Poštovani,
Od svoje prve menstruacije imam problema što se tiče njene redovnosti. Od avgusta prošle godine nisam imala ciklus do 23. 03. 2009. Kada mi ga je doktor izazvao
orgametril tabletama i od tad imam konstantno obilno krvarenje, što bi značilo da mi ciklus traje skoro 4 nedelje! U ponedeljak (20. 04.) treba da počnem da pijem novu kutiju microginon-a (zbog regulisanja) ali nisam sigurna da li da počinjem, jer sam pročitala da ne bi smele da piju žene koje imaju problema sa krvlju, a ja imam problema sa veoma
sporim zgrušavanjem krvi. Unapred sam Vam veoma zahvalna na Vašem stručnom savetu.
Pozdrav
Poštovani,
Mislim da treba da se javite Vašem ginekologu da bi se vidieo razlog tog produzenog krvarenja. Niste naveli da li se krvarenje javlja i u toku uzimanja
mikroginona. Ene koje imaju
poremećaj koagulacije i patološki hepatogram ne smeju koristiti kontraceptivne pilule.
Pozdrav.
Poštovani,
Pijem
yasmin tbl već sedam meseci. Koliko one mogu da
utiču na moju kasniju
reprodukciju, i koliko dugo mogu da ih pijem u kontinuitetu?
Hvala unapred.
Poštovana,
Godinu dana a nakon toga perioda kontrola kod Vašeg ginekologa sa ultrazvučnim
pregledom organa male karlice i dojke,
hepatogramom i koagulogramom. Bolje tablete nego kiretaža. Dakle tbl ne utiču na plodnost po prestanku uzimanja.
Pozdrav.
Poštovani,
Rođena sam 10. 02. 1979. Baš na datum mog rođenja desio mi se do sad najveći "životni udarac". Naime imala sam
spontani pobačaj u 6. Nedelji trudnoće. Inače to je bila moja prva trudnoća (veoma željena). Posle kontrola 21. 03. 2009 doktor je ultrazvučni pregledom zaključio da nema razloga da se radi revizija, odnosno kiretaža. Tako da sam bar bila "pošteđena" tog iskustva. Oko 3. 03. 2009 imala sam obilnije krvarenje koje je trajalo desetak dana. Tek 10. 04. 2009 dobila sam menstruaciju koja je trajala jedva 2 dana. Meni je bar to ličilo na menstruaciju, mada dosta manjeg intenziteta. Da li nešto sa mojim hormonima nije u redu? Inače više puta u toku dana
osetim malaksalost i mučninu i grudi su mi
non-stop prilično nabreknute. Da li eventualno postoji mogućnost da sam u drugom stanju? Da li mi preporučujete da se obratim svom doktoru ili da uradim test na trudnocu. Inače imala sam odnos sa suprugom u periodu od 20. 03. Do 10. 04. 2009 (3x/nedeljno).
Unapred zahvalna!
Poštovana,
Preporuka je da sse javite ginekologu i da Vas
pogleda ultrazvučno a pre toga možete uraditi u laboratoriji
beta hcg koji će pokazati da li ste trudni ili ne.
Pozdrav.
Poštovani,
Koristila sam ih samo 7 dana po 2 tablete. Sad sam u ranoj trudnoći 4 tjedana (nedelje). Molim Vas pomozite mi, cijenim Vaše mišljenje!
Hvala unapred.
Od svoje prve menstruacije imam problema što se tiče njene redovnosti. Od avgusta prošle godine nisam imala ciklus do 23. 03. 2009. Kada mi ga je doktor izazvao orgametril tabletama i od tad imam konstantno obilno krvarenje, što bi značilo da mi ciklus traje skoro 4 nedelje! U ponedeljak (20. 04.) treba da počnem da pijem novu kutiju microginon-a (zbog regulisanja) ali nisam sigurna da li da počinjem, jer sam pročitala da ne bi smele da piju žene koje imaju problema sa krvlju, a ja imam problema sa veoma sporim zgrušavanjem krvi. Unapred sam Vam veoma zahvalna na Vašem stručnom savetu.
Pozdrav
Mislim da treba da se javite Vašem ginekologu da bi se vidieo razlog tog produzenog krvarenja. Niste naveli da li se krvarenje javlja i u toku uzimanja mikroginona. Ene koje imaju poremećaj koagulacije i patološki hepatogram ne smeju koristiti kontraceptivne pilule.
Pozdrav.
Pijem yasmin tbl već sedam meseci. Koliko one mogu da utiču na moju kasniju reprodukciju, i koliko dugo mogu da ih pijem u kontinuitetu?
Hvala unapred.
Godinu dana a nakon toga perioda kontrola kod Vašeg ginekologa sa ultrazvučnim pregledom organa male karlice i dojke, hepatogramom i koagulogramom. Bolje tablete nego kiretaža. Dakle tbl ne utiču na plodnost po prestanku uzimanja.
Pozdrav.
Rođena sam 10. 02. 1979. Baš na datum mog rođenja desio mi se do sad najveći "životni udarac". Naime imala sam spontani pobačaj u 6. Nedelji trudnoće. Inače to je bila moja prva trudnoća (veoma željena). Posle kontrola 21. 03. 2009 doktor je ultrazvučni pregledom zaključio da nema razloga da se radi revizija, odnosno kiretaža. Tako da sam bar bila "pošteđena" tog iskustva. Oko 3. 03. 2009 imala sam obilnije krvarenje koje je trajalo desetak dana. Tek 10. 04. 2009 dobila sam menstruaciju koja je trajala jedva 2 dana. Meni je bar to ličilo na menstruaciju, mada dosta manjeg intenziteta. Da li nešto sa mojim hormonima nije u redu? Inače više puta u toku dana osetim malaksalost i mučninu i grudi su mi non-stop prilično nabreknute. Da li eventualno postoji mogućnost da sam u drugom stanju? Da li mi preporučujete da se obratim svom doktoru ili da uradim test na trudnocu. Inače imala sam odnos sa suprugom u periodu od 20. 03. Do 10. 04. 2009 (3x/nedeljno).
Unapred zahvalna!
Preporuka je da sse javite ginekologu i da Vas pogleda ultrazvučno a pre toga možete uraditi u laboratoriji beta hcg koji će pokazati da li ste trudni ili ne.
Pozdrav.
Koristila sam ih samo 7 dana po 2 tablete. Sad sam u ranoj trudnoći 4 tjedana (nedelje). Molim Vas pomozite mi, cijenim Vaše mišljenje!
Hvala unapred.
Mislim da možete ostaviti trudnoću uz brižne kontrole Vašeg ginekologa.
Pozdrav.
Šta je uvrtanje jajnika, šta ga uzrokuje i kako se liječi?
Hvala unapred.
Jajnik se obično ne uvrće već cista koja se nalazi na mjemu, to je tkz. torzija ciste i leči se opersativno. Pozdrav.
Prikazano 15266-15270 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke