Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96175)

  1. Poštovani,
    Otprilike oko 4,5 dana pre prave menstruacije mi izađe braon iscedak, pa drugi dan rozikasto i onda pauza od dva dana, i tek onda mi krene kako treba od trenutka kad krene normalno mi traje 5 dana, ako se računa i to što mi 5 dana pre menstrucije izlazi jako malo braon i rozikaste boje onda mi ciklus traje 10dana. Šta bi moglo biti u pitanju i da li bi mi peruvian maca mogla pomoći oko normalizovanja ciklusa?
    Hvala unapred. Pozdrav

    Odgovoreno: 14. 07. 2009.
    • Poštovana,
      To verovatno nema te u svim ciklusima već samo u ciklusima sa ovulacijama, opisani simptomi nastaju kao posledica rane insuff. žutog tela, zbog manjka progesterona te Vam preporučujem da uzmete progesteron iz krvi 23 ili 24 dan računajući od prvog dana mensesa.
      Pozdrav

  1. Poštovanje i pozdrav,
    Zanima me uslijed čega dolazi do ispadanja zidova rodnice i velikih i malih stidnih usana, da li se to događa kod svake žene ili su to samo pojedinačni slučajevi, i da li se to može dogoditi ako je žena imala odnos sa više muškaraca.
    Hvala.

    Odgovoreno: 14. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Do opisanih promena dolazi kod žena koje su imale više porodjaja te je došlo do slabosti muskulature karličnog dna. Ostali razlozi nisu navedeni.
      Pozdrav

  1. Poštovani,
    Prepisane su mi samo diane 35. Da li ovo lečenje traje dugo i da li može u potpunosti da se izleče policistični jajnici i da li mogu nakon terapije da bez problema ostanem u drugom stanju?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 14. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Lečenje policističnih jajnika može biti hormonalno i operativno, hormonalno se daje diane 35 i metformin `novija saznanja` i tom do 6 meseci, ako nakon toga nema rezultata radi se laparaskopska operacija kojom se napravi bezbroj elektropunktacija na jajniku i na taj način se rastereti ovojnica jajnika koja je zadebljana i sprečava ovulaciju.
      Pozdrav

  1. Poštovani!
    Dok sam dojila imala sam raspukane bradavice pa onda mi se desna dojka stvrdnula, pa probala sam antibiotika, upala je prošla al sad još imam neka topčica na moju dojku ne boli me aj se oseti, oću da pitam šta da radim, jer može ta topka da se pretvori vo nešto, kako da je lečim za da nestane i dal je dojenje bezbedno.
    Odnapred Vam hvala!

    Odgovoreno: 14. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Preporuka je da uradite ultrazvučni nalaz dojke i nakon toga ako je nalaz uredan, nastavite dojenje.
      Pozdrav

  1. Poštovani,
    Već skoro tri godine sam u braku i ne mogu da zatrudnim, radila sam razne kontrole: folikulometriju i bakterije-klamidija, mikoplzma, ureaplazma i hsg i sve je bilo u redu. A kod supruga je bila smanjena pokretljivost spermatozoida i uradili smo bezuspešne 3 inseminacije. Lekar mi je predložio vantelesnu oplodnju i tako smo ponovo radili kontrole potrebne za prijavu i uspostavi se kod njega klamidija, koju je lečio 2 meseca (prvo sumamed, a onda dovicin) i sada je nema, međutim ja sada kad sam radila po treći put kontrolu-paralelno sa njim, ja imam! Napominjem da samo prvi put pila sa njim Sumamed, a posle mi je doktorka rekla da ne moram da pijem dovicin pošto ja nemam, i imali smo odnos bez zaštite. Šta sad da radimo? Samo nam je ovaj rezultat problem za prijavu, bojim se da će ostali da prestanu da važe i ne znam da li mogu da se prijavim dok se ne izlečimo?
    Hvala.

    Odgovoreno: 14. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Vi se prijavite a u međuvremenu popite summamed, " pliva" po preporuci Vašeg ginekologa, i onda proverite pcr na hlamidiu.
      Pozdrav.

Prikazano 13986-13990 od ukupno 20742 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460