Postovanje, imam siptome kao da cu da dobijem, bolovi u grudima, slabi grcevi u stomaku slicno a tek mi je 9 dan od kako sam pocela sa novom kutijom plula, znavi menstruaciju ocekujem tek za nekih 2 nedelja. . . Da li to moze da znaci da sam trudna? Hvala unapred
Poštovana, Ako ste ste redovno uzimali tablete u prethodnom ciklusa, onda niste trudni, ako sumnjate da ste mozda pogresili u nacinu uzimanja pilula u prethodnom ciklusu i sumnjate da ste trudni uradite test z trudnocu, ako je test negativan javite se vasem ginekologu da vas pregleda. Pozdrav
Postovani, mama sam dvoje dece i moram da naglasim da sam imala dva carska reza i ne bih na treci. Prosle noci sam imala nezasticen odnos a inace mi je juce bio 4. Dan ciklusa. Kolike su sanse za trudnocu i da li da popijem pilulu za dan posle dok je jos vreme? Inace je nikad nisam pila i da napomenem da pijem lek concor jer imam ubrzani puls? Nadam se brzom odgovoru i hvala unapred
Postovani, saljem vam nalaz vaginalnog ultra zvuka koji me zabrinjava: u grlicu retencione ciste, na zadnjoj usni uterus 69x65mm
endometrijum u fundusu 26mm
na desnom ovarijumu cista 29mm sa cerkom cistom unutar nje 6mm
levi ovarijum 28mm stromalan. Doktorka je trazila da uradim ca 125 a ja ne znam sta sve to znaci i da li ima razloga za paniku. . . Hvala unapred!
Poštovana, Bez panike, ciste su posledica hormonskog poremecaja, uradite ca 125, inace vam savetujem da peoverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa) , takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .
procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.
ginekoloska ordinacija “aras”
http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
dr rami aburas
dobracina 6/1
tel. 2622832
064 1188264
ramiaburas@hotmail. Com
Pijem lindinete 20 vec 5 meseci, u toku poslednje pauze od 7 dana pila sam antibiotike i prestala pre nego sto sam zapocela novu kutiju pilula, a onda sam na trecoj piluli novog pakovanja imala odnos bez zastite. Da li su antibiotici u toku pauze umanjlili zastitu ili sam bila zasticena?
Postovani doktore, imam redovne menstruacije, na 28 dana. . . Sada mi kasni 3 dana. . Od ostalih simptoma primecujem samo bol u ledjima, povremene glavobolje, pojacan apetit i pre 10 dana sam imala ostre bolove u predelu donjeg stomaka, ali samo jedno vece. . . Inace zadnjih par dana imala sam temperaturu izmedju 36. 8 i 37. . . Takodje, ja i moj momak imamo nezasticene odnose, ali -vodimo racuna-. . . Molim da me uputite sta da preduzmem i da li postoji mogucnost da sam trudna? Hvala unapred
pozdrav
Ako ste ste redovno uzimali tablete u prethodnom ciklusa, onda niste trudni, ako sumnjate da ste mozda pogresili u nacinu uzimanja pilula u prethodnom ciklusu i sumnjate da ste trudni uradite test z trudnocu, ako je test negativan javite se vasem ginekologu da vas pregleda.
Pozdrav
Nemate potrebe da pijete pilule za dan posle jer mogucnost da zatrudnite 4 dan ciklusa skoro nula odnosno vrlo male.
Pozdrav
Bez panike, ciste su posledica hormonskog poremecaja, uradite ca 125, inace vam savetujem da peoverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa) , takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .
procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.
ginekoloska ordinacija “aras”
http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
dr rami aburas
dobracina 6/1
tel. 2622832
064 1188264
ramiaburas@hotmail. Com
Pozdrav
Zasticeni ste.
Pozdrav
Uradite test za trudnocu.
Pozdrav
Prikazano 5531-5535 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke