Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96174)

  1. Kod mog supruga je radjen bris uretre i otkrivena je chlamydia trachomatis. Ginekolog mi je savetovao da se i ja testiram i moji nalazi brisa su negativni i moj ginekolog smatra da nema potrebe da meni daje terapiju. Zanima me da li je to uobicajena procedura posto sam na nekim sajtovima citala da je potrebno da oba partnera dobiju terapiju bez obzira na moj negativan nalaz?

    Odgovoreno: 09. 02. 2014.
    • Poštovana,
      Razlicite su prakse, vazno je za vreme terapije da nemate seksualnih odnosa.
      Pozdrav

  1. Postovani, potreban mi je strucni savet kasni mi menstruacija, dobila sam 3. 12. Nakon prestanka u prvoj nedelji sam radila biopsiju ranice, sa kojom je sve u redu lekar mi je rekao redovnu kontrolu za sest meseci, zatim sam dobila 30. 12. Sto znaci 28. Dan, imace sam ranije dobila na tacno 30. Dana, normalno mi se zavrsio ciklus, ali sad 30. 01. Nisam dobila, radila sam test nakon 3-4 dana, bio je negativan i dalje nisam dobila. Nemam mucnine, nemam promene na grudima, vrtoglavice, pospanost, osecam se uobicajeno, po nekad imam osecaj da me boli stomak kao da cu dobiti, ali ne cesto. Da li postoji sansa da sam trudna? Imala sam stresan mesec, malo vise nerviranja i loseg spavanja, da li je i to moguce da je uzrok? Malo me muci neizvesnost pa mi je potreban vas savet, ali svakako cu se obratiti svom doktoru i uraditi test ponovo! Srdacan pozdrav i hvala na odgovoru!

    Odgovoreno: 09. 02. 2014.
    • Poštovana,
      Ako je test negativan, onda niste trudni, uradite uz pregled da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnici, proverite hormonski status. Sto se tice ranica na grlicu materice ona je posledica dugo trajnu i ne izlecenu upalu grlica materice (cerviticitis & colpitis) koju treba adekvatno leciti sto pre a ne samo kontrolisati.


      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      064 1188264
      ramiaburas@hotmail. Com

      Pozdrav

  1. Postovani, kada imam odnose, ne osecam nikakvo zadovoljstvo. Medjutim otkrivena mi je cista na jajniku levom. Da li je to mozda uzrok sto ne osecam zadovoljstvo tokom odnosa? Radila sam sve testove ginekoloske i nema nikave prehlade, sve je okej, jedino mi je ta cista otkrivena.

    Odgovoreno: 09. 02. 2014.
    • Poštovana,
      Cisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja zato vam savetujem da proverite hormonski status na sledci naci (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan cuklusa) , ako imate pojacan sekret ili smetnje prilikom odnose uradite i kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima.
      Pozdrav

  1. Postovani, interesuje me da li na osnovu slike mi mozete reci sta je u pitanju. Imam kao sitne bubuljicice, nikakav svrab, bol ni peckanje. Partnerka se zalila na veliki svrab, bol pri odnosu, njoj je izasla mozda koja bubuljucica ali ne nalik na ove, bila je kod ginekologa, doktorka sumnja na herpes, zakazani su brisevi za ponedeljak. Do sada nije imala herpes nikad ni genitalni ni negde na telu. Ja imam s vremena na vreme, ali nisam imao preko godinu dana, nisam imao ni ranice u ustima, jedino mi je isupacala usna. Bio sam kod urologa, misli da nije polna bolest u pitanju vec da smatra da je neki dermatoloski problem, sutra imam zakazano. Poprilicno smo zabrinuti partnerka i ja. Nadam se vasem brzom odgovoru. Unapred zahvalan. .

    Odgovoreno: 08. 02. 2014.
    • Poštovani,
      Slazem se sa kolegom urologom, isto vam savetujem da se javite dermatologu da vas pregleda, a vasoj partneki savetujem da uradi kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi proverila da li ima upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      064 1188264
      ramiaburas@hotmail. Com



      Pozdrav

  1. Postovani, pre mesec dana sam otkrila da imam kondilome, unutrasnje i spoljasnje, jako brzo su se prosirili, sad ih ima bas bas mnogo i krupni su. Cekam nalaz papa testa. Da li biste mogli da mi kazete kakvo lecenje je preporucljivo, kojom metodom, posto su mi rekli da radio talasi nisu preporucljivi u mom slucaju jer su kondilomi veoma rasprostranjeni? Da li je spaljivanje azotom dobar metod? I kakvo lecenje je preporucljivo sto se tice unutrasnjih? Hvala.

    Odgovoreno: 08. 02. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) , sto se tice kondilome, razlicite su prakse u zavisnosti od nalaza, tako da ce vas lekar odluciti koji nacin bolje za vas prema vaseg nalaza.
      Pozdrav

Prikazano 5511-5515 od ukupno 20742 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460