Poštovani,
    Molimo Vas za savet. Pre 2, 5 godine odlučili smo se za namerni prekid trudnoće, koji je, na sreću, prošao bez ikakvih komplikacija, i za vreme i nakon intervencije. Posle nešto više od godinu i po dana, odlučili smo se za planirano potomstvo, ali već 9-10 meseci ništa se ne dešava. Na ginekološke preglede idem svakih 6 meseci. Rezultati analiza od pre mesec dana glase: dg. sine morbo gynecologica kolposkopski nalaz: b. O. Schiller - (neg.) pax2=II grupa vs=II grupa ginekološki nalaz:  spolj. genitalije i vagina b. o. vag. sekret beo pvu-2cm, oeu b. O. Uterus u rf, uobičajene veličine i konzistencije, pokretan, neosetljiv adnexa-obostrano neosetljiva s obzirom da oboje znamo šta se desilo pre 2,5 godine, prisutna je psihološka barijera. Nadamo se da je sve u redu, ali voleli bi smo da uradimo još neke analize, da bismo se uverili da je zaista tako. Šta nam Vi predlažete? Da li krenuti od početka sa svim potrebnim analizama ili ovo što šaljemo da bude platforma za nastavak ispitivanja ili...? Kome da se obratimo (sve analize radio je uvaženi ginekolog, koji je uradio i prekid trudnoće pre 2,5 godine)?
    Unapred zahvalni na izdvojenom vremenu, Anja i Dušan

    Odgovoreno: 17. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Svaki prekid trudnoće može dovesti do poremećaja u prohodnosti jajovoda te Vam preporučujem da uradite hsg, metoda kojom se ispituje prohodnost jajovoda.
      Pozdrav.