Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96175)

  1. Poštovani,
    Od svoje prve menstruacije imam problema što se tiče njene redovnosti. Od avgusta prošle godine nisam imala ciklus do 23. 03. 2009. Kada mi ga je doktor izazvao orgametril tabletama i od tad imam konstantno obilno krvarenje, što bi značilo da mi ciklus traje skoro 4 nedelje! U ponedeljak (20. 04.) treba da počnem da pijem novu kutiju microginon-a (zbog regulisanja) ali nisam sigurna da li da počinjem, jer sam pročitala da ne bi smele da piju žene koje imaju problema sa krvlju, a ja imam problema sa veoma sporim zgrušavanjem krvi. Unapred sam Vam veoma zahvalna na Vašem stručnom savetu.
    Pozdrav

    Odgovoreno: 18. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Mislim da treba da se javite Vašem ginekologu da bi se vidieo razlog tog produzenog krvarenja. Niste naveli da li se krvarenje javlja i u toku uzimanja mikroginona. Ene koje imaju poremećaj koagulacije i patološki hepatogram ne smeju koristiti kontraceptivne pilule.
      Pozdrav.

  1. Poštovani,
    Pijem yasmin tbl već sedam meseci. Koliko one mogu da utiču na moju kasniju reprodukciju, i koliko dugo mogu da ih pijem u kontinuitetu?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 18. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Godinu dana a nakon toga perioda kontrola kod Vašeg ginekologa sa ultrazvučnim pregledom organa male karlice i dojke, hepatogramom i koagulogramom. Bolje tablete nego kiretaža. Dakle tbl ne utiču na plodnost po prestanku uzimanja.
      Pozdrav.

  1. Poštovani,
    Rođena sam 10. 02. 1979. Baš na datum mog rođenja desio mi se do sad najveći "životni udarac". Naime imala sam spontani pobačaj u 6. Nedelji trudnoće. Inače to je bila moja prva trudnoća (veoma željena). Posle kontrola 21. 03. 2009 doktor je ultrazvučni pregledom zaključio da nema razloga da se radi revizija, odnosno kiretaža. Tako da sam bar bila "pošteđena" tog iskustva. Oko 3. 03. 2009 imala sam obilnije krvarenje koje je trajalo desetak dana. Tek 10. 04. 2009 dobila sam menstruaciju koja je trajala jedva 2 dana. Meni je bar to ličilo na menstruaciju, mada dosta manjeg intenziteta. Da li nešto sa mojim hormonima nije u redu? Inače više puta u toku dana osetim malaksalost i mučninu i grudi su mi non-stop prilično nabreknute. Da li eventualno postoji mogućnost da sam u drugom stanju? Da li mi preporučujete da se obratim svom doktoru ili da uradim test na trudnocu. Inače imala sam odnos sa suprugom u periodu od 20. 03. Do 10. 04. 2009 (3x/nedeljno).
    Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 18. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Preporuka je da sse javite ginekologu i da Vas pogleda ultrazvučno a pre toga možete uraditi u laboratoriji beta hcg koji će pokazati da li ste trudni ili ne.
      Pozdrav.

  1. Poštovani,
    Koristila sam ih samo 7 dana po 2 tablete. Sad sam u ranoj trudnoći 4 tjedana (nedelje). Molim Vas pomozite mi, cijenim Vaše mišljenje!
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 18. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Mislim da možete ostaviti trudnoću uz brižne kontrole Vašeg ginekologa.
      Pozdrav.

  1. Poštovanim
    Šta je uvrtanje jajnika, šta ga uzrokuje i kako se liječi?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 18. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Jajnik se obično ne uvrće već cista koja se nalazi na mjemu, to je tkz. torzija ciste i leči se opersativno. Pozdrav.

Prikazano 15266-15270 od ukupno 20742 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460