvaženi ginekolog, koji je uradio i prekid trudnoće pre 2,5 godine)?
Unapred zahvalni na izdvojenom vremenu, Anja i Dušan
Poštovani,
Svaki
prekid trudnoćemože dovesti do poremećaja u prohodnosti jajovoda te Vam preporučujem da uradite hsg, metoda kojom se ispituje prohodnost jajovoda.
Pozdrav.
Oko godinu dana ja i moj dragi pokušavamo da zatrudnimo pa je zbog toga moj ginekolog počeo sa detaljnim pregledima. Kada mi je uzet bris sekret mi je bio V grupa i imam malu upalu. Papa test normalan. Uradila sam test na mikoplazmu, ureaplazmu, trihomonas, kandidu, cervikalni i vaginalni bris-svi testovi su dobri. Uzeta mi je krv za proveru polnih hormona i čekam rezultat. Materica i jajnici su u redu, menstrualni ciklus mi je uredan. Moj muž je radio spermogram i rezultat je bio sledeći: uzdržavanje od snošaja 4 dana, zapremina ejakulata 1 ccm, vreme razvodnjavanja 10 minuta, viskozitet normalan, ph vrednost 7,5. Normokineza 70%, hipokineza 10%, akineza 20%. Broj u 1 ccm 44 687 500 u celom ejakulatu isto toliko. Metoda bojenja papanicolau, normalne forme 88,7; glava 5,0%, vrat 3,3%, rep 3,0% dijagnoza hypospermia. Pregledom bojenih preparata većina spermatozoida pokazuje jasnu citološku gradju. Nađene brojne ćelije pločastog epitela (interesuje me šta je ovo?) pošto na kontrolu idem tek za nedelju dana, zamolila bih Vas da prokomentarišete nalaz spermograma i nije mi jasno pošto su svi moji rezultati dobri zbog čega imam vaginalni sekret V grupe i upalu? Da li moram uraditi još neki dodatni test? Doktorka mi je bila prepisala inekciju pregnyl 5000 i trebala sam je primiti devetog dana ciklusa kako bi bili sigurni da je folikul pukao ali ja nisam uspela nigde da pronađem tu inekciju jer je trenutna nestašica istih. Da li postoji neka zamena? Da li se sondom može videti da li je folikul pukao? I samo još jedno pitanje, pošto su mi rezultati na bakterije dobri da li je moguće da jajovodi budu neprohodni zbog nečeg drugog?
Hvala Vam unapred za odgovor, veliki pozdrav.
Kako mogu biti dobri rezultati kada imate V grupu sekreta. To je trihomonas vaginalis koji se prenosi polnim putem i koji može dovesti do poremećaja spermogeneze. Preporučujem da Vašeg supruga pregleda urolog.
Pozdrav.
Imam jako bolne menstruacije, i kada dobijem, popijem i tri brufena za pola sata. Na kraju ciklusa, koji traje 4 dana, pojavi se neka zelenkasto/braon tečnost koja traje 2 dana. Šta se to dešava?
Hvala
Javite se Vašem ginekologu na ultrazvučni pregled da bi se dijagnosticiralo zbog čega imate bolne cikluse i pojačan sekret.
Pozdrav.
Poslednju mentsruaciju sam imala 06.03.2009. A pre toga je već počelo da mi se ciklus remeti pa sam dobijala na 16 ili 19 dana da bi mi posle 06.03.2009 stala. Napominjem da su mi se u međuvremenu a sada intenzivnije počeli javljati talasi vrućine pa predpostavljam da je u pitanju klimaks. U novembru 2008 sam radila test na papa i nalaz je bio II, a ginekološkim pregledom su mi rekli da imam na cervik. kanalu polip promera oko 15 mm. Da li je to nešto zabrinjavajuće i da li zbog ovih talasa vrućine i menstruacije treba de se javim lekaru. Napominjem da osim vrućine nemam nikakvih tegoba.
Unapred se zahvaljujem na odgovoru i razumevanju.
Niste naveli koliko godina imate. Ukoliko imate preko 40 godina uradite fsh hormon iz krvi ( folikulostimulirajuci hormon) i na osnovu vrednosti toga hormona kažemo da li ste u premenopauzi ili ne. Svaki polip iz cervikalnog kanala treba da se otkloni jer će jednoga dana iz dobroćudnog preći u zloćudni oblik.
Pozdrav.
U 16. Sam nedelji trudnoće, i danas mi je na gornjoj usni izašao herpes. Inače, i pre trudnoće sam dobijala labijalni herpes, kad god bi mi pao imunitet, na suncu itd. Ovo mi je prvi u trudnoći i danas sam nesmotreno, jer ga čitav život koristim, bez razmišljanja, namazala acyklovir, samo na herpes (ne na celu usnu) i to 4 puta, u periodu od nekoliko sati. Tek onda mi pade na pamet da on nije indikovan u trudnoći. Molim Vas, recite mi, jesam li puno pogrešila sa ta 4 nanošenja acyklovira?
Hvala!
Ne, lokalno deluje i uživajte u trudnoći.
Pozdrav.
Molimo Vas za savet. Pre 2, 5 godine odlučili smo se za namerni prekid trudnoće, koji je, na sreću, prošao bez ikakvih komplikacija, i za vreme i nakon intervencije. Posle nešto više od godinu i po dana, odlučili smo se za planirano potomstvo, ali već 9-10 meseci ništa se ne dešava. Na ginekološke preglede idem svakih 6 meseci. Rezultati analiza od pre mesec dana glase: dg. sine morbo gynecologica kolposkopski nalaz: b. O. Schiller - (neg.) pax2=II grupa vs=II grupa ginekološki nalaz: spolj. genitalije i vagina b. o. vag. sekret beo pvu-2cm, oeu b. O. Uterus u rf, uobičajene veličine i konzistencije, pokretan, neosetljiv adnexa-obostrano neosetljiva s obzirom da oboje znamo šta se desilo pre 2,5 godine, prisutna je psihološka barijera. Nadamo se da je sve u redu, ali voleli bi smo da uradimo još neke analize, da bismo se uverili da je zaista tako. Šta nam Vi predlažete? Da li krenuti od početka sa svim potrebnim analizama ili ovo što šaljemo da bude platforma za nastavak ispitivanja ili...? Kome da se obratimo (sve analize radio je uvaženi ginekolog, koji je uradio i prekid trudnoće pre 2,5 godine)?
Unapred zahvalni na izdvojenom vremenu, Anja i Dušan
Svaki prekid trudnoće može dovesti do poremećaja u prohodnosti jajovoda te Vam preporučujem da uradite hsg, metoda kojom se ispituje prohodnost jajovoda.
Pozdrav.
Prikazano 15276-15280 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke