Bila sam prvi put kod ginekologa, rekla mi je da imam povećan sekret i rekla za vaginalete i kako se koriste. Ipak, nije mi dala nikakav recept za iste. Da li mogu da se kupe bez recepta? Koliko dugo se koriste?
Postovani, pre 10 dana sam dobila jaku upalu grla i streptokoke. Doktor mi je prepisao apocillin 1g. To je sad sve proslo i ja se osecam dobro, ali mi se od pre dva dana pojacao vaginalni sekret, neugodan miris, svrab i peckanje. Da li je to posledica koriscenja gore navedenog antibiotika? Da li moze da pomogne canesten vaginaleta (koju imam kod sebe) ili je ipak bolje da posetim ginekologa? Hvala unapred na odgovoru.
Poštovana, Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da imate upalu grlica (cervicitis) od ranije i kojun treba adekvatno leciti.
procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.
ginekoloska ordinacija “aras”
http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
dr rami aburas
dobracina 6/1
tel. 2622832
064 1188264
ramiaburas@hotmail. Com
Postovani, skoro godinu dana redovno pijem kontraceptivne pilule medjutim, prosle nedelje sam pila antibiotike i imala sam nezasticeni odnos pri cemu je partner ejakulirao u meni. U strahu da zbog antibiotika nisam zasticena od trudnoce, mozda sam postupila ishitreno i popila sam escapelle, a s obzirom da u uputstvu pise da treba nastaviti sa redovnom oralnom kontracepcijom, to sam i ucinila. Proslo je 5 dana od tada, jos uvek nisam dobila izazvano krvarenje. Ostale su mi jos tri tablete logesta do sedmodnevne pauze, pa me zanima da li da pravim uobicajenu sedmodnevnu pauzu ili da odmah krenem sa narednim pakovanjem bez pauze (ovakav savet sam procitala na internetu) . Unapred vam hvala na brzom odgovoru.
Poštovana, Nastavite sa ostalim tabletama i sacekajte da dobijate menstruaciju, zatim pocinjite da ih uzimzte od prvog dan ciklusa. Inace zasticeni ste. Pozdrav
Postovani, pronadjena mi je staphylococcus aureus 20% u cervikalnom brisu, a u vaginalnom 80% . Prema antibiogramu terapija je palitrex. Zanima me da li je prenosiva i koliko opasna?
Menstruacije su mi redovne ali zadnjih 3-4 meseca kada dobijem krv je bas crvena nema kao do sad sto sam dobijala da je tamna, dali je to normalno inace isto je krvarenje i isto mi traje ciklus kao do sada samo sto je krv bas crvena.
Ipak morate da pitate vaseg ginekologa da vam napise recpet, kako se zovu i nacin upotrebe.
Pozdrav
Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da imate upalu grlica (cervicitis) od ranije i kojun treba adekvatno leciti.
procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.
ginekoloska ordinacija “aras”
http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
dr rami aburas
dobracina 6/1
tel. 2622832
064 1188264
ramiaburas@hotmail. Com
Pozdrav
Nastavite sa ostalim tabletama i sacekajte da dobijate menstruaciju, zatim pocinjite da ih uzimzte od prvog dan ciklusa. Inace zasticeni ste.
Pozdrav
Staphylococcus aureus nije zarazna.
Pozdrav
Kada je krv menstruacije cervenija onda zdravije nego ako je tamna.
Pozdrav
Prikazano 5536-5540 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke